roční jízdné mhd praha - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu roční jízdné mhd praha, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Černí pasažéři, které při jízdě bez jízdenky nebo Lítačky revizor přistihne, zaplatí pokutu ve formě tzv. přirážky k jízdnému. Jaká je aktuální výše pokuty a kdy zaplatíte méně?
Elektrobusů bude ve flotilách českých dopravců přibývat. Čtrnáct bateriových modelů Škoda 36 BB, které výrobce Škoda Electric prodává pod názvem E’City, si pořídil i pražský dopravní podnik. Stály ho 207 milionů korun. První stroj vyjel na silnice v polovině ledna a další jej následovaly. Dva měsíce provozu mimo jiné ukázaly, že v případě zapnuté klimatizace či topení se zásadně zvyšuje spotřeba elektřiny, takže se elektrobus blíží průměrné spotřebě tramvaje a převyšuje průměrnou spotřebu jednoho vozu ...
Cestující využívající v pražské integrované dopravě (PID) jednotlivé jízdenky, si od neděle za cestování připlatí. Jízdenka na 30 minut zdražuje z 24 na 30 korun a 90minutová z 32 na 40 korun. Zvyšuje se rovněž cena sms jízdenky, a to o v případě třicetiminutové z 24 na 31 korun a 90 minutové z 32 na 42 korun. Ve středních Čechách se zvýšily ceny jednorázových i předplatních jízdenek o pětinu až čtvrtinu. Důvodem jsou zvyšující se náklady na provoz veřejné dopravy. Vznikne nový tarif pro lidi ve hmotné ...
Praha, která má rozpočet jako střední ministerstvo, se letos potýká s velkými výpadky příjmů. A to nejen kvůli koronavirové pandemii, ale i kvůli snížení daně z příjmu. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) chce situaci řešit zejména úsporami, investice omezovat nechce. „Musíme teď zainvestovat do zelené obnovy a pak se nám to vrátí,“ říká o velkých projektech, které jeho koalice započala a které by chtěl dotáhnout.
V pražské integrované dopravě (PID) zdraží od 1. srpna jízdenka na 30 minut z 24 na 30 korun a 90minutová z 32 na 40 korun. Zdraží rovněž sms jízdenky, a to o v případě 30minutové z 24 na 31 korun a 90 minutové z 32 na 42 korun. Důvodem jsou zvyšující se náklady na provoz veřejné dopravy. Vznikne nový tarif pro lidi ve hmotné nouzi, kteří zaplatí měsíčně 165 korun. Ceny měsíčních a ročních kuponů zůstanou zachovány. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.
Výrazně omezit autobusové a vlakové spoje, nebo zdražit jízdné. Před toto dilema postavily ekonomické dopady pandemie politickou reprezentaci Středočeského kraje i Prahy. Zastupitelé největšího kraje v Česku na konci března rozhodli zvýšit ceny tarifu Pražské integrované dopravy platného ve Středočeském kraji, a to v průměru o čtvrtinu. Bez souhlasu rady hlavního města však nelze tento tarif, jenž je provázaný ve městě i v kraji a který tvoří většinu příjmů, změnit. Rada by měla hlasovat a vynést ...
Generální ředitel pražského dopravního podniku (DPP) Petr Witowski navrhuje i s ohledem na dopady pandemie zdražení jízdného v pražské hromadné dopravě. „Když se podívám do evropských měst, podíl nákladů uhrazených příjmy z jízdného je daleko vyšší. I v Plzni, Ostravě nebo v Brně je „legitka“ daleko dražší než v Praze,” říká v rozhovoru pro deník E15 Witowski. Naopak nevidí prostor pro výraznější zvyšování mezd zaměstnanců. Dokonce hovoří o možném propouštění.
Praha má po ministerstvu práce a sociálních věcí a rezortu školství třetí největší rozpočet v republice. Propady v příjmech, ať už vinou klesající ekonomiky či daňových změn, tak v hlavním městě představují mnoho miliard korun. Město proto zvažuje pětimiliardový úvěr. „Praha si historicky půjčila na obnovu města po povodních v roce 2002. Dá se říci, že postupujeme na základě této praxe,“ říká náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha sobě), který je pražským „ministrem financí”.
Veřejná doprava v metropoli se v posledních dnech stala hned dvakrát předmětem zvýšeného veřejného zájmu.
Regionální organizátor pražské integrované dopravy (Ropid) vybral ve veřejné soutěži společnost, která mu za 28 milionů korun dodá software pro efektivnější plánování městské hromadné dopravy. Ostravská firma Kvados k tomu využije anonymizovaná data mobilních operátorů, kteří sledují pohyb lidí po Praze prostřednictvím jejich mobilních zařízení. Celkové náklady projektu činí 48 milionů korun, sdělil deníku E15 Ropid.