rocni plat v americe - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu rocni plat v americe, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Investice dokážou člověku napráskat, pokud je laik, a ještě ke všemu naivní. Většina populace by proto měla flirt se složitějšími investicemi rovnou vzdát a koupit fondy. Ušetří si tím zbytečné starosti a neskočí nikomu na lep. „Z definice nevěřím ničemu, co o sobě firmy publikují a co prezentují. Stejně tak nevěřím výzkumu makléřů a analytiků. Prostě jak to zpívá Slobodná Európa: Analýza dokázala hovno,“ říká glosátor finančních trhů a investor na volné noze Radovan Vávra, který pro silnější výraz obvykle...
Česká firma Snuggs s menstruačními kalhotkami sklízí velké úspěchy. Zakladatelé Linda Šejdová a Tomáš Zahradník spustili výrobu i prodej menstruačních kalhotek teprve před dvěma lety, avšak jejich roční obrat za loňský rok dosahuje bezmála sto milionu korun. Za první měsíc roku 2021 utržila firma Snuggs tolik, co za prvních pět měsíců v loňském roce. „Naší misí není vytlačit všechny ostatní alternativy, ale chceme ženám nabídnout další produkt a zajistit jim tak širší výběr,“ říká Linda Šejdová, ...
Zájem o produkci vlašimské muničky Sellier & Bellot teď roste především ve Spojených státech a v jihovýchodní Asii. Šéf firmy Radek Musil předpokládá, že poroste i letos. „Kupodivu i poptávka v Evropě z civilního sektoru je stále na stejných číslech, byť jsou v řadě zemí zavřené maloobchody a střelnice,“ říká. Firmu čeká jednání s českým ministerstvem obrany o nové rámcové smlouvě, dosavadní za tři miliardy korun vyprší příští měsíc.
Brazilská vláda v úterý po mnoha měsících odkladů spustila speciální program, který umožní soukromým subjektům osvojit si část amazonského deštného pralesa. Firmy tak na sebe převezmou odpovědnost za jeho údržbu a ochranu. Uvádí to brazilský ekonomický deník Valor Econômico. Jako první podepsal smlouvu s tamním ministerstvem životního prostředí francouzský maloobchodní gigant Carrefour, který do zachování svého kousku Amazonie investuje čtyři miliony brazilských realů, tedy skoro 16 milionů korun ročně.
Totální výhra demokratů na americké politické scéně zneklidnila věřitele Washingtonu. Za své peníze nově požadují vyšší výnos. Poprvé od loňského března tak například za desetiletou půjčku Americe žádají více než jedno procento ročního úroku. Jen během posledních tří dnů vzrostl o pětinu procentního bodu.
Společnost Solek se dosud profilovala především jako developer projektů v solární energetice v Latinské Americe a Evropě. Teď svou filozofii trochu mění a stává se i investorem, který chce projekty dlouhodobě držet. "Kvalitních projektů, do nichž se dá smysluplně investovat, totiž tolik není," říká zakladatel Soleku Zdeněk Sobotka s tím, že prodávat projekty budou, když někdo udělá nabídku, co se neodmítá.
Kdo následující čtyři roky povede Spojené státy? Při rozhodování, zda voliči dají svůj hlas Donaldu Trumpovi, nebo Joe Bidenovi, sehrají hlavní roli dvě úzce související témata. Prvním je, jak příští lídr zvládne vyvést zemi z nejhorší pandemie za posledních sto let, která si jen v USA vyžádala téměř 230 tisíc životů. Druhým je, jak dokáže zacelit ekonomické ztráty, jež nákaza způsobila a pravděpodobně ještě způsobí.
Fandové elektromobilů přesouvají pozornost z Asie a Ameriky do Evropy. Právě starý kontinent očekává v příštích letech největší růst prodeje automobilů „na baterky“ – vzhledem k přísným emisním normám i zeleným stimulům. Evropě ale hrozí, že z takového boomu budou nejvíc těžit asijské firmy, které už mají ve výrobě baterií velký náskok.
Podle aktuálního žebříčku britské poradenské společnosti Utility Bidder, která porovnává náklady na podnikání ve světových metropolích, je nejvýhodnější dělat byznys ve střední Evropě. První čtyři místa obsadily Budapešť, Praha, Varšava a Bratislava.
Stavitel a provozovatel vodních elektráren Energo-Pro dokončuje poslední čtyři metry hráze na obří turecké přehradě Alpaslan 2. Podnikání ve vysoce regulovaném prostředí a v zemi, kde prezident v posledních letech výrazně upevňoval svou moc, s sebou může přinášet zajímavé momenty. „Máme dlouhodobou strategii, že se o politiku v zemích, kde působíme, příliš nezajímáme. Snažíme se pohybovat v mantinelech, které se vytyčí,“ říká Pavel Váňa, šéf Energo-Pro, která patří do skupiny miliardáře Jaromíra Tesaře.