rizikové skóre - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu rizikové skóre, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dvojnásobek výnosu globálních akcií, o tři čtvrtiny více oproti dluhopisům vlád zemí eurozóny, anebo třeba trojnásobek výkonu dluhopisů velkých firem platících eurem.Takové je prozatímní letošní skóre českých státních dluhopisů. Ty za sebou letos s růstem šplhajícím ke čtyř a půl procenta výkonnostně nechávají překvapivě širokou škálu investičních aktiv. Domácím bondům pomohla i březnová bankovní krize. Českým papírům, které byly počátkem týdne nejdražší za poslední rok, se totiž i přes univerzální nárůst ...
I když jednou ze základních myšlenek kryptoměn je nezávislost na centrálních vládách, může si o tom většina jejich uživatelů nechat jen zdát. Krádeže, obavy z praní špinavých peněz a nově například i sankce proti ruským občanům vedou ke snahám vlád mít přinejmenším přehled o tom, co se s kryptoměnami děje. Do podcastu KryptoSpace tak tentokrát přišel Vasilij Vidmanov z projektů AML Bot a PureFI. Bavíme se o tom, jak vlády, burzy i decentralizované finance kontrolují, kdo peníze kam posílá. I jak je možné ...
Drobní podnikatelé a živnostníci v Česku tráví každý týden mnoho hodin činnostmi, které je zdržují od produktivní práce. Brzdou je pro ně administrativa, byrokracie nebo účetnictví. Hodně času musí věnovat i cestování za klienty, dodavateli, na úřady nebo do bank. Ukázal to nejnovější průzkum Raiffeisenbank a Mastercard. „Podnikatelé mnohdy vůbec netuší, jaká digitální řešení jim mohou usnadnit život,“ říká v rozhovoru Martin Vakoč, ředitel segmentu malých a středních firem Raiffeisenbank.
Celý uplynulý rok světový kapitál poctivě vyprodával pozice na rozvíjejících se trzích. Akcie ekonomik „v progresu“ tak od loňského června přišly v průměru takřka o čtvrtinu hodnoty. To je dvakrát horší výsledek než pro akciový svět jako celek, a dokonce desetkrát horší skóre, než investorům nabídla Wall Street. V posledních týdnech ale takzvaným emerging markets svitla naděje, peníze se na doposud zapovězené adresy začínají vracet. Důkazem může být Čína, která jen za poslední měsíc vrátila burziánům ...
Opatření proti šíření koronaviru jsou nově od 16. listopadu 2020 zaváděna podle nového protiepidemického systému pod zkratkou PES. Protiepidemický systém České republiky vznikl pro lepší orientaci v opatřeních, která mohou nastat, nebo ze kterých stát může naopak ustoupit. Od 6. ledna 2021 se také částečně změnil výpočet Indexu rizika.
Ubytovací služby budou moci využívat pouze lidé na služební cestě, a to bez rodinných příslušníků. Zájemci o pobyt se budou muset prokázat písemným potvrzením zaměstnavatele či objednatele služby v případě živnostníků. Uvedl to ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Poskytovatelé ubytovacích služeb budou muset potvrzení uchovávat.
Zmírnění protiepidemických opatření ministerstvo zdravotnictví vládě ve čtvrtek navrhovat nebude. Nepodpoří ani otevření skiareálů. Na jednání sněmovního výboru pro zdravotnictví to řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Naopak umožnit chce návštěvy v nemocnicích a povoleny zůstanou za současných podmínek i návštěvy v domovech seniorů.
Úterní nárůst počtu případů nemoci COVID-19 v Česku byl nejvyšší od březnového začátku epidemie v zemi. Přibylo 17 278 nakažených. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Podíl nově zaznamenaných případů nákazy na počtu provedených testů stoupl z pondělních 37 procent na zhruba 41,5 procenta. V předchozím týdnu ale dosahoval i výrazně vyšších hodnot, v pátek přesahoval 52 procent.
Případný návrh na přesun do páté úrovně opatření protiepidemického systému PES projedná vláda ve středu. Pokud zpřísnění ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) s ohledem na vývoj epidemie navrhne, opatření by se měla upravit s účinností od pátku 25. prosince, řekl po jednání vlády novinářům. Podle Blatného pokračuje nárůst počtu nově diagnostikovaných lidí s novým koronavirem, což je částečně i důsledek plošného testování.
Rizikový index protiepidemického systému PES je v Česku třetí den na nejvyšším, pátém stupni. Podle státu by v takovém případě už mělo být zváženo zpřísnění opatření. Index činí k dnešku stejně jako předchozí dva dny 76 bodů ze sta, což je spodní hranice pátého stupně pohotovosti. Oficiálně v zemi nyní platí čtvrtý stupeň. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví. V sobotu přibylo v Česku 5281 případů nemoci COVID-19, což byl nejvyšší denní nárůst množství nakažených za sobotu od 7. listopadu.