restaurace v centru prahy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu restaurace v centru prahy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ano, mohli jsme jet do Říčan a napsat reportáž z města, které opakovaně zvítězilo v žebříčku kvality života sestavovaném společností Deloitte. Raději jsme se ale vydali do sedmitisícového Slavkova u Brna. Proč? Podle tvůrců indexu kvality života Slavkov za posledních pět let nabídl svým obyvatelům znatelný pokrok ve sledovaných ukazatelích a stal se tak jedním z největších skokanů v zemi. Vyrazili jsme proto zjistit, zda to Slavkované vidí podobně.
Byl u zrodu AVG, v 90. letech se podílel na řízení ČEZu a Košických železáren, nyní působí v dozorčí radě banky Moneta. Z první řady sledoval, jak se české a slovenské ekonomiky otáčí směrem k tržnímu hospodářství. „Tržní hospodářství v Česku funguje, a to dokonce mnohem lépe, než v mnohých jiných zemích,“ hodnotí nyní investor Gabriel Eichler. V exkluzivním rozhovoru pro deník E15 také chválí Českou národní banku, která podle něj reagovala lépe než například americký Fed.
Washington vyměnil za Hanoj, ze které propojuje český byznys s vietnamským od loňského září. Český velvyslanec ve Vietnamu Hynek Kmoníček se tak podílí i na probíhající expanzi Škody Auto na zdejší trh. „Jenom v Hanoji je dnes už přes milion automobilů a místní tráví na motorkách a v autech mnohem víc času než Češi. Kdypak jste naposledy jezdil celou noc po Praze jen tak pro zábavu a pak si třeba na motorce ustlal? Normální hanojská noc místní mládeže,“ naznačuje potenciál stomilionového trhu Kmoníček.
Chorvatsko dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace. Každoročně se tam vypraví statisíce Čechů, které láká nejen dobrá dostupnost – cesta z Prahy do severochorvatské Rijeky trvá něco přes osm hodin – ale také rozmanitost země. Díky množství zajímavých ostrovů a regionů si tam přijdou na své milovníci přírody, památek i moře. Od roku 2023 by měla být navíc cesta ještě jednodušší. Země je součástí Schengenského prostoru a platí v ní eura.
Potápění, relaxaci na rozlehlých plážích, vyžití pro turisty, kteří mají v oblibě vodní sporty, speciální drinky a bohatý noční život. To nabízí kapverdský ostrov Sal. Samozřejmostí jsou i luxusní hotelové rezorty a tradiční vesnice. Jinak je Sal prakticky neobydlený. Ostrov je opravdu nevelký. Měří asi 30 kilometrů na délku, od čtyř do dvanácti kilometrů na šířku a obývá jej jedenáct tisíc obyvatel.
Dokončený projekt Dock české developerské skupiny Crestyl zásadně změnil lokalitu na obou březích slepého ramene Vltavy v Praze. Někdejší brownfield zmizel a místo něj vyrostl komplex luxusních bytů a pěti kancelářských budov. Na výstavbu poskytly peníze i německé banky Deutsche Pfandbriefbank (pbb) a Helaba. Skupině Crestyl teď daly další investiční úvěr přes 1,5 miliardy korun na refinancování projektu Dock In Five. Ten představuje poslední, pátou administrativní budovu, jež byla dokončena v květnu.
Francouzi spořádají přes 130 tisíc tun ústřic ročně. Jen tak k vínu nebo slavnostněji u vánočního stolu. V Česku oproti tomu nadále převládá přesvědčení, že jde o snobskou pochoutku pro vybrané. Ústřice přitom historicky nebyly jen výsadou bohatých, právě naopak. A v současnosti si opět nacházejí cestu k obyčejným strávníkům.
Za oběd v restauraci Češi letos v listopadu utratili průměrně 176 korun, v meziročním srovnání asi o 25 korun více. Proti roku 2019 hospody prodaly o 31 procent obědů méně. Vyplývá to z tiskové zprávy společnosti Edenred. I když Češi za oběd utratili více, reálné příjmy z prodeje jídel kvůli rostoucím nákladům restauracím klesly, stojí ve zprávě.
Pražské arcibiskupství nabízí k prodeji za 75 milionů korun památkově chráněnou Jindřišskou věž v centru hlavního města. Vyplývá to z informací na webu arcibiskupství. Cílem prodeje je racionalizace majetku, řekl Deníku N generální vikář pražského arcibiskupství Jan Balík.
Vyjednávání mezi Prahou a právníky dánského architektonického studia jsou u konce. Pražský magistrát a vítězné studio Bjarke Ingels Group (BIG) podepsaly smlouvu o projektu Vltavské filharmonie. Vítězný tým mezinárodní architektonické soutěže zahájí práce na úpravách projektu, jak podle připomínek poroty, tak připomínek veřejnosti z plánovaných setkání, která začnou už příští týden. Finální podobu filharmonie představí BIG zhruba do poloviny příštího roku.