rozdíl mezi mateřskou a rodičovskou - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu rozdíl mezi mateřskou a rodičovskou, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Právní úprava sdíleného pracovního místa v novele zákoníku práce má umožnit flexibilnější zaměstnávání na částečné úvazky. Na jediném pracovním místě se od příštího roku budou moci střídat dva i více zaměstnanců.
Řadě Čechů v současné době hrozí, že přijde o práci. Pro zařazení do evidence úřadu práce a zprostředkování zaměstnání, není nutné chodit na úřad osobně.
Češky si na trhu práce polepšily nejvíce ze všech žen zemí OECD a posunuly se z 23. na 19. místo žebříčku Women in Work Index, který vydala poradenská společnost PwC. Nejlépe jsou na tom dlouhodobě obyvatelky Islandu, Švédky a Slovinky.
Společnost Vodafone se velmi angažuje v různých programech a akcích týkajících se lidských práv včetně těch, které se zabývají rovnoprávným přístupem k ženám. „Vodafone podporuje celkově otevřenost a rozmanitost. Není to jen firemní strategie, jak získat a udržet talentované zaměstnance. Cílem je, aby se lidé v práci cítili dobře bez ohledu na věk, pohlaví, sexuální orientaci či identitu nebo specifické potřeby. Samozřejmě že na problematiku rovnoprávnosti žen se klade velký důraz,“ říká manažerka pro ...
Dlouhodobě největší porodnost je v České republice v červenci. V loňském roce přišlo podle statistik ČSÚ na svět 10 464 dětí. S odchodem jednoho rodiče na mateřskou samozřejmě rodina přichází o jeden příjem. Někteří zaměstnavatelé proto přišli se zajímavými benefity.
Pod hlavičkou projektu Otevřená věda se Akademie věd ČR snaží nalákat středoškolské studenty na stáže a nadchnout je pro vědeckou práci. Ve spolupráci s projektem přinášíme rozhovor se socioložkou Akademie věd ČR vedený jednou z absolventek projektu. Nina Fárová je výzkumnou asistentkou a členkou týmu Národního kontaktního centra (NKC) – gender a věda na Sociologickém ústavu Akademie věd ČR, kde se primárně zaměřuje na genderová studia, kritická studia mužů a maskulinit a na sociologii vědy. Zároveň je v ...
Příspěvek na živobytí je dávkou v hmotné nouzi, která řeší nedostatečný příjem. To, jestli bude mít osoba na dávku nárok, se odvíjí pochopitelně od jejího příjmu či příjmu společně posuzovaných osob.
Mají-li mít ženy stejné starobní důchody jako muži, nejsnadnější cestou je prožít život plný mužských výdělků. Tomu často brání pevná pracovní doba. Ale například vědkyně časovou flexibilitu mít mohou. Mezinárodní konference v Praze ukázala, že klíčem je nastolení skutečné konkurence.
Bývalá ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová se v roce 2015 ptala, jak můžeme do péče o děti do tří let více zapojit i otce. O tom, že je potřeba reformovat dosavadní model, při kterém zůstává v drtivé většině doma na rodičovské žena, která tím ztrácí na soběstačnosti a pracovním potenciálu, zatímco muž vydělává peníze a s dítětem se téměř nevidí, se vede debata už léta.
V praxi pobírá zpravidla maminka nejdříve peněžitý příspěvek v mateřství a následně rodičovský příspěvek. Jak se liší tyto dvě dávky? Proč nemusí náležet obě? Jaké daňové dopady má jejich příjem?