rezervacni zaloha - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu rezervacni zaloha, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Polský trh s nemovitostmi získává především po vypuknutí pandemie zaslouženou pozornost. Ceny tu i přes zdražování zůstávají v porovnání s Českou republikou příznivé, do budoucna se přitom očekává další růst. O velkém potenciálu trhu svědčí i rostoucí zájem českých investorů, kteří se zde zaměřili nejen na rezidenční projekty, ale také na kancelářské budovy nebo apartmány určené ke krátkodobému pronájmu.
V krátké historii americké automobilky Tesla zaměřené jen na výrobu vozů s elektrickým pohonem se stalo klíčovou událostí představení sedanu střední třídy Model 3. Tento vůz, který veřejnost poprvé spatřila 31. března 2016, je prvním modelem značky pro masový trh. Od března 2020 mu patří titul nejprodávanějšího elektromobilu na světě, v září se jakožto první elektromobil v historii vyšvihl na špici podobného žebříčku v Evropě. Akcie Tesly mezitím překonaly bilion dolarů.
Rezervační poplatek, to jsou desítky tisíc korun. Než ho realitce složíte, přečtěte si pozorně tento článek.
Realitní makléři se v Česku netěší zrovna valné pověsti, někteří z nich totiž sklouzává k nekalým praktikám. Jsou to třeba nenápadné lístečky ve schránkách nebo sliby exkluzivity. Stačí málo a majitel i kupující mohou prodělat. Na jaké triky si dát pozor?
S rostoucími cenami nemovitostí realitní trh znervózněl. Dobrých domů a bytů je poskrovnu, tlak na kupující roste. Přesto je lepší se neunáhlovat a nemovitost si pořádně prohlédnout. Půl hodina při běžné prohlídce nestačí. Na co si dát pozor?
Fiktivní nabídky, skryté vady nemovitostí, rezervační poplatky, které už kupující nikdy neuvidí. I takové jsou fígle některých realitních makléřů. Kupujícího a prodávajícího tak mohou připravit o statisíce korun. Jak se bránit?
Na rozžhaveném realitním trhu bují obchod s rezervacemi na bytové jednotky. Zisk překupníka u jedné nemovitosti může přesáhnout dokonce milion korun.
Wüstenrot nabízí od 16. července Hypotéku dopředu, která umožňuje uzavřít hypoteční úvěr, aniž by měl klient již vybranou nemovitost. Klienti pak mají na nalezení svého vysněného bydlení dalších 12 měsíců.
Pozdě splácené účty za telefon, přečerpaný kontokorent nebo třeba špatně nastavený trvalý příkaz. I to jsou detaily, které můžou zkomplikovat žádost o hypotéku nebo jiný typ úvěru. Na co by se měl člověk dopředu zaměřit, aby ho nečekalo kvůli podobným „hříchům z minulosti“ nepříjemné překvapení a neztrácel čas obcházením bank, které mu půjčku neposkytnou?
Vzali si zálohu na byty v projektech bez platného územního rozhodnutí, pak ji vrátili a klientům nabídli původně slíbené byty za 30 až 50 procent vyšší cenu. Toto jednání developerské společnosti Ekospol kritizuje Asociace developerů. Podle ní je neetické a v rozporu s dobrými mravy.