rezervační poplatek realitní kanceláři - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu rezervační poplatek realitní kanceláři, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Co vlastně rezervační smlouva, kterou obvykle každý z nás uzavírá jako první při koupi nemovitosti od realitní kanceláře nebo developera, znamená? K čemu taková smlouva vůbec slouží? Je pravdou, že čím méně toho obsahuje, tím je výhodnější pro kupující? Na co bych si jako kupující měl dát pozor, aby v ní nebylo?
Realitní skupina European Housing Services (EHS) byznysmena Marka Rosenbauma koupila poloviční podíl ve firmě MMVB Residential. Pod značkou Ownest tak chystá kombinaci nájemního a vlastnického bydlení, která by měla mladým lidem uhladit cestu ke koupi bytu. EHS se inspirovala v Británii, Austrálii a ve Spojených státech, kde podobné modely reflektující stále horší dostupnost bydlení v posledních letech vznikají.
Makléři za své služby berou velmi rozdílné odměny, resp. dodávají velmi rozdílné služby. Se zmatkem okolo provizí nepomohl ani nový realitní zákon, který začal platit letos v březnu. O výši provize taktně mlčí a realitní kanceláře tak mají v nastavování odměn úplně volnou ruku. Strach z drahé provize má přitom podle průzkumu Maxima Reality téměř polovina (43 procent) Čechů. Podle portálu Bezrealitky pak Průměrná realitní provize vyrostla od roku 2010 na 173 tisíc.
Realitním kancelářím jsou nejčastěji vyčítány neoprávněně inkasované platby a nedostatky v kvalitě služeb. Obecně se realitky netěší moc dobré pověsti. Nyní by spotřebitelé měli být ve více chráněni.
V loňském roce přišla Česká národní banka se zpřísněním podmínek pro získání hypotéky. To způsobilo, že řada lidí má skutečně problém dosáhnout na vlastní bydlení. V minulosti byl hlavní problém zorientovat se v nepřeberné nabídce bank. V současné době je spíše problém zajistit si financování tak, aby vůbec bylo možné o hypotéku žádat.
Rezervační poplatek, to jsou desítky tisíc korun. Než ho realitce složíte, přečtěte si pozorně tento článek.
Fiktivní nabídky, skryté vady nemovitostí, rezervační poplatky, které už kupující nikdy neuvidí. I takové jsou fígle některých realitních makléřů. Kupujícího a prodávajícího tak mohou připravit o statisíce korun. Jak se bránit?
Na rozžhaveném realitním trhu bují obchod s rezervacemi na bytové jednotky. Zisk překupníka u jedné nemovitosti může přesáhnout dokonce milion korun.
Není neobvyklé, že si realitní kancelář nechá rezervační poplatek, i když na to nemá nárok. Kdy ale máme právo od realitky tento poplatek žádat zpět? Zjednodušeně řečeno je to tehdy, když prostě nedojde k prodeji – například vám není poskytnuta hypotéka.
Pozdě splácené účty za telefon, přečerpaný kontokorent nebo třeba špatně nastavený trvalý příkaz. I to jsou detaily, které můžou zkomplikovat žádost o hypotéku nebo jiný typ úvěru. Na co by se měl člověk dopředu zaměřit, aby ho nečekalo kvůli podobným „hříchům z minulosti“ nepříjemné překvapení a neztrácel čas obcházením bank, které mu půjčku neposkytnou?