rozhovory se štruncem - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu rozhovory se štruncem, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
... Adámková. V rozhovoru s Pavlem Štruncem zmiňuje například... tuberkulózu, proti které se... očkovat přestalo a přesto se jí...
Novoroční projev českého premiéra Andreje Babiše se nesl v optimistickém tónu. Babiš hovořil o tom, že se máme nejlépe za poslední roky a že společnost bohatne. Podle mluvčího Diakonie Českobratrské církve evangelické Pavla Hanycha ale nezmínil, že v Česku žije nejméně sto tisíc dětí ohrožených chudobou. „Ta čísla pravděpodobně budou ještě vyšší,“ dodává Hanych.
Hlavní téma britských voleb byl jednoznačně brexit, říká v rozhovoru s Pavlem Štruncem politolog a překladatel Alexander Tomský. „Byl tím, co rozhodlo,“ doplňuje v rozhovoru. Podle něj toho už měli lidé po třech a půl letech „plné zuby“ a chtěli to mít za sebou. Formální vystoupení Británie z EU je podle Tomského jisté na sto procent. Pak ale nastane zdlouhavý proces jednání o jeho konkrétních podmínkách. „A to bude strašné, čeká je děsivé zklamání,“ hodnotí situaci Tomský.
Francouzský prezident Emmanuel Macron svým výrokem o NATO podle docenta Jana Eichlera z Ústavu mezinárodních vztahů popisuje stav, jaký skutečně panuje. „Není tu jen článek 5 Washingtonské smlouvy o NATO, na který se odvolávají nové členské země a je pro ně magický. Macron se odvolává na článek 4 o konzultacích a kritizuje i to, že Donald Trump nic nekonzultuje, místo toho si píše na Twitter a staví spojence před hotovou věc,“ vysvětluje Eichler. Macron přitom musí řešit nespokojenost velké části Francouzů...
Den před výročím oslav 17. listopadu se na Letné sešlo mezi 250 až 300 tisíci lidí, kteří nejsou spokojeni se současnými politickým děním. To podstatné se přitom na rozdíl od demonstrace před třiceti lety odehrávalo pod pódiem, nikoliv na něm, říká komentátor Reflexu Bohumil Pečinka v rozhovoru s Pavlem Štruncem.
Česko by se mělo místo s Německem srovnávat s Rakouskem, říká v rozhovoru s Pavlem Štruncem ekonomka Hana Lipovská. „Stále si klademe otázku, kdy doženeme Německo. Už jsme ho dohnali, ale jen to východní, to jsme dokonce i předehnali,“ popisuje Lipovská. Česko je podle ní nejúspěšnější zemí bývalého východního bloku.
Lidé v ulicích paralyzovali akceschopnost KSČ, vzpomíná jeden z důležitých mužů 17. listopadu 1989 Michael Kocáb v rozhovoru s Pavlem Štruncem na tehdejší události. Připomíná, že před třiceti lety mohlo vše skončit masakrem. Videorozhovor se dotýká i současnosti, když Kocáb nastiňuje paralely mezi Občanským fórem a hnutím Milion chvilek pro demokracii.
„Naše země má obrovský potenciál, ale jako bychom si neuměli vládnout,“ říká v rozhovoru režisér Igor Chaun. Občas není podle něj něj na místě přijímat kompromisy a spokojit se s menším zlem. Do čela země bychom měli zvolit pozitivní osobnosti s morálním kreditem. „Místo toho jsme ale svědky bizarního divadla a plíživé normalizace. Na Hradě vládne obskurní partička a prezident hraje na nejnižší lidské pudy,“ dodává Chaun s tím, že druhé zvolení Miloše Zemana do prezidentského úřadu považoval za nemožné.
Generál Petr Pavel jezdí po besedách a přednáší po celé zemi. Chce prý poskytnout nezkreslené informace z oblasti bezpečnosti, ve které léta působil. Vstup do politiky údajně nezvažuje, ale přemýšlel by o něm v situaci, v rámci níž by to bral jako pomoc státu. Co dalšího generál řekl o případné kandidatuře? Proč považuje situaci na severu Sýrie za selhání jak Severoatlantické aliance, tak Evropské unie a jakých chyb se spojenecké organizace vůči Turecku dopustily? Podívejte se na video v úvodu článku.
Neakceschopnost a bezzubost Evropské unie se ukázala se vstupem tureckých vojsk na území severní Sýrie, tvrdí bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý. „Pokud Erdoğan udělá to, čím vyhrožuje - tedy, že pustí 3,5 milionu migrantů - Evropa se téměř zhroutí,“ říká v narážce na slova tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana v rozhovoru s Pavlem Štruncem.