Roušky zdravotně postižené - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Roušky zdravotně postižené, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Sněmovna schválila zrušení stavu pandemické pohotovosti, který mimo jiné umožňoval vydávat protikoronavirová opatření bez nutnosti vyhlášení nouzového stavu. Rozhodnutí dolní komory konkrétně znamená, že od čtvrtka už po dnešní půlnoci končí povinnost nosit roušky ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Usnesení dolní komory bylo přijato jednomyslně, tedy hlasy všech 159 přítomných poslanců.
Premiér Andrej Babiš v pravidelné nedělní facebookové promluvě k národu učinil pokání. Skoro. Uznal, že o zrušení některých proticovidových opatření se rozhodovalo kvůli společenské poptávce, a nyní to hodnotí jako chybný krok. Ale pozor, můžeme si za to sami. Možná ne všichni, ale většina: Stěžovali jste si, že vám vláda dává náhubky, omezuje svobodu a podnikání. Že jsme tu zavření jak v lágru. Teď podle ministerského předsedy ti, kteří chtěli nejvíc rozvolňovat, nejvíc křičí, že se měla přísnější ...
Roušky a respirátory pro ochranu před koronavirem dostane vedle seniorů nad šedesát let také 170 tisíc lidí s plným invalidním důchodem a 17 tisíc zdravotně postižených do 18 let. Respirátory zamíří i k učitelům. S návrhem dnes souhlasila vláda, informovala na twitteru ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).
Onemocnění koronavirem si nejčastěji prodělali pracovníci v administrativních budovách a kancelářích a ve zdravotnických zařízeních. Vyplývá to z první zveřejněné statistiky, která se nemocnými zabývá podle profesí.
Německo a Francie navrhují vytvoření evropského programu v rozsahu 500 miliard eur (13,8 bilionu korun) na hospodářskou obnovu po krizi způsobené koronavirem. Podporu z fondu mají dostávat země a sektory nejhůře postižené pandemií. Po společném jednání to řekli německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron.
Podmínky v českém zpracovatelském sektoru měřené indexem PMI se v dubnu kvůli dopadům šíření koronaviru výrazně zhoršily a jsou nejhorší od března 2009. Nezaměstnanost v ČR v dubnu stoupla podle ministerstva práce z březnových tří procent na 3,4 procenta. Po uvolňování opatření přijatých kvůli šíření koronaviru se ale v některých podnicích situace začíná vracet k normálu. Například výrobce autobusů Iveco Czech Republic z Vysokého Mýta na Orlickoústecku dnes obnovil po více než měsíční odstávce výrobu. V ...
Čtrnáct let už žiji v Barceloně, pracuji v cestovním ruchu. Aktuální situace v něm i v celém Španělsku je kvůli koronavirové pandemii velmi dramatická. Počet nakažených tu už překonal 100 tisíc (k 1. dubnu šlo o 102 136 nakažených a 9053 obětí) a počty nakažených neustále rostou. Nejvíce postiženy jsou Madrid a Katalánsko.
Vláda nemá zřetelný plán, co s ekonomikou zasaženou koronavirem. Je nutné udělat jasné scénáře, shodují se čeští byznysmeni oslovení v anketě deníku E15. Důležité je rychle zastavit „obchod se strachem,“ odolat pokušení trvale regulovat ekonomiku i v budoucnu se vymlouvat na tom, že za chyby a nedostatky může koronavirus. Čtěte exkluzivní anketu deníku E15.
Koronavirová pandemie podle všeho v Evropě dosud nedosáhla vrcholu, předvídání jejích důsledků je proto složité. V tuto chvíli se však zdá, že spíše než k sjednocení Evropská unie v těžkých časech míří k většímu rozklížení. Nejde přitom jen o obnovování hraničních bariér. Nejvíce zasažená Itálie je rozčarovaná z nedostatku pomoci, následovat mohou další země.
Vláda schválila zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst, který má platit od půlnoci ze středy na čtvrtek. „Nenařizujeme nosit roušku, ale jakoukoliv ochranu úst a nosu,“ upřesnil premiér Andrej Babiš (ANO) po jednání vlády. Nově také budou moci v obchodech s potravinami v čase od deseti do dvanácti hodin dopoledne nakupovat jen lidé starší 65 let. Opatření se bude týkat i drogerií, lékáren či pošty.