residomo e15 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu residomo e15, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zatímco v České republice žije téměř 80 procent lidí ve vlastním bytě či domě, v Rakousku či Německu si téměř polovina populace bydlení pronajímá. Ve velkých městech jako Berlín či Vídeň bydlí v nájmu dokonce více než tři čtvrtiny obyvatel. „Česko naopak prošlo v 90. letech obrovským šokem, co se vlastnění majetku a užívání služeb týče, proto je zde moderní nájemní bydlení stále ještě svým způsobem novinkou,“ popisuje Stanislav Kubáček, ředitel akvizičního týmu švédské společnosti Heimstaden. Ta je s více ...
Koronavirová pandemie a opatření vlád proti jejímu šíření brutálně ovlivnily tuzemský trh fúzí a akvizic. Objem transakcí se podle dat informační platformy Mergermarket meziročně propadl o zhruba 74 procent na 1,6 miliardy eur. Jde o nejnižší hodnotu od roku 2011. Celosvětový trh sice také klesl, ale daleko méně, když meziročně propadl o 6,6 procenta na 3,16 bilionu dolarů.
Vysoké ceny bytů směrují čím dál více lidí v České republice do bydlení v nájmu. Činže kvůli tomu rekordně zdražují, díky čemuž se z tuzemských nájemních bytů stalo atraktivní zboží poprvé lákající investiční fondy a další institucionální investory.
Investice do nájemního bydlení je běh na dlouhou trať a troufne si na ni jen někdo. Developerům často výstavba nedává smysl, výnos je pro ně příliš nízký. Přesto se kolem realit nabízených v různých formách pronájmu pohybuje v Česku dost bohatých lidí. Vydělávat se prostě musí.
Z obchodního a kancelářského centra Quadrio u pražské Národní třídy vychází nenápadný muž v brýlích. Krátké kalhoty a batůžek přehozený přes rameno nenasvědčují, že je to pátý nejbohatší Čech s majetkem přes padesát miliard korun. Quadrio je jeho. Stejně jako nespočet dalších nemovitostí sdružených ve skupině CPI Property. Muž se jmenuje Radovan Vítek. Na vrchol stoupal dvě desetiletí. „Rozměr CPI dalece přesahuje hranice Česka. Vliv skupiny je třeba vnímat v evropském kontextu,“ říká Zdenka Klapalová, ...
Druhé největší soukromé portfolio bytů v Česku se stalo předmětem jednoho z největších byznysových konfliktů posledních let. Týká se financování impéria realitního magnáta Radovana Vítka.
Společnost ARC equity services slovenského miliardáře Pavola Krúpy chce předvolat expremiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) a další bývalé ministry, místopředsedu Evropského parlamentu Pavla Teličku a bývalé spolumajitele OKD Viktora Koláčka a Zdeňka Bakalu jako svědky ve sporu, který začne ve čtvrtek řešit Okresní soud v Ostravě. ARC se domáhá 856 tisíc korun jako náhrady škody za jeden z bývalých bytů OKD, který jejich vlastníci, společnost Residomo (bývalé RPG Byty) a předtím RPG Industries, neprodali ...
Skupiny českých miliardářů letos vydávají dluhopisy ve zběsilém tempu. Vydaly je už za více než 120 miliard korun, což je třikrát tolik co loni. Chtějí získat peníze na splácení starých dluhů a expanzi.
Konstrukce o škodě vzniklé nájemníkům bytů v Moravskoslezském jejich prodejem neuspěla ani u soudu vyšší instance. Investor Pavol Krúpa, který insolvenční návrh na majitele čtyřiceti tisíc bytů po OKD podával, však chystá nové žaloby.
Miliardář Zdeněk Bakala si na dividendách z bytů, které získal s uhelnou společností OKD, přišel nejméně na několik miliard korun. Noví majitelé v trendu pokračují.