rizikové dluhopisy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu rizikové dluhopisy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Čínské elektromobily dobývají Evropu. Bodují cenou, z trhu si ukrojily skoro deset procent. Silná koruna může působit nevratné škody. Její potenciál stlačit inflaci je omezený. MAPA: Rušení poštovních poboček nejvíce zasáhne Prahu a Moravskoslezský kraj. Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.
Největší záchranná akce americké centrální banky od roku 2008. Brutální cenový otřes státních dluhopisů, který investoři nezažili taktéž dlouhých patnáct let. Do třetice všeho zlého pak největší objem bankovních aktiv v trapu od pádu neslavné legendy z Wall Street jménem Lehman Brothers. Letošní březen udělal v mnoha ohledech nejvíce od velké finanční krize pro to, aby investoři i široká veřejnost uvěřili, že svět stojí na prahu další bankovní katastrofy. Finanční svět nicméně jen vystavil účet centrálním ...
... velmi rizikových, či chcete-li prašivých dluhopisů ze...
Na finanční trhy se pár dní po záchraně švýcarské banky Credit Suisse vrátila nervozita. A opět se dotýkala zejména cenných papírů finančních institucí. Index Stoxx 600 Banks, který měří vývoj cen akcií evropských bank, odepsal v pátek přes tři procenta. Podobně na tom byl například i index britských bank. Důvodem jsou obavy investorů, že Credit Suisse nemusí být poslední bankou v problémech.
Rozhodnutí amerického Fedu zvýšit základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu trh již očekával. Dřívější úvahy o půlprocentním bodu vzaly za své v posledních týdnech, kdy padly zámořské banky SVB a Signature. Evropa do vzniklé nejistoty ohledně zdraví finančního systému přispěla vynucenou akvizicí a záchranou Credit Suisse.
Dvojnásobek výnosu globálních akcií, o tři čtvrtiny více oproti dluhopisům vlád zemí eurozóny, anebo třeba trojnásobek výkonu dluhopisů velkých firem platících eurem.Takové je prozatímní letošní skóre českých státních dluhopisů. Ty za sebou letos s růstem šplhajícím ke čtyř a půl procenta výkonnostně nechávají překvapivě širokou škálu investičních aktiv. Domácím bondům pomohla i březnová bankovní krize. Českým papírům, které byly počátkem týdne nejdražší za poslední rok, se totiž i přes univerzální nárůst ...
Uklidnění, ovšem za cenu obrovských ztrát a nových pochybností o fungování evropského bankovního systému. Takto kontroverzní je prozatím poselství spojení dvou největších švýcarských bank UBS a Credit Suisse, obří bankovní transakce sjednané během jediného víkendu pod taktovkou švýcarských úředníků. Investoři přes počáteční skepsi a živelný výprodej bankovních akcií během pondělka obrátili a z některých titulů včetně banky UBS udělali vášnivý objekt intradenních spekulací.
Situace na bojišti se mění každým okamžikem. Totožná logika platí i pro kapitálový trh. Náhlý kolaps tří amerických bank a akutní záchvat úzkosti kolem Credit Suisse přišly jako blesk z čistého nebe. Do epicentra investorského zájmu se rychle dostaly obavy z tržních nehod. Podle mnohých expertů se v peněžním systému začínají objevovat trhliny, které donutí centrální banky změnit kurz. Podle těchto názorů budou muset nově klást disproporční důraz na finanční stabilitu. Navzdory naivním očekáváním, že by ...
Minulý týden skončily v USA tři středně velké banky. Silicon Valley Bank, Signature a Silvergate. Bezesporu jsou to největší tamní bankovní krachy od pádu Lehman Brothers v roce 2008. Nervozita se velmi rychle přesunula do dalších regionů.
Pád dvou středně velkých amerických bank vyděsil svět. Ten se začal ptát, zda se neopakuje rok 2008, kdy bankrot americké investiční banky Lehman Brothers strhl západní kapitalismus do dlouhé a bolestivé finanční krize. Za pár dní bylo jasno. Americká vláda a centrální banka Fed sáhly do kapsy a doutnající požár bleskově uhasily. Přesto pochybnosti o tom, co bude dál, přetrvávají.