robert baxa - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu robert baxa, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Výběr, zvolení i prezentace generála Petra Pavla vypadají od začátku jako pečlivě připravený a umně řízený projekt. A byl zatím úspěšný. Ovšem taškařice kolem soudce Roberta Fremra, kterého se pokusil Pavel a jeho poradní tým protlačit na Ústavní soud, skončila naprostým fiaskem.
Robert Fremr se ústavním soudcem nestane. Sám se rozhodl vzdát nominace kvůli tlaku, řekl dnes místopředseda pražského vrchního soudu novinářům. Jako důvod uvedl edůvěru části veřejnosti ohledně jeho předlistopadového působení v justici. Řekl, že nechce ohrozit důvěryhodnost Ústavního soudu. Zdůraznil, že svůj krok rozhodně nepokládá za doznání.
Prezident Petr Pavel se rozhodl odložit jmenování Roberta Fremra soudcem Ústavního soudu, přestože již pro jeho jmenování získal souhlas Senátu. Prezident se rozhodl nejprve prověřit pochyby o Fremrově působení v soudnictví před rokem 1989.
Předsedou Ústavního soudu v pátek prezident Petr Pavel jmenoval někdejšího předsedu Nejvyššího správního soudu (NSS) Josefa Baxu. Od úterý nahradí ve funkci končícího Pavla Rychetského. Tuto změnu ale zcela zastínila kauza soudce Roberta Fremra, s jehož nominací do Ústavního soudu senátoři nakonec na začátku srpna vyslovili souhlas.
Předsedou Ústavního soudu dnes prezident Petr Pavel jmenoval někdejšího předsedu Nejvyššího správního soudu (NSS) Josefa Baxu. Od úterý nahradí ve funkci končícího Pavla Rychetského. Do funkce ústavní soudkyně Pavel jmenoval profesorku občanského práva Kateřinu Ronovskou, jejíž nominaci Senát schválil ve středu. Ronovskou zároveň prezident jmenoval místopředsedkyní soudu.
Soudě podle ohlasů ke konci ministra zemědělství Zdeňka Nekuly by se mohlo zdát, že tento post v české vládě je vyhrazen bavičům, stand-up komikům a přátelům slevových akcí v Lidlu. Skutečnost je ovšem zcela odlišná a tíživé problémy českého zemědělství opravdu nespočívají v cenách mouky nebo kontrolách cen potravin. Smutné je, že existuje významná pochybnost, zda nový muž Marek Výborný přichází tyto problémy řešit, či si je jich vůbec vědom.
Vládní plán, jak ozdravit veřejné finance, je na světě a my konečně víme, proč se na tom nebudou podílet vinaři (efekt „lidovci“) a proč si koalice nesáhne pro 130 miliard výpadku způsobeného zrušením superhrubé mzdy (společná tvrdohlavost ODS, hnutí ANO a SPD). A veřejnost se tak může bavit dalšími dílčími bizarnostmi, které vláda při hledání peněz na zalátání rozpočtu nasekala.
Pomalu končí takzvaný třetí Ústavní soud, tedy ten, na jehož personální obsazení měl od roku 2013 vliv prezident Miloš Zeman. Zároveň se ten čtvrtý, budoucí, podařilo před Zemanem a kohortou jeho panošů uchránit, a tak je zde volný prostor pro Petra Pavla, který bude soudce spolu se Senátem vybírat. A zdá se, že tuto svou úlohu vzal velmi vážně. Zatímco rozhodovací činnost prvního Ústavního soudu byla lemována restitucemi a u druhého to byly ekonomické reformy, ten čtvrtý čekají v zásadě dvě oblasti.
Nadcházející prezidentské volby budou zcela jistě napínavé. O dvě postupující místa pravděpodobně zabojuje trojice uchazečů Andrej Babiš, Danuše Nerudová a Petr Pavel. Očekává se, že výsledky voleb budou těsné. Zatímco Babiš oslovuje specifickou skupinu voličů, zbývající dva kandidáti loví v takřka stejných vodách a pro některé voliče jsou téměř k nerozeznání. Co oba kandidáty spojuje a v čem se liší?
Na jaře příštího roku se bude rozhodovat o tom, kdo jako generální ředitel povede Českou televizi dalších šest let. Nebudeme si dělat žádné iluze: veřejnoprávní televize je pod trvalým tlakem dnes opozičních stran ANO a SPD. Ani nominačními kouzly při volbě členů Rady ČT se ovšem Petra Dvořáka v minulých letech nepodařilo odvolat, a tak se veškerá pozornost soustředí už teď právě na příští volbu.