roušky ve španělsku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu roušky ve španělsku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zatímco rok 2021 se na trhu fúzí a akvizic nesl ve znamení dozvuků pandemie, ten loňský nejvíce ovlivnila válka na Ukrajině. Kvůli složitějšími oceňování firem obě strany potenciálních obchodů déle vyčkávají a doba uzavírání transakcí se tak prodlužuje. Úspěchu českých byznysmenů v zahraničí to ale nezabránilo, říká expert na fúze a akvizice Štěpán Flieger, který ve společnosti EY vede oddělení fúzí a akvizic v Česku. „Česká ekonomika je nadměrně kapitálově vybavená. Slovenská ekonomika je zhruba poloviční...
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Krizový manažer ve vedení Českých drah čelí hrozbám na čím dál více frontách. Cestující se vracejí do vlaků pomalu, osobní doprava skončí v téměř miliardové ztrátě. A to v době, kdy na české koleje proniká zahraniční konkurence: naposledy španělský železniční kolos Renfe, jenž koupil poloviční podíl v Leo Expressu. „Španěly nezajímají čínské vlaky Leo Expressu. Hraje se o vysokorychlostní tratě,“ říká generální ředitel ČD Ivan Bednárik.
Odešla legenda, vizionář, který předurčoval podobu nynějšího světa technologií. John McAfee, zakladatel antivirové firmy nesoucí jeho jméno, pravděpodobně spáchal sebevraždu ve španělském vězení. Nebyl jen podnikatelem. Kandidoval na post prezidenta Spojených států, byl zapřisáhlý libertarián, uprchlík a nakonec i podvodník. Ať už vlastním, či jiným přičiněním, McAfee nikdy neměl daleko k dalšímu životnímu veletoči.
Konec španělského nouzového stavu a zákazu nočního vycházení v noci na neděli zpěvem i tancem oslavovali převážně mladí lidé po celé zemi, informoval o tom list El País. Tisíce mladých přivítaly konec koronavirové uzávěry i v belgické metropoli, kde večírekbrzy nad ránem rozpustila policie, napsal list Le Soir.
Soukromá klinika Program H Plus sázela na digitalizaci už dříve. Tři roky měla připravený projekt rozvoje videozdravotnictví s telemonitoringem a chatováním. Pandemie celou věc urychlila. „Zainvestovali jsme do toho během prvních měsíců několik milionů, abychom projekt dotáhli. Vymysleli jsme, jak krizi využít, což je sice ošklivě řečeno, ale v krizi vždy nějaká šance je,“ říká šéf kliniky Oldřich Šubrt.
Díky svobodě pohybu mohl poznávat desítky zemí světa, psát cestopisy, přednášet. Tomu učinila pandemie přítrž. Byť lze s četnými omezeními dál cestovat, na svou příští pouť se cestovatel a spisovatel Ladislav Zibura vydá nejdříve příští rok v létě. „Česko je velmi bezpečná země, nesmíme ale zavírat oči před závažnými problémy. Čtvrt milionu dospělých lidí žije v dluhové pasti. To je strašlivé. Svobodná země je fajn, v exekuci si ji ale dvakrát neužijete,“ říká Zibura.
V Česku si na trestání těch, kteří porušují opatření proti koronaviru, moc nepotrpíme. Stokorunové pokuty, o nichž mluví republiková policie nebo městští strážníci, nic neřeší. Když už se policie odhodlá k větším činům, jsou to monstrakce typu zásahovky v hospodách.
Svět zahájil naprosto bezprecedentní zdravotnicko-bezpečnostní akci, která může mít zásadní dopady na fungování společnosti i chod hospodářství všech států. Bylo spuštěno očkování proti nemoci COVID-19. V úterý ve Velké Británii, v pátek se má začít ve Spojených státech, vakcinace už běží v Rusku nebo v Číně. Je to dobrá zpráva, která ale vyvolává zásadní otázky.
Italské bary a restaurace musí zavírat už v šest hodin večer. V Belgii platí zákaz nočního vycházení a obyvatelé Slovinska nemohou bez pádného důvodu opustit obce, v nichž žijí. Evropa momentálně prochází druhou vlnou pandemie koronaviru, která na mnohé státy, včetně Česka, dopadla ještě tvrději než ta první. Vlády proto nemají jinou možnost než zase obnovit jarní restrikce.