roboti s lidskou tváří - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu roboti s lidskou tváří, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jak změní digitalizace a umělá inteligence fungování bankovních institucí? A jak to ovlivní klienty? „Většina transakční a servisní agendy přejde do mobilu, ale do pobočky se budeme pořád chodit radit a vyřizovat komplexnější věci, protože ani umělá inteligence ještě dlouho nenahradí lidský kontakt,“ popisuje záměry České spořitelny v této oblasti Filip Zeman, ředitel jejich digitálních služeb.
Současní průmysloví či adaptabilní roboti využívají nejrůznější typy „rukou“, specializované úchopové klapky nebo i háky po vzoru pirátů. Jakkoli mohou být úchopová zařízení specializovaná, nezvládají změnu, respektive různorodost tvarů povrchu předmětu. Stačí jediná změna tvaru či hmotnosti a sebelépe pogumované imitace lidských prstů jsou v koncích. Inženýři z MIT přišli se zajímavým řešením: kónickou chňapkou, která je silná, ale zároveň jemná.
Pracovat pro největší boháče je nejvyšší metou řady manažerů a snem absolventů. Vysoký plat, velké bonusy, pokud je zaměstnanec úspěšný, a spousta dalších výhod. Na druhé misce vah ale leží tvrdý chleba – obrovské nároky majitele.
Čínská státní tisková agentura Nová Čína představila nejnovější členy své redakce: digitální hlasatele, kteří "neúnavně" po celý den předčítají zprávy. Informoval o tom britský list The Guardian.
Hollywood má dlouhé zkušenosti s probouzením kolektivního strachu. Úsvit atomového věku odstartoval rozmach katastrof hrozících zkázou světa. Po celou dobu studené války bojoval James Bond proti Rusům a éra po útocích z 11. září zaznamenala předvídatelný nástup arabských a muslimských padouchů. Tento trend ale nekončí. Když během posledních pár let získali Mark Zuckerberg, Elon Musk, Jeff Bezos a jim podobní větší moc než většina vlád, tvář padoušství opět nabrala novou podobu, napsal zpravodajský server ...
Celý život věnoval technologiím, především robotům s umělou inteligencí. Dnes má Vladimír Mařík, ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky, velkou radost z významných pokroků v oblasti člověkem tvořených inteligentních strojů. Zároveň ale neskrývá strach z těch s lidskou tváří a z podceňovaných investic do bezpečnostních systémů.
Inženýři pomalu, ale jistě postupují k vysněnému cíli – samostatně létajícímu robotizovanému hmyzu.
Jakub Hussar je režisér, filmař, přednáší na Filmové akademii v Písku a zrovna píše svou první knihu. Jeho produkční společnost se věnuje především tvorbě reklam a sci-fi filmů. Do světa politického marketingu poprvé vstoupil v první české přímé volbě prezidenta, kdy vedl kampaň Vladimíra Franze. V letošních prezidentských volbách měl ve štábu kandidáta Pavla Fischera na starosti kreativu.
Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, zemřel ve věku 76 let. Oznámila to Hawkingova rodina. Hawking, který byl považován za nástupce Isaaka Newtona a Alberta Einsteina, svými poznatky o vzniku vesmíru, o velkém třesku a černých dírách výrazně přispěl k rozvoji lidského poznání. Své znalosti předával i široké veřejnosti, vysoce ceněná je především jeho populárně vědecká publikace Stručná historie času.