roční spotřeba plynu v rodinných domech - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu roční spotřeba plynu v rodinných domech, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Společnost Fenix Group vždy sázela na praxí ověřená řešení. V sídle dceřiné firmy Fenix Trading v Jeseníku vyzkoušela kombinaci elektrického vytápění s bateriovým úložištěm a fotovoltaikou. V roce 2016 vedení společnosti v čele s Cyrilem Svozilem iniciovalo vznik start-upu AERS zaměřeného na vývoj bateriových stanic. Energetický koncept společnosti pak našel uplatnění také v rezidenčním bydlení.
Česko stále výrazně zaostává v počtu fotovoltaických zařízení na soukromých stavbách, a především na rodinných domech. V okolních státech kromě Slovenska se pokrytí solárními panely počítá na desítky procent. U nás jsou to pouze jednotky.
Ceny energií nepřestávají klesat. Elektřina i plyn zlevňují hluboko pod vládní strop. Energetické společnosti využívají situace a nabízejí nové tarify. Některé jsou zatížené fixací na více let, před takovými smlouvami ale odborníci varují. Cena energií se totiž bude s příchodem jara dále snižovat a podepsat současnou nabídku by se nemuselo dlouhodobě vyplatit.
Zdražování energií se v nejbližší době nezastaví. Mnoho domácností se dostává do finančních potíží kvůli vysokým účtům za elektřinu a plyn. Proto nezbývá než hledat cesty, jak snížit spotřebu. Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak ušetřit, aniž byste museli obětovat své pohodlí.
Výhled na zimu s nedostatkem zemního plynu a vysokými cenami energií nutí Evropany hledat alternativní způsoby vytápění včetně toho nejstaršího. Aby mohli lidé spalovat více dřeva, uvolňují některé evropské země pravidla pro těžbu. Maďarsko se rozhodlo energetické krizi obětovat dosud chráněné lesy, Lotyšsko umožnilo na pelety kácet mladé stromy. Některé státy včetně Česka se navíc potýkají s náporem zlodějů dříví. Ekologové varují, že už tak dost zkoušené evropské lesy letos dostávají další tvrdou ránu.
Náklady na bydlení, elektřinu, vodu a paliva tvoří v průměru okolo 25 procent pravidelných měsíčních výdajů domácností v České republice. Samotné bydlení z našich příjmů ukrojí každý měsíc zdaleka nejvyšší částku. S rostoucími cenami energií jsou náklady na provoz nehospodárného domu ještě vyšší. Rostou i náklady na pořízení úsporných řešení – o to více ale ušetříte na nákladech domácnosti. Potenciál úspor nákladů na energie jsou pak řádově desítky procent.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vložilo do připomínkového řízení návrh zákona, kterým by měla zavést slibovaný takzvaný úsporný tarif na energie. Přesnou podobu úsporného tarifu zákon neupravuje, bude stanovena nařízením vlády. Energie bude stát dotovat prostřednictvím Operátora trhu s elektřinou (OTE). Vyplývá to z vládních dokumentů.
Energetika v Evropě je na výhybce. Evropská komise tlačila zelenou energetiku navzdory všem pochybovačům a kritikům a cesta k dekarbonizované Evropě se zdála být čím dál reálnější. Ovšem pouze do doby, než ruská vojska vstoupila na Ukrajinu. Válka může oddálit odchod od uhlí, připouští Šéf Svazu moderní energetiky Martin Sedlák. Zároveň ale dodává, že existují i řešení, u nichž energetická soběstačnost nemusí být s ekologií a novými technologiemi v rozporu. „Jsem přesvědčený, že pokud válka přinese i něco ...
Letošní způsob jara byl sice nezvykle chladný, ale přestože jste po zimě ani nenechali kotel ještě pořádně vychladnout, je nejvyšší čas myslet na příští topnou sezonu. Právě teď je totiž ideální doba ke změně dodavatele energií.
Někteří dodavatelé zvýší v příštích měsících cenu elektřiny pro část domácností, za plyn si lidé naopak nepřiplatí. Vyplývá to z vyjádření většiny prodejců, které oslovila ČTK. Firmy upozorňují, že velkoobchodní ceny elektřiny se drží na relativně vysokých úrovních a v posledních letech rostly. U plynu je podle nich situace stabilizovanější a změna ceníků není nutná.