realitni bublina 2018 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu realitni bublina 2018, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Přehled nejnovějšího dění ze světa investic.
Otevřený virtuální svět, pro který se vžilo označení metaverzum, v posledních měsících rapidně roste a začíná se do něj masivně investovat. V popředí zájmu jsou například platformy Decentraland nebo Sandbox. V nich umístěné virtuální nemovitosti a pozemky se prodávají za statisíce až miliony korun. Do závodu o ovládnutí budoucí podoby internetu se ale zapojují i další světové korporace jako Facebook, Microsoft nebo, Nvidia nebo menší projekty jako české Somnium Space.
Kolaps posledních šampionů, ale i nezaplacené účty za energie. Kdysi štědře dotovaná a zahraniční hvězdy lákající čínská fotbalová superliga (CSL) se řítí do propasti nejen kvůli krizi tamních realitních gigantů.
Navzdory velkému hospodářskému propadu, který loni přinesla pandemie nemoci COVID-19 do všech koutů světa, zůstal trh s nemovitostmi ve velké míře nedotčen. Ba co více, v řadě států ceny bytů dokonce ještě výrazně vzrostly a tento trend zatím nezpomalil ani v letošním prvním čtvrtletí.
Časově neohraničené zmrazení nájemného, které v Česku vzniklo jako reakce na dopady pandemie nového koronaviru, rozhodilo plány fondů a dalších institucionálních investorů do nájemních bytů. Ti proto aktuálně přizpůsobují investiční strategie a sázejí mimo jiné i na to, že jim snížená dostupnost vlastního bydlení přihraje nové nájemníky.
Mezi méně probádané aspekty realitního trhu patří otázka, do jaké míry financují české domácnosti své nákupy bytů a domů na úvěr – tedy jaký je podíl „Ú/N“ mezi hodnotou úvěrů a hodnotou nákupů.
Mnichov je podle portálu Statista vůbec nejdražší oblastí Německa. Výše tamních cen bydlení vynikne zejména ve srovnání s hlavním městem Berlínem. Podle realitní kanceláře Sotheby's International Realty s ochlazením bavorského trhu s nemovitostmi nelze příliš počítat, část analytiků ale varuje před nafukováním cenové bubliny
Analytici německé banky Commerzbank vydali varování před nafouknutím realitní bubliny v eurozóně. Příčinou by prý bylo pokračování nynější expanzivní měnové politiky Evropské centrální banky. Informoval o tom server CNBC. Commerzbank očekává, že pokud ECB svůj přístup do konce příštího roku nezmění, průměrné ceny nemovitostí budou v eurozóně vyšší než před ekonomickou krizí. V řadě států přitom ceny významně rostou již nyní.
Z realitního byznysu přibývá zpráv, že trh s byty má to nejlepší už za sebou. Podle katastrálních statistik klesá počet obchodů. Bydlení za přemrštěné ceny se již začíná míjet s poptávkou. Současně z trhu zaznívají první hlasy, že se slábnoucí prodeje pomalu odrážejí i v cenách bytů.
Amsterdamský magistrát má plán, jak zpomalit růst cen bydlení. Každým rokem hodlá postavit 7500 bytových domů, a to kontinuálně až do roku 2025. Zároveň chce, aby třetina ze všech nově postavených bytů ve městě byla vyčleněna na sociální bydlení s nájemným nepřesahujícím částku 711 eur (18 300 korun) na měsíc.