residomo - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu residomo, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zatímco v České republice žije téměř 80 procent lidí ve vlastním bytě či domě, v Rakousku či Německu si téměř polovina populace bydlení pronajímá. Ve velkých městech jako Berlín či Vídeň bydlí v nájmu dokonce více než tři čtvrtiny obyvatel. „Česko naopak prošlo v 90. letech obrovským šokem, co se vlastnění majetku a užívání služeb týče, proto je zde moderní nájemní bydlení stále ještě svým způsobem novinkou,“ popisuje Stanislav Kubáček, ředitel akvizičního týmu švédské společnosti Heimstaden. Ta je s více ...
Velké obchody se trhu s nemovitostmi vyhýbají. Od vypuknutí pandemie se v Česku neobjevila žádná transakce nad 200 milionů eur. To zdejší trh nepamatuje od roku 2012, kdy ještě doznívala světová finanční krize.
Developer Finep prodal švédskému nadnárodnímu bytovému fondu Heimstaden v projektu Pergamenka v pražských Holešovicích 164 bytů pro nájemní bydlení. Hodnota transakce je téměř 1,2 miliardy korun. Jde o první vstup Heimstadenu na pražský trh s nájemními byty. První nájemníci by se měli nastěhovat na začátku roku 2024.
Na trhu komerčních realit během prvních tří měsíců letošního roku změnily vlastníka nemovitosti za 290 milionů eur. Jednalo se o nejnižší aktivitu zaznamenanou v prvním kvartále od roku 2013. Ve srovnání s prvním čtvrtletím roku 2020, jemuž vévodil prodej portfolia bytů Residomo za 1,3 miliardy eur, poklesla investiční aktivita o 82 procent. Bez transakce Residomo by se jednalo o meziroční pokles o osm procent.
Švédská skupina Heimstaden, největší majitel nájemních bytů v Česku, uskutečnila první z letošních plánovaných akvizic na tuzemském trhu. Od developera s izraelskými kořeny Daramis pořídili Švédové za 600 milionů korun soubor 226 bytů v novém plzeňském komplexu Unicity.
Koronavirová pandemie a opatření vlád proti jejímu šíření brutálně ovlivnily tuzemský trh fúzí a akvizic. Objem transakcí se podle dat informační platformy Mergermarket meziročně propadl o zhruba 74 procent na 1,6 miliardy eur. Jde o nejnižší hodnotu od roku 2011. Celosvětový trh sice také klesl, ale daleko méně, když meziročně propadl o 6,6 procenta na 3,16 bilionu dolarů.
Rok 2020 začal na realitním trhu optimisticky. Hned na začátku ledna změnilo majitele 43 tisíc nájemních bytů umístěných hlavně v Moravskoslezském kraji. Švédská skupina Heimstaden za byty pocházející původně z portfolia těžařského podniku OKD zaplatila kolem 33 miliard korun. Další velké realitní obchody se už počítaly „jen“ v řádu jednotek miliard.
Skupina Heimstaden, od letošního roku největší majitel činžovních bytů v České republice, investovala do portfolia dvou developerských projektů ve Varšavě. Celkem získala 650 bytů určených k pronájmu, a to za 65 milionů eur. Podle aktuálního kurzu je to 1,7 miliardy korun. Velké plány má švédský holding rovněž v Česku.
Vypadalo to, že cesta Martina Gillara z křesla generální ředitele pražského dopravního podniku povede do představenstva Českých drah. Nestalo se. Zakotvil ve společnosti Czech Home Capital, kterou spoluvlastní společník DRFG David Rusňák, zaměřenou na akvizice nájemních bytů. „Naše vydané bondy se budou používat výhradně na investice, za každou investicí jsou nemovitosti. Máme zákaz je používat na provozu skupiny, abychom netvořili letadlový efekt,“ tvrdí ve svém prvním rozhovoru v nové pozici Gillar.
Firmy v pronajatých prostorách, které kvůli vládním opatřením proti epidemii koronaviru musely zavřít své provozy, budou moci nájem za období od 12. března do 30. června splatit až do konce letošního roku. Schválila to opětovně Sněmovna. Nevyhověla ale požadavku Senátu, aby stát ručil pronajímatelům za 80 procent dlužného nájmu. Zákon nyní dostane k podpisu prezident.