rekonstrukce smíchovského nádraží - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu rekonstrukce smíchovského nádraží, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Správa železnic vypsala veřejnou zakázku na zhotovitele druhé etapy rekonstrukce smíchovského nádraží, náklady dosahují 5,2 miliardy korun a stavět by se mělo mezi lety 2024 a 2027. Správa železnic to uvedla v tiskové zprávě. Rekonstrukce zahrnuje kompletní přestavbu kolejiště, obnovu tří nástupišť a vybudování nového čtvrtého nástupiště. Nabídky mohou firmy podávat do 17. září, vyplývá ze zveřejněné zakázky.
V Praze budou brzy chybět nejen rezidenční, ale i kancelářské prostory, upozorňuje americký architekt Vincent Marani, který v Česku žije a tvoří už přes dvacet let. Nekonečné povolovací procesy mohou Prahu rychle znevýhodnit, až budou velké firmy v Evropě hledat kanceláře, které vyhoví i nejmodernějším emisním normám. „Je jasné, že když přijde Apple a bude chtít postavit centrálu, bude očekávat stavební povolení za šest měsíců, a ne za šest let,“ vysvětluje autor kancelářských komplexů Florentinum nebo ...
... první části stavby. Smíchovské nádraží, jehož nynější budova... stavební povolení pro rekonstrukci nádraží na pražském Smíchově... budoucnu by se nádraží mělo stát součástí...
Metro O, historicky také metro E, je návrh páté, okružní trasy metra. Jeho nejnovější verzi představil v únoru 2022 náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě). V pondělí 19. září vedení města oznámilo, že má podklady pro tendr na studii páté linky metra, podmínky soutěže ve stejný den schválili radní magistrátu. Cílem okružní linky je propojit současné i budoucí nové ekonomické oblasti mimo tradiční centrum města. Mělo by dojít i ke vzniku osmi dalších přestupních stanic.
Nejen domy a veřejná prostranství. I dopravě se v Praze dostává pozornosti. V následujících letech změní Praha pět svých velkých dopravních uzlů. Park před hlavním nádražím známý jako Sherwood by se měl změnit v důstojný vstupní prostor do města, Vítězné náměstí bude skutečně náměstím a z Florence bude komplexní městská čtvrť podkopaná železničními tunely.
Karlín je dnes pro firmy jednou z nejvyhledávanějších pražských adres. V dohledné době mu však začne vyrůstat zdatná konkurence. Už od roku 2024 by mělo každý rok v metropoli přibýt téměř 200 tisíc čtverečních metrů nových kanceláří.
Veřejnosti dlouho nepřístupné území se promění v novou městskou čtvrť. Společnost Penta za 2,3 miliardy korun revitalizuje areál bývalého Nuselského pivovaru na pomezí pražských čtvrtí Nusle a Vinohrady. Letos zahájí rekonstrukci historické budovy, bytové domy již na místě staví. Návrh přestavby samotného pivovaru je dílem ateliéru CMC Architects Davida Chisholma. Soutěž na rezidenční část vyhrálo studio Chybík Krištof.
Budoucí podobu území kolem dopravního uzlu na Florenci a Masarykově nádraží určí konsorcium převážně tuzemských ateliérů. Vítězem urbanistické soutěže, kterou vyhlásili investoři Penta Real Estate a ČSAD Praha holding ve spolupráci s hlavním městem, jsou UNIT architekti a studio A69 spolu s londýnskou firmou se slovenskými kořeny Marko and Placemakers. Ta se specializuje na regeneraci měst a udržitelné plánování.
Rekonstrukcí původní varny odstartovala developerská firma Trigema realizaci léta chystaného projektu Lihovar na pražském Zlíchově za čtyři miliardy korun. Výstavba první etapy o 250 bytech začne v lednu příštího roku. Fasádu dominantní rohové budovy nechá developer vytisknout na 3D tiskárnách. „Úspora v tom určitě nebude. Ale všechno, co se dělá poprvé, tak bývá dražší. Věříme, že nám to pomůže do budoucna stavět jinak a lépe,“ říká majitel Trigemy Marcel Soural.
Dlouhé roky připravovaný kancelářský projekt se po změně majitele začal stavět. Nový vlastník z řad nejbohatších Čechů a Slováků tam vytváří nový domov pro své společnosti.