regulace hypotek - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu regulace hypotek, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Problémy českých kryptofirem se získáním bankovního účtu se donesly i do sněmovny. Premiéra Petra Fialu kvůli nim nedávno interpeloval poslanec Marek Novák (ANO), který je zároveň předsedou podvýboru pro ICT, telekomunikace a digitální ekonomiku. Novák vidí řešení v zavedení práva na bankovní účet pro podnikatele, Fiala však v reakci na poslancovy dotazy sdělil, že tento návrh nepodporuje. Předseda vlády kvůli své nepřítomnosti během interpelací Novákovi odpověděl písemně a s časovým odstupem, jeho ...
Mírný šok těm, kteří si chtějí v Praze koupit byt a nyní vyčkávají na pokles úrokových sazeb, způsobila začátkem srpna předpověď hospodářského institutu Ifo a Institutu pro švýcarskou hospodářskou politiku. Ekonomové a experti na realitní trh ze 133 zemí světa se shodli, že celosvětově můžeme v příštích deseti letech očekávat každý rok zdražování bytů v průměru o devět procent. V Praze prý může být růst dvouciferný, dokonce až dvacetiprocentní. V mediálním prostoru a na sociálních sítích se následně ...
Existuje kolem dvaceti tisíc různých kryptoměn, do širšího povědomí se ale dostalo jen několik málo z nich. Kromě bitcoinu jde také o ether, oběživo na technologické platformě Ethereum. Přestože mnoho jeho zastánců tvrdí, že jednou předstihne bitcoin co do tržní kapitalizace, obě kryptoměny se profilují trochu jinak. Liší se i možnosti potenciálního výdělku.
Peking v poslední době představil několik opatření na podporu hospodářského zotavení a slíbil, že zlepší podnikatelské prostředí v zemi. Vedení největší asijské ekonomiky tak reaguje na údaje o vývoji hrubého domácího produktu za druhé čtvrtletí, který zůstal za očekáváním. Hovoří se o tom, že letošní pětiprocentní růstový cíl se nemusí podaří splnit. Komunistická strana proto slibuje, že dá větší příležitost soukromým firmám.
Vyhlížení lepších časů je v Česku, a nejen tam, oblíbenou kratochvílí. Jeden z českých politiků si z toho udělal politický program a nebývale s ním uspěl. Máme totiž stále pocit, že se máme mnohem hůře, než si zasloužíme. Samozřejmě nikoli vlastním zaviněním, ale kvůli nějakým vnějším okolnostem zaviněným někým úplně jiným, a hlavně kvůli neschopným nebo loupeživým politikům a domácím i zahraničním spiknutím.
Brzdou tuzemského hypotečního trhu jsou vysoké úrokové sazby, avšak ani v případě jejich snížení se trh z hlediska objemů hned tak nevrátí na úrovně předloňského rekordního roku. „Roky 2020 a 2021, kdy zde byla kombinace peněz takřka zadarmo a velmi nízké nezaměstnanosti, se už budou těžko opakovat,“ říká v rozhovoru pro E15 generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka. Vyjadřuje se také k digitální přeměně Komerční banky, vývoji okolo Národního rozvojového fondu, fintech firmám či k příležitostem, které ...
Hrozba mzdově inflační spirály vytáčí doběla odboráře dožadující se dorovnání mezd minimálně na cenový nárůst za poslední rok, ale i mnohé další čerstvě vykvašené makroekonomy samouky, podle nichž za inflaci přece nemůže růst mezd, když ty reálně klesly. Je prý čistě nabídková a vznikla šokem z růstu cen dovážených energií a neochotou vlády zavádět cenové regulace. Nyní se na ní prý obohacují a dál ji pohánějí zločinní kapitalisté, kteří si zvyšují zisky, a chudý lid strádá.
Tuzemský trh s nemovitostmi prochází v posledních měsících významnými změnami. Po dlouhém období růstu cen dochází k určité stabilizaci a mírnému poklesu. Nicméně nejde zcela paušalizovat - vývoj cen se liší dle lokalit. Státem ve státě je svým způsobem Praha. Tlak na ceny je stále vyšší kvůli větší poptávce a omezené nabídce. Trh v metropoli má navíc další specifika.
Česká národní banka se loni vehementně pustila do udílení pokut. Rozdala celkem 147 trestů, na kterých od hříšníků z řad tuzemského finančního byznysu vybrala bezmála 67 milionů korun, meziročně zhruba o polovinu více. Zároveň je to nejvyšší roční suma, kterou centrální banka ztrestala chybující finančníky přinejmenším od roku 2003, kdy tento údaj začala systematicky publikovat. Suverénně nejtrestanějšími byly úvěrové společnosti mnohdy půjčující bez zákonného prověřování schopnosti splácet, či ...
Během pandemie koronaviru a na ní navazujícího ruského útoku na Ukrajinu se stavebnictví a trh s cihlami a dalšími materiály téměř zastavil. „Situace stále není růžová,“ popisuje v dalším vydání E15 Castu generální ředitel společnosti Heluz Jan Smola.