realitní fond sklady - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu realitní fond sklady, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Trh průmyslových hal žil po léta ve stínu kanceláří a obchodních center. Pandemie covidu však převrátila svět nakupování naruby a ze zásobování e-shopů se stal klíčový byznys. Vizionář Milan Kratina, nadšený pro budování moderní výrobní a logistické infrastruktury, začal rychle stoupat po žebříčku miliardářů. Firma Accolade, kterou založil a z poloviny vlastní, investuje do výstavby hal, jež pak už pronajaté zpravidla končí v jejím fondu. Své peníze Kratinovi svěřily už tisíce investorů.
Investiční skupina Hartenberg, ve které má majoritu svěřenský fond Andreje Babiše SynBiol, zažívá nejaktivnější rok od svého založení. „Jsme tak trochu na křižovatce. Na konci června jsme prodali minoritu ve FutureLife a od té doby hledáme, kam peníze z transakce umístit. V souhrnu jde asi o sto milionů eur. Letos jsme dokončili už deset akvizic, což je nejvíc v historii skupiny,“ říká zakladatel Hartenbergu Jozef Janov.
Malá země, velké nápady. Českých zástupců v globálním byznysu přibývá a nejsou mezi nimi už jen ti opravdu největší hráči. Roste nová generace podnikatelů, kteří se nebojí dělat velký byznys za hranicemi země. Přinášíme pět těch nejzajímavějších příběhů.
Ještě na začátku roku nikdo nepochyboval, že Green Deal a ESG změní trh nemovitostí a jiné než zelené budovy s nejpřísnějšími certifikáty nenajdou na trhu odbyt. Nyní vyvolává udržitelná výstavba obavy. Počáteční investice do úsporných budov jsou totiž vysoké a v kombinaci s už tak vyšponovanými stavebními náklady mohou vytvořit smrtící koktejl.
Tuzemský nemovitostní fond Trigea patřící do finanční skupiny Partners poprvé vstoupil na trh průmyslových nemovitostí. V Polsku koupil logistický areál Panattoni Tricity North u Gdyně. Oblast Tricity je největším polským přístavním centrem a developer Panattoni, který v Česku staví zejména pro investiční skupinu Accolade, tam už postavil pět průmyslových parků.
Vrchol energetické krize je v nedohlednu. Trh očekává zdražování i v příštím roce. Pražská dvojka mezi mrakodrapy je na prodej. Miliardář Skala se zaměří na bytové projekty. Největší dopravní letadla světa se vracejí nad Česko. Praha si na Airbus A380 ještě počká. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, ...
Skupina European Housing Services (EHS) byznysmena Marka Rosenbauma po akvizích dokončila kompletní realitní řetězec. Zahrnuje společnost Bezrealitky, provozující stejnojmenný portál, realitní kancelář Maxima Reality, Český nemovitostní trust, firmu Room Story zaměřenou na rekonstrukce, správcovskou společnost Tvůj správce a nově také firmy Nemo Report a Ownest. Byznysový model EHS tedy těží ze synergií. Situace na klesajícím realitním trhu skupinu teď nutí víc vybírat mezi vykupovanými nemovitostmi a ...
Česku se rekordně prodraží dluhy. Skutečný šok ale přinesou příští léta. Co s nesplácenými hypotékami? Banky mají krizové scénáře zahrnující i prodej nemovitostí. Co se chystá na Vltavě. Nové projekty v metropoli oživí řeku a přitáhnou ještě více Pražanů. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, podívejte ...
Za polovinou investic do nemovitostí v Česku loni stály tuzemské firmy, v minulých letech naopak převažovaly zahraniční fondy. „Domácí kapitál je velmi silný. Tak silný, že řada českých investorů expanduje do zahraničí. Zdejší trh je jim těsný,“ popisuje Zdenka Klapalová, dlouholetá ředitelka pražské pobočky mezinárodní poradenské firmy Knight Frank.
Investoři z Česka dobývají polský trh. Nabídka tuzemských nemovitostí k prodeji je od začátku pandemie velmi omezená, a tak vyrážejí utrácet do blízkého zahraničí. V rámci regionu střední a východní Evropy (CEE) ukrajují hlavně díky obchodům v Polsku už téměř pětinový podíl, a stavějí se tak po bok tradičních investorů z řad německých, amerických či mimoevropských fondů. Polský trh láká svou rozlohou s více než desítkou velkoměst, stále relativně dostupnými cenami i atraktivními výnosy.