referendum itálie výsledek - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu referendum itálie výsledek, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Poslední z debat prezidentských kandidátů proběhly na televizi Nova. V první diskuzi debatovali kandidáti s nižšími volebními preferencemi - tedy Jaroslav Bašta, Karel Diviš, Pavel Fischer, Marek Hilšer a Tomáš Zima. V osm hodin začala hlavní debata, ve které se představují hlavní favorité Petr Pavel, Danuše Nerudová a Andrej Babiš. Prezidentskou debatu moderovali Rey Koranteng a Bára Divišová. Prezidentské volby začínají v pátek, výsledky prvního kola se dozvíme v sobotu.
North Atlantic Treaty Organization, tedy Severoatlantická aliance nebo zkráceně NATO, je aliance evropských a severoamerických zemí, jejímž účelem je zajistit svobodu a bezpečnost svých členů politickými a vojenskými prostředky. Členové aliance spolupracují a radí se při řešení bezpečnostních otázek. Všechna přijatá rozhodnutí jsou výsledkem diskuze členských zemí, jsou tedy konsenzem neboli kolektivním rozhodnutím svých členů.
Obecná definice říká, že Evropská unie (EU) je ekonomické a politické sdružení států, jehož cílem je zlepšení spolupráce v Evropě. Česká republika je jejím členem od roku 2004 a už letos v červenci převezme pomyslnou štafetu v podobě předsednictví Rady Evropské unie. V současné době má Unie 27 členů, další státy potom čekají na možné schválení svého členství. O vstup do EU usiluje také Ukrajina, která aktuálně bojuje proti ruské agresi. Status kandidátské země ale zatím nezískala.
Podobně jako se vzletně a oslavně oznamuje zvolení nového papeže, na Štědrý den 24. prosince oznámili zástupci Evropské unie a Velké Británie „Dohodu“ na budoucím uspořádání vzájemných vztahů po brexitu. Británie po referendu z roku 2016 a letech vnitřních politických bojů opustila EU letos 31. ledna. Členem evropského bloku a jeho předchůdců byla 47 let. Do konce letošního roku je ještě v takzvaném přechodném období. Vyjednaná dohoda bude určovat to, podle jakých pravidel se vztahy mezi ní a evropskou ...
Ve hře je 48 žalobců, miliardy dolarů a budoucnost digitálních médií. Facebook čeká možná největší a nejdůležitější právní bitva, jakou Spojené státy neviděly celá desetiletí. Firma od minulého týdne čelí žalobě 46 amerických států a Federální obchodní komise kvůli porušování pravidel hospodářské soutěže. Mohla by vést k rozpadu Zuckerbergovo impéria sociálních sítí. Soud však podle expertů potrvá roky a zvítězit v něm nebude jednoduché.
Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová vzešla z třídenních jednání lídrů zemí Evropské unie jako kompromisní kandidát na místo předsedkyně Evropské komise. Pokud návrh schválí Evropský parlament, stala by se první ženou v této funkci. Žena zároveň poprvé povede Evropskou centrální banku (ECB), neboť premiéři a prezidenti členských zemí EU vybrali jako nového předsedu dosavadní šéfku Mezinárodního měnového fondu Francouzku Christine Lagardeovou.
Představitelé zemí Evropské unie v reakci na úterní rozhodnutí britského parlamentu odmítnout připravenou brexitovou dohodu vyzývají Spojené království, aby rychle vyjasnilo svou pozici. Země evropské sedmadvacítky se shodují, že na tahu je nyní právě Londýn, a zároveň posilují přípravy na neřízený brexit - tedy na britský odchod z evropského bloku bez dohody upravující tento krok. Britský tisk označil výsledek hlasování Dolní sněmovny za historickou porážku vlády a za ponížení premiérky Theresy Mayové, ...
Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi kdysi přirovnal euro ke čmelákovi - záhadě přírody, která by neměla být schopna létat, a přesto létá. Draghi tuto metaforu použil v roce 2012 v době vrcholící řecké dluhové krize, kdy se mnozí domnívali, že se blíží bezprostřední zánik jednotné evropské měny. Teď, dvě desetiletí po svém zrození, se euro znovu zotavuje a podle některých ukazatelů dokonce sílí, píše agentura Bloomberg.
Evropskou unii čekají zásadní volby. Rozhodne, kolik křesel v Evropském parlamentu získají euroskeptické strany a zda se sjednotí.
Italský prezident Sergio Mattarella pověřil sestavením vlády Carla Cottarelliho, který v minulosti pracoval na vedoucích postech v italské centrální bance a v Mezinárodním měnovém fondu (MMF). Případná vláda tohoto čtyřiašedesátiletého ekonoma ale podle komentátorů patrně nezíská důvěru parlamentu a zemi jen dovede k předčasným volbám.