Reality Investment group - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Reality Investment group, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V Česku se loni poprvé za poslední desetiletí neuskutečnil ani jeden realitní obchod s podnikatelskými nemovitostmi typu obchodních či kancelářských center v hodnotě přes 200 milionů eur, tedy asi 5,2 miliardy korun.
Vládce energetického kolosu Energetický a průmyslový holding (EPH) Daniel Křetínský se letos nezastavil, přestože ho ovlivnila koronavirová pandemie víc než řadu dalších českých a slovenských miliardářů. Na začátku roku si totiž prodělal onemocnění COVID-19. „Neměl jsme žádný z příznaků, který by mi umožnil poznat, že jsem nakažený, žádná teplota ani kašel, jen lehká rýma, normálně jsem pracoval,“ popsal v březnovém rozhovoru pro deník E15 průběh nemoci Křetínský.
Investiční expanze Daniela Křetínského v letošním roce se projeví i na struktuře jeho skupiny. Své aktivity miliardář Křetínský, který vlastní i vydavatele deníku E15, soustředí pod dvě společnosti EP Corporate Group a EP Equity Investment.
Stabilita trhu průmyslových realit zahrnujících skladové a výrobní haly přitahuje množství nových investorů. Kromě českého kapitálu se na scéně objevují také noví zahraniční hráči. Lákadlem je mimo jiné rychlý růst e-shopů, kteří k němu však potřebují nové prostory.
Na finanční trh v dohledné době přijde dluhopisová emise vázaná na projekty nových pražských čtvrtí okolo smíchovského nádraží a na Rohanském ostrově v Praze. Vydání bondů plánuje developer těchto projektů Sekyra Group realitního magnáta Luďka Sekyry.
Realitní magnát Radovan Vítek je letos při chuti. Po investicích ve Varšavě a do akcií společnosti Globalworth se nyní vrhl na italský trh. Vítkův realitní kolos CPI Property Group navýší kapitál v italské společnosti Nova RE SIIQ o zhruba 26 milionů eur, tedy 702 milionů korun, a ve firmě získá majoritu.
Investiční skupina RSBC Roberta Schönfelda plánuje velkou expanzi v oblasti realit, přestože ekonomiky poškodila koronavirová pandemie. „Právě dokončujeme akvizice velkých realitních portfolií v Česku a v Německu. V celkovém objemu investice přesáhne miliardu korun,“ uvádí Schönfeld a dodává: „Zaměřujeme se jak na komerční, tak na rezidenční nemovitosti. Rozhodující pro nás není typ nemovitosti, ale její prémiový charakter daný lokalitou a samotnou povahou objektu.“
Developerské společnosti očekávají, že ekonomické turbulence způsobené virovou nákazou povedou ke zlevnění stavebních parcel a celých projektů. Část majitelů se totiž podle investorů dostane do problémů a bude muset prodat za méně peněz, než bylo v posledních letech obvyklé.
Přísná opatření přijatá kvůli koronavirové nákaze postupně rozvolňují, ale ve velkém realitním byznysu stále panuje citelný chlad. Většina miliardových obchodů s kancelářskými budovami, sklady či retailovými nemovitostmi uskutečněných od jara byla dohodnutá ještě před zavřením ekonomiky. Stále tak není jasné, jak se pandemie odrazila na cenách podnikatelských realit.