rodinný dům pro 21 století - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu rodinný dům pro 21 století, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Moderní architektura 21. století v sobě již nutně snoubí udržitelnost, maximální využití obnovitelných zdrojů, nejmodernější technologie a nízkou energetickou náročnost. A protože dům lidé většinou staví jen jednou za život, je důležité stavbu plánovat také komplexně a s důrazem na maximální eliminaci možných chyb.
Data se stávají krví ekonomiky. Developeři se bez jejich analýzy neobejdou při prodeji, správci zase při péči o nemovitosti. Tradiční obor ekonomiky je přesto v digitalizaci spíše pozadu a krystalickým příkladem je to, jak funguje povolování staveb.
Až do roku 2000 ležel nedaleko Sokolova hnědouhelný důl Medard-Libík. Kvůli odklonu od uhlí začal útlum těžby ještě před úplným vydobytím ložiska, až se těžba na přelomu tisíciletí zastavila úplně. Na místě dolu vzniklo největší umělé jezero v Česku. V jeho okolí by v nadcházejících dvaceti letech měla vzniknout aglomerace pro osm až deset tisíc lidí. Připravovaný projekt od pražského studia A8000 by měl nastartovat proměnu celého Sokolovska.
Hlavní město čeká nová budoucnost. Zatímco v uplynulých desetiletích developeři skupovali pozemky, plánovali jejich zástavbu a dohadovali se s úředníky o nezbytná razítka, nyní se začalo stavět. Pražský Institut plánování a rozvoje nedávno spočítal, že největší rozvojové lokality čítají dohromady 940 hektarů a mohlo by na nich vzniknout bydlení až pro 154 tisíc obyvatel a kanceláře pro více než 200 tisíc bílých límečků. Komu tyto pozemky a budoucnost Prahy patří?
Pražský magistrát po letech slibů výrazně pokročil v chystaném rozšiřování bytového fondu. V následujících letech plánuje zahájit výstavbu stovek městských bytů, které budou určeny k pronájmu. Magistrát chce tímto způsobem řešit stále se prohlubující krizi dostupnosti bydlení.
Myšlenka Kunsthalle čili Umělecké galerie se zrodila v roce 2015, kdy manželé Pudilovi koupili zchátralou Zenglerovu trafostanici na pražském Klárově. Po více než šesti letech je rekonstrukce u konce a Kunsthalle zahajuje provoz. „Až se po pandemii vrátí všechno k normálu, galerii může navštěvovat až 200 tisíc diváků ročně,“ odhaduje miliardář Petr Pudil, který se svou manželkou galerii prostřednictvím nadace The Pudil Family Foundation řídí. Miliardář poskytl E15.cz rozhovor výhradně ke Kunsthalle, na ...
Přes rostoucí ceny pozemků, materiálů i stavebních prací neklesá mezi Čechy chuť postavit si vlastní dům. Někdy je dokonce koupě vlastního pozemku a vybudování novostavby pro rodinu nejlepší řešení. A to jak z hlediska provozních nákladů rodinného domu, tak dlouhodobého zhodnocení investice.
Za posledních pět let přibyly v metropoli tisíce bytů a statisíce metrů čtverečních kanceláří a obchodů. Tyto proměny mohou sledovat nejen pražští chodci, ale jsou patrné i z ptačí perspektivy.
Módní značka Gucci patří k nejoblíbenějším brandům světa. Spadá do impéria Kering ovládaného Françoisem a Françoisem-Henrim Pinaultovými. Otcem a synem, kteří v klíčové bitvě luxusního světa porazili majitele Louise Vuittona.
„Feminista byl a je líčen buďto jako slaboch řízený feministkami, dezorientovaný snílek, podpantoflák, nebo naopak jako diktátor, případně bruselský diktátor, nebezpečný extrémista. Sami antifeministé se prostřednictvím negativního vykreslování feministů snaží prezentovat jako svobodomyslní, odpovědní, stateční a atraktivní muži,“ vysvětluje Tomáš Pavlas, manažer programu Prosazování genderové rovnosti v Otevřené společnosti o.p.s. a spoluzakladatel iniciativy Genderman.