registrace na úřadu práce - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu registrace na úřadu práce, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vedle novely zákoníku práce, jehož první čtení proběhlo minulý týden ve sněmovně, jsou dohody o provedení práce a pracovní činnosti také předmětem konsolidačního balíčku. Vláda se je těmito předpisy snaží povýšit na úroveň hlavních pracovních poměrů, čímž by dohodářům zajistila důchod. Pracovní trh však musí být flexibilní, jak zdůrazňuje šéfka ManpowerGroup a prezidentka Asociace poskytovatelů personálních služeb Jaroslava Rezlerová. Nový zákoník práce sice považuje za nesystematický, ale oceňuje některé ...
Dobré ráno! Dnes je 17. dubna a svátek má Rudolf. Přečtěte si zajímavosti z uplynulého týdne a seznam těch nejdůležitějších událostí, které vás dnes čekají.
K nejdiskutovanějším tématům v posledních měsících jednoznačně patří umělá inteligence (AI). Pozornost si získává zejména ChatGPT s vytvářením textů. AI ale zasahuje do mnoha dalších sfér. Díky službám, jako je Midjourney, o sobě nahlas dává vědět i v oblasti generování obrázků. Poslední verze Midjourney v5 přichází se snímky, které stěží rozeznáte od klasické fotografie.
Umělá inteligence (AI) – respektive pokročilý algoritmus strojového učení – dobývá svět a pomalu začíná zasahovat do různých sfér lidských činností. Jednou z oblastí, kde AI ukazuje výrazný potenciál, jsou chatboti určení ke generování textu. Nejskloňovanějším chatovacím robotem posledních týdnů je jednoznačně ChatGPT od OpenAI. Jak funguje a kde najde uplatnění? Po banu, který technologii udělily úřady Itálie se mnozí také častěji ptají: Je umělá inteligence hrozba?
Po únorovém odchodu z Ruska ohlásil výrobce bezpilotních letounů Ladislav Semetkovský, majitel firmy Primoco UAV, prodej šesti strojů na evropském trhu. „O kupcích nemohu hovořit, protože se jedná o vlády a armády. Proto je to tajné,“ uvedl Semetkovský.
V půlce června by měl Senát projednat novelu zákona o ukrajinských uprchlících zvanou lex Ukrajina. Novela by podle ministra vnitra Víta Rakušana měla pomoci zvládnout příliv lidí prchajících před válkou, poskytnout větší přehled o lokaci uprchlíků a také je více zapojit do pracovního procesu. Zákon, který by měl uprchlíky motivovat k nástupu do práce, je ale od toho může podle odborníků na integraci naopak odradit a prohloubit tak závislost těchto lidí na zastřeném agenturním zaměstnávání. Ukázkový případ...
Český byznys začíná absorbovat uprchlickou krizi. Z dat ministerstva práce, které má deník E15 exkluzivně k dispozici, vyplývá, že tuzemské firmy zaměstnaly od začátku války již přes 7400 ukrajinských uprchlíků. Celkem je v zemi přes 270 tisíc nově příchozích Ukrajinců, většinou žen a dětí.
Každý desátý Rus podle výpočtů PwC pracoval „v zakázkové ekonomice“, tedy získával zakázky prostřednictvím některé z technologických platforem. Hodnotu tohoto sektoru v Rusku odhadovali analytici na padesát miliard dolarů. Dnes je to minulost. Odchod zahraničních technologických platforem jako Upwork, které propojují firmy a vzdálené pracovníky, znamená konec rozmachu ruské zakázkové ekonomiky a zánik stovek tisíc pracovních míst. Nejvíce se sankce dotknou programátorů, grafických designérů, pracovníků ...
Do Česka už z Ukrajiny přišlo kolem sta tisíc ukrajinských uprchlíků. Přestože jim stát obratem poskytně pracovní povolení, je už teď jasné, že velká část z nich si v Česku zaměstnání rychle nenajde. A to i přes snahy četných dobrovolníků, úřadů a firem. Před válkou totiž často utíkají ženy s dětmi či starší lidé. Narážejí přitom na stejné překážky jako Češi – na slabý zájem zaměstnavatelů o starší ročníky i na nedostatek zkrácených úvazků.
Nově zvolení poslanci, kteří se mají poprvé sejít 8. listopadu, se chtějí rychle pustit do práce. Především proto, že z minulého volebního období zůstalo kvůli koronaviru téměř 360 nedodělků. Většina z nynějších zákonodárců už v parlamentu působila a legislativní proces zná. To by mohlo schvalování zákonů uspíšit.