Rekord v autě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Rekord v autě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ruský prezident Vladimir Putin si v Moskvě pro svůj čínský protějšek připravil dokonalé námluvy. Si Ťin-pchingovi skládal komplimenty, které nápadně připomínaly servilní výroky exprezidenta Miloše Zemana o studiu stabilizace společnosti. Čínského prezidenta po schůzce doprovázel k autu a všemožně dával najevo, že stojí o hluboký a jedinečný vztah. Přesně to mu však Peking nabídnout nemůže. Jednoznačná sázka na izolovaného potížistu, který čelí obvinění z válečných zločinů, nezapadá do čínského vzorce ...
Společnost 9ff je jednou z nejuznávanějších v souvislosti s automobilkou Porsche. Německá firma založená v roce 2001, jejíž druhé jméno zní GERMAN ENGINEERING, se během krátké doby se stala významným hráčem v oblasti vylepšování výkonu vozů Porsche.
Dividendy kam se podíváš. Hlavní firmy na pražské burze pošlou akcionářům přes 70 miliard. Chystá se zákaz Huawei v českých sítích. Operátoři hrozí státu soudy o desítky miliard. Machoňova skupina APS investovala v Řecku. Nakoupila velký balík problémových pohledávek. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
O patnáct procent loni vzrostl v Německu prodej automobilů s alternativním pohonem, což také výrazně přispělo k tomu, že se po celé Evropě zvýšil prodej elektromobilů. Každé osmé auto prodané loni v Evropě mělo elektrický motor. Není to ale úplně přesné, protože i vodíkový pohon je vlastně napojen na elektromotor. Je proto důležitější sledovat alternativní pohony jako celek včetně hybridních aut, která dokážou kombinovat elektriku a klasický pohon, anebo auta na plynový či vodíkový pohon.
Jako velmi špatná investice se od vstupu na burzu ukazují akcie dvou amerických vyzyvatelů Tesly – automobilek Lucid a Rivian. V obou případech činí propad od listopadu 2021 více než 90 procent. Nízká cena akcií v kombinaci s ubývající hotovostí může být pro Lucid i Rivian do budoucna vážným, až existenčním problémem.
Na loňský rok by řada investorů nejspíše ráda zapomněla. Klesaly ceny akcií i dluhopisů a výrazné propady zaznamenaly také dříve vyhledávané cenné papíry velkých technologických firem. Málokteré portfolio zůstalo nedotčeno. Značná korekce se nevyhnula ani akciím automobilky Tesla, jejichž hodnota se během roku 2022 propadla o 65 procent na 123 dolarů. Od rekordního maxima z listopadu 2021 přesahujícího 400 dolarů byly akcie Tesly v poslední prosincový den vzdáleny dokonce o 70 procent.
Pokračující propad ceny akcií a přílišné soustředění Elona Muska na řízení sociální sítě Twitter budí nevoli mezi individuálními akcionáři automobilky Tesla. Nespokojenost je tak veliká, že jeden z největších soukromých investorů dokonce požaduje, aby firma našla takového generálního ředitele, který se bude Tesle věnovat naplno.
Pokles ekonomické aktivity je nedílnou součástí hospodářského cyklu. Ať se nám to líbí, nebo ne, jednou za čas se zkrátka objeví. Otázkou vždy zůstává, kdy a na jak dlouho to bude. A také v jakém rozsahu. O hrozící ekonomické recesi mluvili analytici ještě před vypuknutím pandemie nebo války na Ukrajině. Právě události posledních měsíců a let ovšem ekonomikám mnoha zemí zrovna nepřidaly. Česko tak stojí na prahu ekonomické recese – tedy alespoň podle její technické definice.
Zatímco němečtí politici odleva doprava se o víkendu dohadovali, zda kancléř Olaf Scholz (SPD) udělal svou půldenní návštěvou v Číně ostudu, diplomatické faux pas nebo dobrý strategický krok, občané mají prozaičtější starosti. Podobně jako ti čeští se snaží připravit na tuhou zimu, která bude asi nejchladnější a nejúspornější od sjednocení Německa v roce 1990. Scholzovu snahu udržet obchod s Čínou na vysoké úrovni (200 miliard eur ročně) Němce zajímá jedině jako další díl ve skládačce ekonomické (ne)...
Ambiciózní plány si po překonání energetické krize a nedostatku vstupních materiálů i některých elektronických komponentů vytkla Tatra Trucks. Podle šéfa firmy Pavla Lazara chystá v dalších letech zvýšení výroby na více než dva tisíce vozů ročně. Největší problémy má nyní s prodlužováním termínů subdodávek. Oproti automobilkám orientovaným převážně na civilní zákazníky je výhodou Tatry rostoucí poptávka po vojenských vozidlech způsobená agresí Ruska proti Ukrajině.