rohanský most - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu rohanský most, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pražané se dočkají nového přírodního parku v centru města. Vedení metropole v mezinárodním soutěžním dialogu vybralo návrh belgicko-českého týmu na podobu nového parku na Rohanském ostrově, který doplní zdejší nově vznikající čtvrť. Jeho hlavním úkolem je pomoci Praze odolat velké vodě. Na území o rozloze Letenských sadů bude promenáda, cyklostezka, sportoviště i kulturní areál.
Po Trojské lávce se Pražané dočkají po letech dalšího mostu. Tentokrát mnohem významnějšího, neboť propojí rušný Karlín se vzkvétajícími Holešovicemi. Štvanická lávka, která se veřejnosti otevírá v pátek, je vytvořena z nového vysokopevnostního betonu, který vydrží stovky let. „Díky výborným vlastnostem tohoto materiálu jsme mohli navrhnout poměrně subtilní konstrukci, tenkou a lehkou oproti normální betonové stavbě,“ popisuje lávku její architekt Petr Tej, který zároveň působí v Kloknerově ústavu při ČVUT...
Na budované Štvanické lávce, která propojí pražské čtvrti Holešovice a Karlín, byly ve čtvrtek dopoledne zahájeny zátěžové zkoušky, které budou trvat do pátku. Na konstrukci při zkouškách postupně najede šestice nákladních vozidel a odborníci budou sledovat průhyby lávky. Průběh zátěžových zkoušek si můžete prohlédnout ve fotogalerii.
Desítky pražských míst projdou výraznou proměnou. Do roku 2032 by měla být postavena Vltavská filharmonie, vzniknou nové mosty a postupně se promění Václavské náměstí či Revoluční ulice, která se má stát novým bulvárem. Proměnu čeká i park na Karlově náměstí, kde vznikne dlážděné prostranství pro společenské akce a trhy a Malostranské náměstí bude přehlednější.
K Petřínu, Stromovce nebo Letné přibude v centru hlavního města další rozsáhlý park, který má sloužit nejen k procházkám, ale i jako záplavové území. Park Maniny má v příštích letech vzniknout v rámci proměny Rohanského a Libeňského ostrova, kde se staví nová čtvrť. Institut plánování a rozvoje spolu s magistrátem vyhlásil mezinárodní soutěž na jeho podobu.
Jeden z nejznámějších českých architektů a urbanistů Pavel Hnilička v příštích letech výrazně promluví do budoucí podoby Prahy a řady dalších měst a obcí. Podle jeho návrhu se postaví nová dominanta Smíchova – sídlo České spořitelny, zrekonstruuje se Vítězné náměstí či zastaví pustý Rohanský ostrov. „Chybí u nás funkční systém plánování. Když plánuju zastavět větší území, musím dopředu promyslet urbanismus, a ne počkat, kde vyleze ulice a kde náměstí,“ říká.
Po třinácti letech příprav začíná developer Sekyra Group měnit Rohanský ostrov v Praze. Ve čtvrtek položil základní kámen první etapy, která zahrnuje dvě kancelářské budovy a dva bytové bloky. Na dvaceti hektarech vznikne postupně přes 3200 bytů, osm administrativních budov a základní škola. Hlavní město pak bude muset vyřešit park na dalších deseti hektarech rozvojového území a propojení Karlína s Holešovicemi novým Rohanským mostem.
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění, nemáte čas vše přečíst? Právě pro vás jsme sestavili přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Vybudování lávky z pražských Holešovic do Karlína vyjde na 298 milionů korun bez DPH. Výstavba by měla začít letos na podzim a potrvá 14 měsíců, řekl v pondělí náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Lávku pro město vybuduje společnost Skanska, která zvítězila ve výběrovém řízení. Přemostění usnadní pěším a cyklistům cestu na ostrov Štvanice a bude dalším propojením mezi městskými částmi, které od roku 2015 v létě zajišťuje také přívoz HolKa. Autorem lávky je architekt Petr Tej.
Plánované proměny Prahy se budou týkat i nábřeží. Rekonstrukce čekají Rohanský ostrov, Dvořákovo nábřeží, nábřeží Stromovky a Císařský ostrov. Chystané úpravy budou zahrnovat vylepšení protipovodňové ochrany, měly by se vybudovat nové cyklostezky a širší chodníky. Některé parky zůstanou jako městské divočiny. Za koncepčními studiemi a vizualizacemi stojí Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR).