registr majetkových přiznání - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu registr majetkových přiznání, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pokud byste chtěli znát aktuální majetkové poměry nových ministrů Fialovy vlády, komu ministři dluží a jaké vedlejší příjmy mají, třeba proto abyste si ověřili, zda nejsou při rozhodování ve střetu zájmů, máte smůlu. Dnes již bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová nařídila uzavření takzvaného Centrálního registru oznámení, kde se informace o majetku veřejných funkcionářů shromažďují. A současný ministr spravedlnosti Pavel Blažek na tom nic měnit nehodlá.
Největší přínos již čtvrtého ministra zdravotnictví této vlády Petra Arenbergera nespočívá ve zploštění křivky koronavirové pandemie ani ve výsledcích jeho privátních dermatologických studií, ale v tom, že ukázal Čechům, jak nashromáždit poměrně velký majetek, a přitom o tom neříct úřadům, veřejnosti ani Andreji Babišovi. Pokud se tedy chcete stát bohatými a z nějakého důvodu si nepřejete, aby to někdo zjistil, stačí se řídit metodou profesora Arenbergera.
Veřejnost zřejmě bude mít mít od příštího roku ztížený přístup k tomu, jaké nemovitosti, auta, podíly ve firmách, akcie či úvěry vlastní politici. Poslanci ze šesti klubů navrhli v novele zákona o střetu zájmů, aby měli lidé přístup k majetkovým přiznáním politiků až po podání žádosti, tedy aby se k informacím nedostal každý na internetu. A nejen to, omezit se má také nakládání s údaji v přiznáních.
Téměř třetina veřejných funkcionářů nepodala loni na podzim mimořádné majetkové přiznání v centrálním online registru. Vyplývá to z dnešní zprávy Českého rozhlasu na základě údajů ministerstva spravedlnosti. V registru je zhruba 38 tisíc politiků, úředníků, státních zástupců či soudců a mimořádné majetkové přiznání jich nepodalo 11 tisíc. Registr je veřejně přístupný.
Vláda se podle očekávání při projednávání ve Sněmovně postaví proti zúžení okruhu politiků, kteří musejí zveřejňovat majetková přiznání v centrálním registru. Podle tiskového odboru vydala nesouhlasné stanovisko k poslanecké novele, podle níž by se povinnost nevztahovala na komunální politiky, kteří za práci pro obec nepobírají mzdu. Týkala by se tak pouze starostů, místostarostů a radních, kteří jsou pro výkon funkce takzvaně dlouhodobě uvolnění.
Hradní kancléř Vratislav Mynář vlastní na 125 pozemků, mezi nimi značnou část v městysu Osvětimany, domy v Praze či Brně v hodnotě desítek milionů korun a akcie Unipetrolu nebo Pražské teplárenské. Na účtu v bance má 13,5 milionu korun a další desítky milionů půjčil svým vlastním firmám. Vyplývá to z Mynářova majetkového přiznání, které poprvé zveřejnil. Píše to deník Mladá fronta Dnes (MfD).
Předseda a poslanec hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura v majetkovém přiznání za loňský rok neuvedl finanční transakce v hodnotě zhruba 15 milionů korun.
Podávat průběžná majetková přiznání jen za uplynulý kalendářní rok už nebude stačit. Celkem se nová povinnost dotkne 35 tisíc osob.
Majetková přiznání politiků a dalších ... plnit nový centrální registr oznámení o střetu...
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš vykázal příjmy mimo politiku zhruba 184 milionů korun. Šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura loni vydělal na podnikání asi 16 milionů korun.