rekonstrukce zeleznice hostivar - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu rekonstrukce zeleznice hostivar, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Budujeme dálnice, silnice, mosty, vodní díla, železnice i bytové domy a naším cílem je zlepšování kvality života v České republice. Dovolte, abychom vám představili nejvýznamnější stavby, pod něž se stavební Skupina VINCI v uplynulém roce podepsala.
Praha to myslí s trolejbusy vážně. Aktuálně ve veřejné zakázce vysoutěžila 15 bateriových kloubových trolejbusů od společnosti SOR Libchavy za 220,4 milionů korun. „Po padesáti letech od zrušení trolejbusů v Praze začínáme tento způsob dopravy obnovovat a v lednu jsme zahájili stavbu první trati," říká náměstek pražského primátora pro dopravu Adam Scheinherr.
Praha v uplynulém roce posunula kupředu mnoho velkých projektů dopravní infrastruktury. Renesanci v Praze zažívá síť příměstské železniční dopravy, v jejímž rámci vznikne i vlakové propojení na letiště. Rekonstrukcí projde Masarykovo nádraží a proměnit by se měl také největší pražský autobusový uzel. Správa železnic vybrala vítězný návrh na první terminál vysokorychlostní železnice u nás. A položen bude základní kámen nové kubistické stavby.
Ministerstvo dopravy navrhlo do národního investičního plánu projekty za zhruba dva biliony korun. Řekl to náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček. Ministerstvo vládě předložilo 311 dopravních projektů. Jde o největší podíl investic ze všech resortů a orgánů, které zaslaly vládě své návrhy. Celkově Národní investiční plán (NIP) vlády zahrnuje přes 17 tisíc projektů za 3,45 bilionu korun na léta 2019 až 2030.
S prvním prázdninovým dnem se spustí výstavba železničního koridoru z Hostivaře k jižnímu portálu vinohradských tunelů. Zakázku Správy železniční dopravní cesty získalo sdružení firem Metrostav Swietelsky a SMP.
Společnost Eurovia stáhla stížnost na průběh soutěže na modernizaci železničního koridoru mezi jižními portály vinohradských tunelů a stanicí Praha - Hostivař. Informuje o tom server zdopravy.cz. S dvouletým zpožděním tak může Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) uzavřít smlouvu s vítězným sdružením Metrostav, Swietelsky Rail a SMP. Trať modernizuje za 3,487 miliardy korun.
Vláda schválila návrh zákona o liniových stavbách, na Twitteru o tom informoval předseda kabinetu Andrej Babiš (ANO). Dokument nyní zamíří do Sněmovny.
Hnutí ANO slíbilo v programu do loňských sněmovních voleb 170 kilometrů dálnic. Za čtyři roky, po které ovládalo rezort dopravy, přitom vzniklo jen třicet kilometrů. Tristní praxi má změnit zákon o liniových stavbách.
Případ zrušené železniční zakázky na dostavbu čtvrtého koridoru v Praze bude mít dohru u antimonopolního úřadu. Do Brna se obrátila litoměřická společnost Chládek & Tintěra, která v miliardové soutěži nabídla nejnižší cenu a jako vítěze ji doporučila i výběrová komise.
Výběrová komise Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) doporučila společnost Chládek & Tintěra jako vítěze tendru na dostavbu čtvrtého koridoru v Praze mezi Hostivaří a Vršovicemi. Deníku E15 to potvrdily dva zdroje. Sama správa železnic věc nekomentuje až do oficiálního vyhlášení vítěze patrně v příštím týdnu.