rejstřík skutečných majitelů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu rejstřík skutečných majitelů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dění okolo investiční a realitní skupiny Premiot, jejíž dceřiné firmy na konci minulého roku neuhradily své závazky vůči vlastníkům dluhopisů, má další vývoj. Přestože skupina podnikatele Ondreje Spodnika na začátku měsíce oznámila plány na reorganizaci svého byznysu, první věřitelé nevydrželi čekání na peníze a podali na jednu z dceřiných firem insolvenční návrh. Soud vzápětí zahájil insolvenční řízení. Další věřitelé se přidají. Spodniak mluví o „spekulativních skupinách v zastoupení advokátů“.
Realitní a investiční skupina Premiot Group, jejíž dceřiné firmy na konci minulého roku neuhradily své závazky vůči investorům, prolomila své mlčení. V dopise adresovaném vlastníkům dluhopisů společnost, kterou ovládá podnikatel Ondrej Spodniak, nastínila své další kroky. Jejich výsledkem by měla být alespoň částečná budoucí úhrada dlužných peněz. Pohledávky věřitelů jdou do stovek milionů korun. Právníci, kteří zastupují poškozené investory, jsou však ohledně plánů Premiotu velmi obezřetní.
Ambiciózní Energetický Holding Malina se dostává pod čím dál větší tlak. Po nespokojených montážnících, o kterých E15 psala v lednu, se kvůli nezaplaceným fakturám vzbouřila také část jeho obchodně-technických zástupců. Jak navíc minulý týden upozornil deník HN, firmě už nefunguje ani zákaznická linka, ani tiskové oddělení. Redakci E15 se navíc podařilo odhalit další skutečnosti, které snižují důvěryhodnost podniku.
Od termínu, kdy měly některé firmy z realitní a investiční skupiny Premiot splatit své závazky vůči majitelům dluhopisů v řádu stovek milionů korun, uběhly již téměř tři měsíce. Skupina nejenže nezaplatila, ale navíc s investory příliš nekomunikuje. Novinkou je, že hodlá svolat schůzi majitelů dluhopisů a v obchodním rejstříku se zpožděně objevily účetní výkazy klíčové dceřiné firmy, která dluží nejvíce peněz po splatnosti.
Veronika Tykačová, dcera podnikatele Pavla Tykače, se poprvé vrhla do byznysu. Od podnikatele Libora Sadílka pořídila stoprocentní podíl víceoborové skupiny Eltodo, která se zaměřuje především na vývoj a správu dopravních a energetických digitálních systémů a kterou Pražané mohou znát z monitoringu parkování. Prodejní cena se podle odhadu E15 mohla pohybovat ve stovkách milionů korun.
Historicky nejúspěšnější crowdfundingová kampaň skončila byznysovým fiaskem. Společnost MiCo Medical, která převzala projekt plicních ventilátorů CoroVent, se dostala do platební neschopnosti a na začátku února sama podala návrh na insolvenci. Dluží kolem 14,5 milionu korun.
Kvůli probíhající válce nedaleko našich hranic ubyla Česku konkurence v podobě Ruska a Ukrajiny coby populární a relativně levné destinace pro zakládání vývojových center společností zaměřených na informační technologie. Americké IT firmy a startupy zase rozjely masivní propouštění, což se opět může pozitivně projevit na našem trhu. Alespoň si to myslí Ivo Horský, ředitel softwarového vývoje německé společnosti EnOcean. Tento spin-off Siemensu zaměřený na vývoj senzorů pro chytré budovy a průmysl začal v ...
Tatiana Kuranová, dnes už bývalá stoprocentní majitelka tradičního jihočeského výrobce obráběcích strojů Kovosvit MAS, prodala 75 procent firmy čtyřem novým vlastníkům. Kovosvit se tak podle informací deníku E15 chtěl zbavit nálepky firmy s ruským majitelem. Vazby na Rusko ale pojí všechny nové podílníky, a navíc to firma nedokáže vysvětlit.
Česku se nedaří odstřihnout firmy s ruským vlivem od veřejných zakázek. Měsíčně získají zakázky v hodnotě zhurba 14,5 milionu eur, v Evropě pak celkem inkasují za měsíc 293 milionů eur. Vyplývá to z analýzy české společnosti Datlab, která shromažďuje a analyzuje data v oblasti veřejných zakázek. Sankce uvalené na Rusko se nedaří vymáhat kvůli nespolehlivým ruským dokumentům i skrývání skutečných majitelů.
Nominant do dozorčí rady polostátní skupiny ČEZ Radovan Vávra prodal svou investiční skupinu Lucrosus Prague Holding. Nově ji podle obchodního rejstříku plně vlastní jeho obchodní partner Maksen Shino. Transakce výrazně dopadne i na vlastnickou strukturu společnosti SimpleCell Europe. Hodnotu transakce žádná ze zúčastněných stran nechtěla komentovat.