recenze filmu nikdy nejsme sami - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu recenze filmu nikdy nejsme sami, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Deset let komunikoval jménem Andreje Babiše s miliony voličů skrze sociální sítě. Po neúspěšných prezidentských volbách jeho marketingový tým opustil. Marek Prchal je jednou z nejviditelnějších postav nedávných dějin české politiky. „Hesla kampaní jsme měli snad vždycky jasná jako rána kladivem do hlavy,“ říká v rozhovoru pro E15.
Karlovy Vary několik dekád žily především z peněz turistů z Ruska. V posledních letech však význam ruských turistů ve městě postupně klesal, až letos v souvislosti s válkou na Ukrajině výrazně propadl. Pro město to však může být příležitost k větší proměně. „Nová situace může donutit hotely a další subjekty cestovního ruchu přemýšlet, jestli opravdu dělají vše pro to, aby sem jezdila úplně jiná klientela, než sem jezdila historicky,“ říká generální ředitel Grandhotelu Pupp Jindřich Krausz.
Britský režisér Peter Strickland usazený v Maďarsku se letos v Česku objevil třikrát. Naposledy na nedávné distribuční premiéře své novinky Takové krásné šaty, originálního žánrového mixu o vraždících šatech a hypnotické síle praček.
V prvopočátcích se věnoval převážně básnické tvorbě, v devadesátých letech debutoval jako prozaik s rozsáhlým a pro soudobou literaturu emblematickým románem Sestra a od té doby se věnuje výhradně próze. Stál také např. u zrodu časopisů Revolver Revue nebo Respekt. V období komunistického Československa byl Jáchym Topol členem literárního podzemí, loňská Státní cena za literaturu, oceňující především jeho poslední román Citlivý člověk s přihlédnutím na celoživotní dílo, ho však staví na výsluní přímo vedle...
Ke zlepšení kvality výuky je nutné rozvíjet sdílenou kulturu mezi učiteli, aby se dostali k aktuálním vzdělávacím materiálům. Stejně tak by měly být všechny vzdělávací materiály podpořené z veřejných zdrojů přístupné on-line a zdarma. Co je autonomní učící prostředí a proč škola ztrácí vzdělávací monopol, uvedl v rozhovoru učitel mediální výchovy na pražském Gymnáziu Na Zatlance a spoluzakladatel Aliance pro otevřené vzdělávání Michal Kaderka.
Už od svého prvního krátkého filmu patří britský filmař Duane Hopkins mezi oblíbence prestižního festivalu v Cannes. Tam se promítal i jeho celovečerní debut Lepší věci. Po tomto vizuálně působivém pohledu na bezprizorní mladé lidi následovalo předloni drama Bypass o mladíkovi, jemuž se nedaří žít podle svých zásad. Oba filmy se tento týden v Praze představily divákům, v rámci edukativní platformy Cinergy vystoupil na Master Class i sám Hopkins.
Čtyřiasedmdesátiletý britský režisér Stephen Frears ověnčený řadou filmových cen se v poslední době začal věnovat filmům o skutečných lidech. Po Královně a Philomeně přišel s titulem The Program: Pád legendy. Ten sleduje případ Lance Armstronga, cyklisty, který se nejdřív stal díky vítězství sedmi Tour de France hrdinou, než prasklo, že dopoval.
Americký teoretický fyzik, kosmolog a současná celebrita mezi světovými fyziky Lawrence Maxwell Krauss si v oblasti konfliktu víry a vědy nebere servítky. Řadí se mezi první osobnosti, které v USA veřejně vystoupily s konstruktivní kritikou náboženství a jeho výuky na tamních školách. Za své výroky a názory se díky tomu setkal i s agresívními reakcemi některých náboženských komunit. I přes svůj aktivismus se však dál věnuje výzkumu vesmíru a popularizaci vědy. E15.cz poskytl exkluzivní rozhovor.
Největší tuzemské stanice spustily v posledních dvou letech závod o počet vysílaných kanálů. Nova jich má nyní sedm a Prima čtyři. Veřejnoprávní Česká televize na konci srpna rozšíří nabídku o další dva, a to o dětský ČT Déčko a kulturní Art, čímž se jejich počet zvýší na šest. Tímto číslem plány nekončí. „Jeden z kanálů, který by ČT velmi slušel a který by zároveň prospěl české společnosti, je kanál zaměřený na regiony,“ říká generální ředitel ČT Petr Dvořák.