rizikové e shopy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu rizikové e shopy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Slovenský internetový obchod Dedoles se v loňském roce dostal do problémů kvůli příliš velkorysým plánům a jeho dluhy se vyšplhaly do stovek milionů korun. Nyní to vypadá, že je na dobré cestě k záchraně – od několika investorů získává finanční injekci, která může dosáhnout až 280 milionů. Dohodu zprostředkovala crowdfundingová platforma Crowdberry.
Vyšší zdanění firem může státu přinést až 22 miliard. Platíme dost, brání se podnikatelé. Důchodové připojištění bude výhodnější. Těm nejspořivějším přidá stát 110 korun měsíčně. Realitní slevy nemusejí být zadarmo. Kupce bytů a chat čeká pestrá škála bolestivých pastí. Miliardový obchod roku. Zásilkovna je na prodej a hledají se kupci. Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.
Tchajwanskou vládou vlastněná investiční společnost Taiwania Capital udělala první investici na česko-slovenském startupovém trhu. Fond rizikového kapitálu vedl investiční kolo o velikosti 19 milionů dolarů (420 milionů korun) do slovenského startupu Photoneo zabývajícího se nasazování robotů a umělé inteligence do skladů či průmyslu. Technologii od Photonea začal používat například Rohlík, který ji v létě nasadil na automatizované vyřizování a expedici objednávek v pražském fulfillment centru.
S online podvodným útokem na bankovní účet se podle České bankovní asociace (ČBA) setkala více než polovina lidí v Česku, to bez ohledu na jeho dokončení. Třetina lidí pak zná někoho, kdo se stal obětí dokončeného napadení na internetu.
Měl to být jeden ze způsobů, kterým by miléniálové vyzráli na všechny nástrahy finančního světa. Bitcoin a akcie Tesly se staly generačním odznakem mladých investorů. Mnozí očekávali, že hodnota automobilky v dobrých ekonomických časech poroste nejrychleji ze všech firem. Na horší období – provázené inflací, nejistotou a válkou – měli miléniálové nachystanou kryptoměnu. Té se její příznivci poslední roky snaží připisovat vlastnosti digitálního zlata. Realita je ale poněkud odlišná. To ještě neznamená, že ...
Už jsme dosáhli vrcholu inflace, naopak může brzy nastat krize poptávky a ceny do roka mohou začít klesat, předpovídá v rozhovoru pro deník E15 Petr Smutný, partner poradenské společnosti PwC, kde působí jako vedoucí restrukturalizačního oddělení v regionu střední a východní Evropy. „Pokud nastane krize poptávky, bude tady havárie a bude muset nastat nějaká korekce. Podniky pak sáhnou k dramatické redukci nákladů,“ tvrdí Smutný. Šok by podle něj mohl být relativně krátký.
Televizní reklamy, které se vysílaly před dvaceti lety, si možná už dnešní generace třicátníků ani nepamatuje. Ti starší ale určitě dokážou identifikovat slogan „Jsou věci, které si za peníze nekoupíte, na všechno ostatní je tu…“ Ano, na všechno ostatní je tu Mastercard. A jakoby s odstupem času tento zlidovělý slogan jen potvrzoval, že to americká společnost myslela tehdy vážně.
Poptávka po nájemním bydlení je už teď vysoká a podle Dana Havla, zakladatele Havel Real Estate, ještě poroste. Podnikatel, který stál u zrodu platební brány ThePay, přišel s konceptem, jak nabídnout veřejnosti úvěrovou participaci na růstu své společnosti prostřednictvím aplikace Rentier.cz.
Primární veřejná nabídka akcií gastronomické skupiny Coloseum Holding, která provozuje mimo jiné stejnojmenný řetězec italských restaurací, se zatím na trhu Start pražské burzy nevyvíjí podle představ emitenta. Zájem je poměrně vlažný a společnost tak již v závěru minulého týdne ve snaze nabrat více kapitálu prodloužila dobu úpisu.