Rumunsko neni bezpecne - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Rumunsko neni bezpecne, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dobré zprávy pro Ukrajinu vzešly ze summitu zemí G7. Na něm se vedoucí industrializované ekonomiky světa dohodly na pokračující diplomatické, finanční a vojenské podpoře pro Ukrajinu, která bude nyní podle vyjádření amerických představitelů taktéž zahrnovat, jak někteří analytici správně předpokládali, budoucí dodávky západních letadel. Zatím jsme se dozvěděli pouze to, že letouny patrně nebudou pocházet ze Spojených států, přestože se bude nejspíš jednat o starší americké víceúčelové stíhací letouny 4. ...
Klimatické plány Evropské unie počítají s ukončením těžby uhlí. Jenom v Česku kvůli tomu v příštích letech zanikne až 25 tisíc pracovních míst. Odstavené uhelné elektrárny však mohou být nahrazeny malými modulárními reaktory. Takový je alespoň záměr projektu Phoenix, který letos ve střední a východní Evropě spouští americká vláda. Projekt se též zaměřuje na Eurasii. Tuzemští odborníci nápad vítají, byť poukazují na možné obtíže při jeho uskutečňování.
Hned tři firmy, které jsou zalistované na trhu Start pražské burzy, v poslední době avizovaly záměr jít si již podruhé pro kapitál prostřednictvím vydání nových akcií. Ve dvou případech jde o společnosti, jejichž hospodaření je ztrátové, a tak bude zajímavé sledovat, jak se to odrazí na zájmu investorů. Čtěte další vydání Investičního newsletteru E15.
Vysoké sazby nutí ekonomiku včetně realitního trhu postavit se zlověstnému, zato však očistnému fenoménu jménem kreativní destrukce. Slovy Warrena Buffetta až s drahými úvěry se ukáže, kdo plaval nahý. Racionalizace čeká i byznys v Česku populárních realitních fondů. „Oddělí se zrno od plev, nicméně zásadní poklesy hodnoty ani rezidencí, ani komerčních nemovitostí nečekám. Neumím si představit situaci, kdy by ceny poklesly třeba o dvacet, třicet procent, jak někteří prorokují. Fondový výnos se odvíjí od ...
Osobní automobily registrované v Česku patří k suverénně nejstarším v Evropě. A může být ještě mnohem hůř. Přijme-li Evropa emisní normu Euro 7 v „přísné“ podobě, v Česku patrně ještě vzroste nynější už tak vysoký průměrný věk aut, který činí šestnáct let. Stáří vozů je přitom v nepřímé úměře k bezpečnosti provozu i ekologické zátěži, na jejíž snižování Euro 7 cílí.
Americká společnost Westinghouse nadále usiluje o získání stamiliardové zakázky na výstavbu nového bloku v jaderné elektrárně Dukovany. Její snahu přijela minulý týden osobně podpořit do Prahy náměstkyně amerického ministra zahraničí Ann Ganzerová, která má vedle energetiky na starosti také mezinárodní bezpečnost a nešíření zbraní hromadného ničení. V exkluzivním rozhovoru pro E15 mimo jiné představuje unikátní projekt Phoenix, v rámci kterého chtějí Američané přebudovat evropské uhelné elektrárny na malé ...
North Atlantic Treaty Organization, tedy Severoatlantická aliance nebo zkráceně NATO, je aliance evropských a severoamerických zemí, jejímž účelem je zajistit svobodu a bezpečnost svých členů politickými a vojenskými prostředky. Členové aliance spolupracují a radí se při řešení bezpečnostních otázek. Všechna přijatá rozhodnutí jsou výsledkem diskuze členských zemí, jsou tedy konsenzem neboli kolektivním rozhodnutím svých členů.
Poslední vývoj v Moldavsku a Gruzii nasvědčuje, že se Rusko v těchto zemích usilovně snaží o posílení svého vlivu. Obavy ze ztráty kontroly nad postsovětským prostorem ho mohou přimět k eskalaci napětí, jak varují odborníci. Obávají se, že Západ se stále nepoučil z ruské agrese a není připraven na souboj s Kremlem o osud dalších zemí v regionu.
Někdejší vůdce polské opozice Jan Rokita před osmnácti lety vysvětloval autorovi tohoto článku, proč má Česko lepší silnice než Polsko. Češi podle něj byli ochotni investovat do veřejné infrastruktury, zatímco v Polsku tradičně zůstávalo více peněz v kapsách jeho obyvatel. Z dnešního pohledu zní tehdejší Rokitova slova jako zcela odtržená od reality. Polsko od té doby masivně budovalo dálnice, zatímco Česko silně zaostalo.
Součástí úředních formulářů je často kolonka, která se ptá na státní občanství nebo příslušnost. Jaký je mezi těmito dvěma údaji rozdíl a co do formuláře zapsat? Státní občanství je přitom možné získat nejen narozením, ale třeba i na základě žádosti. Jaké podmínky je třeba splnit a co žádost obnáší?