recyklace solárních panelů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu recyklace solárních panelů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Uvažujete o stavbě domácí fotovoltaiky? Abyste dokázali vyrobenou energii optimálně využít, nemělo by ve vašem systému chybět bateriové úložiště. Jak zvolit typ baterie a podle jakých parametrů se při výběru akumulátoru řídit?
... vyřešena. Počet vyřazených solárních panelů přitom může postupně... končí životnost a recyklace těchto zařízení zatím...
Jeden z největších světových konglomerátů, jenž se zaměřuje na takřka kompletní byznys s bateriemi, investoval na Slovensku. Čínská skupina Gotion High-Tech, jejímž největším akcionářem je koncern Volkswagen s 25procentním podílem, získala 25 procent ve slovenském vývojáři a výrobci baterií InoBat. Gotion má zároveň s Volkswagenem exkluzivní smlouvu o dodávkách baterií do elektromobilů mimo Čínu. Cenu transakce, která se měla připravovat jeden rok, společnosti nezveřejnily.
Policií vyšetřovaná společnost XSolar Reuse Systém čelí návrhu na insolvenci. Firma, která dříve působila pod jménem Rema PV Systém a která byla provozovatelem kolektivního systému pro zpětný odběr a recyklaci solárních panelů, podle insolvenčního návrhu dluží minimálně dvanáct milionů korun. Návrh na insolvenci podal bývalý klient XSolaru, společnost WIS Energo podnikatele Dušana Zacha.
Evropská komise ve čtvrtek zveřejnila dva klíčové návrhy na podporu zelené ekonomiky – zákon o kritických surovinách (Critical Raw Materials Act) a zákon o klimaticky neutrálním průmyslu (Net-Zero Industry Act). Ty mají zajistit Evropské unii větší soběstačnost a posílit její konkurenceschopnost v reakci na masivní zelené subvence americké vlády.
Společenskou odpovědnost firem (CSR) si Češi spojují zejména s ekologií a péčí o přírodu. V oblasti CSR je velmi aktivní i řetezec hypermarketů Kaufland. Ten již v roce 2019 přestal prodávat jednorázové plastové produkty a z jogurtů jeho privátních značek zmizela plastová víčka. „Už druhým rokem využíváme výhradně elektrickou energii z obnovitelných zdrojů. Za zmínku stojí i instalace rychlodobíjecích stanic pro elektromobily či nedávno spuštěný test zpětného odběru PET lahví a plechovek," říká Peter ...
Skupina ČEZ chce do roku 2030 vybudovat nové obnovitelné zdroje s výkonem až šest gigawatů. To je pro představu přibližně trojnásobek výkonu jaderných elektráren Temelín nebo Dukovany. "Detailně jsme prověřili 88 tisíc hektarů půdy a vybrali jsme takové lokality, které mají potenciál v budoucnu umožnit výstavbu projektů zelených elektráren o výkonu 7 až 8 gigawattů," říká Kateřina Skalická, generální ředitelka společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje.
Energetická krize je vyřešena, už nebudeme muset spoléhat na uhlí, jádro ani na fotovoltaiku či vítr. „Zelená“ energie bude dostupná každému a v nadbytečném množství. A právě díky jaderné fúzi a popsaným efektům, které způsobí, nastane pompézní socioekonomický rozvoj lidstva. A to všechno už jen za nějakých 20 až 25 let. Opět.
Evropská snaha odklonit se od ruských fosilních paliv naplno ukázala, že ani západní země nemají jasno, jaké zdroje energie jsou environmentálně nejméně škodlivé. Už před vypuknutím války na Ukrajině se v EU velmi problematicky hledala shoda na takzvané taxonomii, tedy na označení různých energetických technologií za zelené investice.
Po ekologických obalech, brčkách či udržitelném oblečení postupně „zelenají“ i hračky. Americký výrobce hraček Mattel několikanásobně zvýšil počet udržitelných hraček za poslední dva roky a do roku 2030 chce, aby jeho celá produktová řada stoprocentně „zezelenala“. Pozadu nezůstává ani konkurenční Hasbro, Lego Group nebo Toynamics.