rohlík e shop - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu rohlík e shop, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
... a Rohlík nastavují standardy zákaznické zkušenosti, malé e-shopy..., která vytváří velké e-shopy na míru, Matěje... Sektor e-commerce v loňském ...
Poslední tři roky byly pro české e-shopy bez přehánění šílené. Úvodní strach z důsledků pandemie vystřídalo tušení jedinečné příležitosti k růstu právě díky lockdownům. Provozovatelé e-shopů však měli celou dobu na paměti, že takto nadopovaný stroj nemůže šlapat donekonečna. Obávaný náraz přišel už s počátkem loňského roku, kdy zůstaly českým obchodníkům přeplněné sklady a vědomí, že se budou muset poprvé vyrovnat s vážnou ekonomickou krizí. Jak jí prochází pětice největších českých e-shopů?
Ještě v prosinci popisoval šéf rakouského potravinového e-shopu Gurkerl, jak se mu nedaří sehnat zaměstnance. Nyní je zjevně po problému. Společnost, která patří českému „jednorožci“ Rohlík, hodlá zrušit zhruba 290 z celkové tisícovky pracovních pozic. Důvodem je připravovaná automatizace logistického centra ve Vídni, píše deník Der Standard.
Odbory skladníků to budou mít zase o něco složitější. České internetové obchody i logistické firmy úspěšně zrychlují investice do robotizace a automatizace a ještě rychlejší emancipace robotů probíhá u zámořského giganta. Největší a technologicky nejpokročilejší firma v oboru, americký Amazon, totiž představila nové pojetí skladů, které může z oboru vypudit drtivou většinu lidské práce. Souboj robotů s člověkem tak má jasného a zřejmě definitivního favorita. Poslední rána z milosti může přijít dřív, než si...
Ukrajinské firmy, které kvůli nekončící válce přesunuly své sídlo nebo výrobu do České republiky, si pomalu zvykají na nové prostředí. Jako překážky, s nimiž se zde nejčastěji potýkají, zmiňují třeba problémy s logistikou či nevraživost části místních obyvatel. Většina z nich se i tak hodlá v Česku usadit natrvalo.
Možnosti kryptoměnových plateb jsou nejen v Česku bohatší, než se zdá. Platit bitcoinem kafe je navíc mnohem pohodlnější než před pěti lety. Nejen kvůli tomu, že na poplatcích už nikdo nemusí utrácet víc než za samotné zboží. Známých firem akceptující kryptoplatby v Česku postupně přibývá.
Tchajwanskou vládou vlastněná investiční společnost Taiwania Capital udělala první investici na česko-slovenském startupovém trhu. Fond rizikového kapitálu vedl investiční kolo o velikosti 19 milionů dolarů (420 milionů korun) do slovenského startupu Photoneo zabývajícího se nasazování robotů a umělé inteligence do skladů či průmyslu. Technologii od Photonea začal používat například Rohlík, který ji v létě nasadil na automatizované vyřizování a expedici objednávek v pražském fulfillment centru.
Ceny bytů klesnou o desítky procent. ČNB by měla více investovat do akcií. E-shopy budou krachovat. Český autoland stále dokáže vydělat. Přinášíme vám výběr rozhovorů, které jsme letos dělali s miliardáři a šéfy klíčových českých společností. Jaké jsou jejich názory a předpovědi?
Třetí z trojlístku zakladatelů family office R2G. S Tomášem Němcem v roce 2015 prodal obří gumárnu ČGS a od té doby jsou jeho hlavní byznysovou náplní investice.
Společnost Applifting Filipa Kirschnera a Vratislava Kalendy je příkladem toho, jak kreativní technologické firmy v Česku vznikají a jaký mohou mít přesah. V jejím případě od zdravotnictví až k oblasti financí.