residomo na prodej - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu residomo na prodej, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Velké obchody se trhu s nemovitostmi vyhýbají. Od vypuknutí pandemie se v Česku neobjevila žádná transakce nad 200 milionů eur. To zdejší trh nepamatuje od roku 2012, kdy ještě doznívala světová finanční krize.
Developer Finep prodal švédskému nadnárodnímu bytovému fondu Heimstaden v projektu Pergamenka v pražských Holešovicích 164 bytů pro nájemní bydlení. Hodnota transakce je téměř 1,2 miliardy korun. Jde o první vstup Heimstadenu na pražský trh s nájemními byty. První nájemníci by se měli nastěhovat na začátku roku 2024.
Na trhu komerčních realit během prvních tří měsíců letošního roku změnily vlastníka nemovitosti za 290 milionů eur. Jednalo se o nejnižší aktivitu zaznamenanou v prvním kvartále od roku 2013. Ve srovnání s prvním čtvrtletím roku 2020, jemuž vévodil prodej portfolia bytů Residomo za 1,3 miliardy eur, poklesla investiční aktivita o 82 procent. Bez transakce Residomo by se jednalo o meziroční pokles o osm procent.
Koronavirová pandemie a opatření vlád proti jejímu šíření brutálně ovlivnily tuzemský trh fúzí a akvizic. Objem transakcí se podle dat informační platformy Mergermarket meziročně propadl o zhruba 74 procent na 1,6 miliardy eur. Jde o nejnižší hodnotu od roku 2011. Celosvětový trh sice také klesl, ale daleko méně, když meziročně propadl o 6,6 procenta na 3,16 bilionu dolarů.
Rok 2020 začal na realitním trhu optimisticky. Hned na začátku ledna změnilo majitele 43 tisíc nájemních bytů umístěných hlavně v Moravskoslezském kraji. Švédská skupina Heimstaden za byty pocházející původně z portfolia těžařského podniku OKD zaplatila kolem 33 miliard korun. Další velké realitní obchody se už počítaly „jen“ v řádu jednotek miliard.
Z byznysu lze stále ještě slyšet hlasy v duchu „zítra se bude tančit všude“. Po uvolnění současných restrikcí se prý kola byznysu opět naplno rozjedou a zase bude dobře. „Podnikání nebude stát dlouho,“ uvádí optimisticky jedna z tiskových zpráv posledních dnů. Tak určitě.
Očekávaný propad ekonomiky a nejistota způsobená pandemií koronaviru nutí kupce komerčních nemovitostí, jako jsou kancelářská nebo logistická centra, vyčkávat s uskutečněním velkých obchodů. Opatrné jsou s financováním těchto transakcí též banky.
Firmu Residomo, která v Moravskoslezském kraji vlastní více než 42 500 bytů, převážně po OKD, kupuje švédská společnost Heimstaden Bostad. Společnost patří mezi největší poskytovatele nájemního bydlení v Evropě. Pro nájemníky firmy Residomo se nic nemění a na uzavřené nájemní smlouvy nebude mít změna vlastníka společnosti vliv.
Společnost Residomo, která vlastní více než 43 tisíc bytů OKD, je na prodej. Napsal to deník Hospodářské noviny, kterému informaci potvrdili nynější majitelé Residoma, investiční fondy Blackstone a Round Hill Capital. Mezi zájemci o Residomo jsou podle listu výhradně zahraniční fondy.
Investice do nájemního bydlení je běh na dlouhou trať a troufne si na ni jen někdo. Developerům často výstavba nedává smysl, výnos je pro ně příliš nízký. Přesto se kolem realit nabízených v různých formách pronájmu pohybuje v Česku dost bohatých lidí. Vydělávat se prostě musí.