rozpočet 2020 komentář - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu rozpočet 2020 komentář, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na jeho bedrech leží zodpovědnost za úspěšnou prezentaci Česka na Světové výstavě EXPO 2025 v Ósace. Pro tuto událost musí od firem a sponzorů sehnat čtvrt miliardy korun. I proto chystá celou škálu doprovodných akcí, aby společnostem umožnil prezentovat se nejen v Japonsku, ale i v Česku. „Nejsem zvyklý se jen doprošovat podpory a peněz. Díky velikosti projektu a šíři záběru můžeme nabídnout konkrétní protiplnění,“ říká generální komisař české účasti na Všeobecné světové výstavě EXPO 2025 v japonské Ósace...
Vládní plán, jak ozdravit veřejné finance, je na světě a my konečně víme, proč se na tom nebudou podílet vinaři (efekt „lidovci“) a proč si koalice nesáhne pro 130 miliard výpadku způsobeného zrušením superhrubé mzdy (společná tvrdohlavost ODS, hnutí ANO a SPD). A veřejnost se tak může bavit dalšími dílčími bizarnostmi, které vláda při hledání peněz na zalátání rozpočtu nasekala.
Vláda chce v rámci snah o ozdravení státního rozpočtu mimo jiné zrušit osvobození od daně z příjmů u prodejů cenných papírů a podílů ve firmách při překročení hranice 40 milionů korun. Podrobnosti návrhu zatím nejsou úplně známy, ale například podle experta poradenské firmy KPMG je navrhovaný limit příliš nízký. Nápad se nelíbí ani investorům do startupů. Plus další informace ze světa investic.
Na penze nejsou peníze a v dohledné době to bude jenom horší. Představa, že si důchody lze vyvzdorovat a vydemonstrovat či že je nějaká jiná, lepší vláda umí zařídit, je opravdu hloupá.
Slovenský politolog Marek Rybář v rozhovoru pro INFO.CZ podrobně popisuje politickou situaci na Slovensku několik měsíců před parlamentními volbami a rok před volbami prezidentskými. V jaké kondici se v tomto klíčovém období nachází slovenská politika a slovenská společnost? Jak jsou na tom jednotlivé politické strany? Kdo má šanci ve volbách uspět a co by pro vývoj Slovenska znamenal návrat Roberta Fica k moci?
Britské měně hrozí, že se její kurz v příštím roce přiblíží k paritě vůči dolaru a bude nejslabší od poloviny osmdesátých let. Důvodem oslabování libry jsou nahromaděné problémy britské ekonomiky a politická situace, přesněji nejistota panující kolem nástupce Borise Johnsona na postu ministerského předsedy. Kromě toho letos výrazně posiluje dolar.
„Prognózy jasně ukazují, že populace v České republice bude v příštích letech stárnout a na zajištění jejího klidného stáří zbude čím dál méně produktivních lidí. Jenomže to není nic nového. A dělat se s tím dalo hodně už o několik let dříve.“ Mohla by to být klidně citace ze včerejších novin, ale jde o věty z komentáře „Systém důchodů krachuje“, který vyšel v prosinci roku 1996 v deníku Práce.
V nové makroprognóze ministerstva financí se objevily hned dvě kolize se zákonem č. 207/2020 Sb., o pravidlech rozpočtové odpovědnosti (ZoPRO).
Český veřejný dluh loni rostl nejrychleji v historii. V poměru k hrubému domácímu produktu stoupl nejvýše od roku 2016, a to na 38,1 procenta.
Vlády řeší, jak své obyvatelstvo získat pro očkovací plány i dodržování opatření proti šíření COVID-19. Každá na to jde jinak, ale všechny naráží na vzrůstající nedůvěru k novým vakcínám. V Česku se do řešení problému angažovalo hned několik odborníků na reklamu a PR. Zdarma pomohli vládě posunout její komunikaci na vyšší úroveň. Proč tomu tak je, co to může přinést a jakou inspiraci si můžeme odnést z okolních zemí?