robotizace a prace - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu robotizace a prace, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Změny, které pandemie nemoci COVID-19 učinila v dalším přechodu do virtuálního světa a v hygienických standardech, jsou nevratné. V mnohém to bude podobné jako po útocích z 11. září 2001, které navždy změnily podobu létání, předpovídá předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a vlastník společnosti nanoSPACE Jiří Kůs. „Pandemie je vedle té šířící se nákazy i pomyslným investorem do nových technologií,“ říká.
V tuzemských centrech sdílených služeb zajišťujících například zákaznický servis nebo účetní operace pro nadnárodní korporace silně roste množství práce vykonávané roboty. Loni automaty zastávaly v těchto centrech 8750 úvazků. Meziročně to byl skok o 75 procent, vyplývá z dat oborové asociace ABSL. Navzdory robotizaci přibývá v oboru i klasických zaměstnanců.
Jeden z velkých automobilových koncernů v Česku se zbaví více než 200 pracovních míst. Produkci omezuje i další domácí velká automobilka.
Zdánlivá maličkost, jakou je výška, ve které pracovník manipuluje s obalem na zboží. Nebo přítomnost fyzioterapeutů přímo ve výrobních provozech. I to jsou cesty, kterými se mohou vydávat firmy na cestě k takzvanému udržitelnému rozvoji.
Společnost C.S.CARGO patří s ročními tržbami atakujícími hranici pěti miliard korun mezi vedoucí středoevropské subjekty poskytující dopravní a logistické služby. U příležitosti dovršení 25 let existence společnosti se nad vývojem logistiky a také nad výhledy do nejbližší budoucnosti zamyslel generální ředitel skupiny C.S.CARGO Aleš Willert. Odvětví podle něj nečeká lehké období. Bude ovlivněné například brexitem nebo tlakem na snižování emisí v dopravě.
Koronavirus sice poškodil byznys řady českých a slovenských miliardářů, ale zároveň pro ně představuje i příležitost. Stejně jako po finanční krizi 2008 mohou na koronavirovém šoku dlouhodobě vydělat, pokud centrální banky budou dál pumpovat peníze do světové ekonomiky a vlády začnou přerozdělovat peníze z rozpočtů.
Průzkum společnosti Soitron odhalil, že české firmy nemají připravené krizové scénáře a od začátku pandemie podceňují kyberbezpečnost. Trendem následujících let bude růst robotizace a přeškolení zaměstnanců na jiné pozice.
Investice v České republice brzdí mnoho faktorů jako špatná infrastruktura, těžká předvídatelnost kroků státu nebo poměrně vysoká cena práce. Navíc rozhodování o investicích se neděje ani průměrným evropským tempem. Na výroční konferenci Sdružení pro zahraniční investice (AFI) to řekl europoslanec (TOP 09/STAN) a bývalý viceguvernér České národní banky Luděk Niedermayer.
Bývalý šéf mobilního operátora O2 Tomáš Budník zakládá se skupinou J&T fond na investice do firem zaměřených na technologie a kybernetickou bezpečnost. V kombinaci s bankovním financováním bude mít fond k dispozici kolem dvou miliard korun. „V této chvíli pracujeme na více než deseti akvizičních příležitostech, které jsou v různé fázi jednání,“ říká Budník, jenž má v plánu i samostatné investice do průmyslových podniků pod hlavičkou své rodinné společnosti Thein.
V letošním roce zasáhne světovou ekonomiku bezprecedentní krize. Takové označení se vztahuje jednak k rozsahu ekonomického poklesu, ale také k opatřením, která vlády a centrální banky po celém světě zavedly. V porovnání s Velkou recesí se jejich reakce významně liší, a to především z hlediska rychlosti a objemu poskytovaných stimulů. Právě agresivnější přístup měnových a fiskálních autorit pak může přispět k rychlejšímu ekonomickému oživení zemí. O budoucnosti české ekonomiky i o tom, jak se svět ...