roční zúčtování daně a solidární daň - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu roční zúčtování daně a solidární daň, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Daňové přiznání v praxi nepodávají pouze OSVČ, ale mnohdy i zaměstnanci, studenti nebo penzisté. Termín pro odevzdání daňového přiznaní v roce 2021 ve standardní lhůtě je 1. dubna.
Někteří zaměstnanci si musí sami podat daňové přiznání za rok 2020 a nemohou požádat svého zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování daně. Podívejme se na praktické příklady.
V praktických příkladech si ukážeme, jak se vypočítává 7procentní solidární daň za rok 2020. Kteří zaměstnanci musí podat daňové přiznání? Jak je to u odstupného? Kdy lze obdržet vratku solidární daně zaplacenou během roku? Jaké podmínky platí pro pasivní příjmy?
Vyplňování daňového přiznání je každoročně samozřejmostí i pro zaměstnance, za které nemůže provést zaměstnavatel roční zúčtování daně. Podívejme se na praktické příklady.
Lidé s nadstandardními příjmy musí platit solidární daň, někdy též nazývanou jako milionářská daň. Solidární daň musíte zaplatit i v případě, že jeden měsíc máte nadstandardní příjem.
Z pasivního příjmu z pronájmu se platí nižší daně než z hrubé mzdy ze zaměstnání nebo ze zisku ze samostatné výdělečné činnosti.
Zaměstnancům je z hrubé mzdy sražena jejich zaměstnavatelem záloha na dani z příjmu, sociální pojištění a zdravotní pojištění. Povinné pojistné platí za zaměstnance i zaměstnavatel. Zdanění však může být různě vysoké. Podívejme se na vybrané příklady.
Daňové přiznání za rok 2017 je povinen podat každý, kdo má roční příjmy vyšší než 15 000 korun. Současně jsou tyto příjmy předmětem daně z příjmu fyzických osob a nejsou od daně z příjmu fyzických osvobozené.
Lidé s vyššími příjmy odvádí mimo 15procentní daň z příjmu i 7procentní solidární daň. Z jakých příjmů se bude za rok 2017 platit solidární daň? Kdy je nutné podat daňové přiznání a kdy je možné obdržet měsíční solidární daň zpět?
„Není šťastné, dochází-li opakovaně ke změnám daňového práva na poslední chvíli, což nejen posiluje právní nejistotu, ale současně neúměrně navyšuje náklady podnikatelů, neboť úprava informačních systémů či obchodních dohod v krátkém čase bývá mnohem náročnější a dražší,“ shodují se daňoví poradci Petr Drahoš (33) a Tereza Köppelová (30) ze společnosti Mazars, kteří oba nedávno uspěli v prestižní soutěži Daňař roku 2014.