respirátor ffp2 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu respirátor ffp2, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Byl konec května 2020 a z čínského města Si-an vyjel vlak, který završil obří covidové nákupy Babišovy vlády. Později se ukázalo, že miliony roušek a respirátorů naložené na paletách nakupují ministerstva zdravotnictví a vnitra předraženě. Dnes do tohoto hořkého příběhu přibyla další nedobrá zpráva: Až dvacet milionů roušek bude muset na konci roku do spalovny. Expirují a nenajdou využití.
Nošení respirátorů je povinné už pouze v hromadné dopravě, zdravotnictví a sociálních službách. Na ostatních místech není nutná žádná ochrana dýchacích cest. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) minulý týden uvedl, že pokud bude pokračovat příznivý vývoj pandemie koronaviru, skončí v dubnu nutnost nosit respirátory úplně.
Na stát se valí problémy s covidovým dědictvím. Milionům roušek, respirátorů či rukavic, které politici se slávou vítali po první vlně pandemie na nádražích a letištích, brzy vyprší lhůta spotřeby. V některých případech dokonce hrozí, že zboží skončí ve spalovnách. Podle Správy státních hmotných rezerv musí stát do konce roku obměnit padesát milionů kusů takového zboží, které v době pořízení stálo přes 200 milionů korun.
K 18. únoru skončí povinné testování ve firmách i na školách. K hromadnému testování zaměstnanců se přistoupilo v souvislosti s nástupem vysoce nakažlivé koronavirové varianty omikron. Ačkoliv Česko nadále vykazuje rekordní přírůstky desítek tisíc nově nakažených, počet hospitalizací se výrazně snížil z důvodu menší závažnosti varianty omikron. Do 18. února platí povinnost testování zaměstnanců i OSVČ. Jak zařídit testy na pracovišti? Jak na samotesty a antigenní testy?
Ministerstvo financí neprodlouží prominutí daně z přidané hodnoty na respirátory a ochranné polomasky třídy FFP2 a vyšší, skončí tedy 31. prosince. Nabídka tohoto zboží na trhu je podle úřadu dostatečná, výrobní kapacity se poptávce přizpůsobily. Nehrozí tak riziko skokových nárůstů cen, osvobození ochranných prostředků od DPH ztratilo původní význam. Opatření veřejné rozpočty stálo přibližně 1,1 miliardy korun.
Uzavření většiny obchodů a provozoven kvůli pandemii COVID-19 nekompromisně zavelelo: jde se na internet. V oborech, kde se elektronické obchody masivně zaváděly už dříve, to šlo dobře. Náročnější to bylo v oblastech, v nichž se s fungováním on-line ani příliš nepočítalo. Přesto se to povedlo třeba prodejcům aut, restauratérům a lékárnám.
Žáci základních škol se začali vracet do škol v pondělí 12. dubna, kdy se zpřístupnil první stupeň základních škol. 3. května se do škol vrátili žáci druhého stupně, a to hned v několika krajích a 17. května začala postupně skončit rotační výuka. 24. května se otevřely všechny ZŠ a SŠ.
Rok s covidem nás všechny změnil a poznamenal. I malé dítě dnes ví, co to je respirátor a pozná rozdíl mezi FFP2 a FFP3, média nás zavalila pojmy jako cytokinová bouře nebo reprodukční číslo, aniž by kdokoliv chápal, co to vlastně je.
Změny, které pandemie nemoci COVID-19 učinila v dalším přechodu do virtuálního světa a v hygienických standardech, jsou nevratné. V mnohém to bude podobné jako po útocích z 11. září 2001, které navždy změnily podobu létání, předpovídá předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a vlastník společnosti nanoSPACE Jiří Kůs. „Pandemie je vedle té šířící se nákazy i pomyslným investorem do nových technologií,“ říká.
Byznys se zdravotními pomůckami loni na začátku pandemie přilákal známého karlovarského podnikatele Milana Zádamského, který proslul svým vyšetřováním v souvislosti s takzvaným gangem Zádamských. Policie nejprve skupinu obvinila z toho, že nutila podnikatele platit za poskytování „ochrany“, ale soud v roce 2009 většinu z jejích členů, i Zádamského, viny zprostil. Zádamský se pak začal věnovat developmentu a během loňského jara rozjel výrobu roušek a respirátorů v areálu bývalé porcelánky na Karlovarsku. ...