roste zajem o pudu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu roste zajem o pudu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Snaha vymanit se z ruské energetické závislosti vede Evropu do Afriky, především na její sever. Ten jí může sloužit nejen jako zdroj zemního plynu, ale také čisté energie ve větším měřítku. Pozornost se v tomto směru upírá především na blízké Maroko. Africké země ale samy bojují s energetickou chudobou a nyní mají tendenci upřednostnit před vlastním rozvojem dodávky do Evropy.
Nedostatek čipů, výpadky u dodavatelů a další zásadní potíže, kvůli kterým se mladoboleslavské Škodě nedaří zcela uspokojit poptávku a kvůli kterým se prodlužují dodací lhůty nových vozů až na 14 měsíců, budou zřejmě přetrvávat i letos. Na výroční tiskové konferenci Škody to uvedl vedoucí českého zastoupení značky Jiří Maláček. Škoda nahromadila přes 60 tisíc objednávek, tempo nárůstu jejich počtu ale zpomaluje. „Podíváme-li se na trend posledního půlroku, lze vypozorovat mírný pokles poptávky,“ řekl pro ...
Estonsko je už několik let jasnou jedničkou v oblasti digitalizace státní správy. S výjimkou svatby, rozvodu a koupě nemovitosti v podstatě neexistuje v této malé pobaltské zemi úkon, který by Estonci nemohli udělat online. Bez čeho se fungující digitální společnost neobejde? Jaká úskalí měla estonská cesta na digitální vrchol? Jaké bychom měli udělat v Česku kroky, abychom konečně digitálně vyspěli? Na to deníku E15 odpovídal Marten Kaevats, bývalý estonský nejvyšší státní úředník pro digitální ...
Většina ekologických zemědělců se v začátcích věnovala extenzivní pastvě. „Je problém, že ekologické zemědělství je tak stále vnímáno jako extenzivní. Naše farma a ostatní, které se zabývají polní produkcí, mají zájem dělat ekologické, produkční, ekonomické zemědělství,“ říká majitel firmy Probio Martin Hutař.
Závislost světa na uhlí, tedy palivu, o němž si mnozí mysleli, že brzy skončí, je teď silnější než v minulosti. Poptávka roste od loňského roku v souvislosti s nedostatkem zemního plynu a prudkým růstem spotřeby elektřiny po zrušení koronavirových omezení. Ruská invaze na Ukrajinu pak trh s uhlím výrazně podpořila a vyvolala dominový efekt. Ten způsobil, že producenti elektřiny mají této suroviny nedostatek, ceny se proto zvyšují na nové rekordy, upozornila agentura Bloomberg.
Objem obchodů s kryptoměnami v Česku v únoru proti předchozímu měsíci klesl o zhruba 100 milionů na 300 milionů korun. Za první dva měsíce letošního roku se objem obchodů s kryptoměnami meziročně snížil o čtvrtinu na 700 milionů korun. Dominantní zůstává bitcoin s nadpolovičním podílem na objemu obchodů. Vyplývá to z aktuálních údajů největšího tuzemského obchodníka Bit.plus.
Jan Žižka, EXPORT.CZ | Svět dosáhl důležité mety – deseti miliard aplikovaných dávek vakcíny proti koronaviru. Ve srovnání s minulými bitvami proti zákeřným chorobám je možné mluvit o triumfu vědy a výzkumu. Navzdory všem pochybnostem o budoucnosti globálního obchodu se vakcíny mohou stát také symbolem úspěšné mezinárodní spolupráce. Za dva roky od vypuknutí pandemie se podařilo vybudovat nové komplexní dodavatelské řetězce – výroba vakcín si žádá stovky různých komponent od dodavatelů z desítek různých ...
ČEZ hodlá v příštích letech výrazně zezelenat, aby vylepšil svůj obraz mezi investory. Své uhelné elektrárny a teplárny chce z většiny odstavit, nebo je předělat tak, aby spalovaly jiné palivo. Mezitím chce mohutně investovat do obnovitelných zdrojů. „Do roku 2030 nás plánovaná výstavba fotovoltaiky o šesti gigawattech výkonu vyjde na devadesát miliard,“ říká místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani.
Růst prodeje biopotravin u našich západních sousedů nezastavila ani probíhající pandemie koronavirové nákazy, ba spíše naopak. Pandemie prodeji bioproduktů výrazně pomohla a starý trend příklonu zákazníků k biojídlu, který v Německu trvá deset let, ještě výrazně posílil. Zájem Němců o ekologicky vyráběné potraviny se podle údajů Svazu ekologického potravinářství loni zvýšil o ohromných 22 procent. V Německu se v loňském roce prodaly bioprodukty za 15 miliard eur (390 miliard korun).
Rok 2021 se stává rokem velkých šancí – nové vakcíny proti koronaviru by mohly zamezit dalšímu šíření pandemie a nepřímo nastartovat světovou ekonomiku. Zároveň však přinášejí hrozbu nového štěpení světa na bohatý Sever a chudý Jih. Je zjevné, že rozvojové státy budou mít k vakcínám daleko horší přístup. A rozvinuté země čelí výtkám, že odmítají jejich spravedlivou distribuci v globálním měřítku.