ruská armáda v sýrii - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ruská armáda v sýrii, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Situace v Náhorním Karabachu je horší, než připouštějí úřady. Obáváme se, že oblast bude s pomocí Turků dobyta a místní lidé vyhnáni. Arméni se dokonce bojí genocidy, tvrdí novinářka a fotografka Lenka Klicperová, která s kolegyní Markétou Kutilovou sledovala situaci na místě, a zažila tak na vlastní kůži intenzivní ostřelování karabašské metropole Stěpanakert.
Po více než týdnu bojů o Náhorní Karabach je zřejmé, že eskalace konfliktu je vážnější než dřívější krátkodobé potyčky. Etničtí Arméni bránící neuznanou republiku Arcach, jsou ve složité situaci a je otázka, jestli území bez vnějšího zásahu dokážou udržet. V tuto chvíli přitom není jasné, jestli útoky na cíle v Ázerbájdžánu konflikt ještě více vyhrotí, nebo posílí mezinárodní snahu o dosažení příměří.
Otrava Alexeje Navalného, nejznámějšího současného opozičního kritika vlády Vladimira Putina a celého korupčního systému moci v Rusku, vyvolala v Německu velmi živý ohlas, který možná změní politiku Německa vůči Putinovu režimu. Není to jen kvůli tomu, že Navalnyj leží v kómatu v berlínské nemocnici Charité a je Němcům, kteří ho zachraňovali, tak nějak blíž. Může za to i bezohledné jednání ruské moci, která popírá jakékoliv zapojení do Navalného otravy a ještě si z jeho dnešního stavu dělá legraci.
Bělorusové pokračují v boji za svobodu. Přestože málokdo pochybuje o nesnesitelnosti režimu Alexandra Lukašenka, jeho případný pád nemusí vyústit v učebnicovou správu země v západním stylu. Poslední desetiletí nebylo právě reklamou na zdárnou přeměnu diktátorských režimů v demokracie. Některé státy, které autoritářské vládce odstranily či se o to aspoň pokusily, dopadly na samé dno.
Lenka Klicperová a Markéta Kutilová patří k nejznámějším českým novinářkám. Společně vydaly již tři knihy a za svou tvorbu byly několikrát oceněny v soutěži Czech Press Photo. Válce v Sýrii se věnují více než pět let. Konflikt pomalu končí, ale stabilita regionu je v nedohlednu. Stále nejasná je i jeho příčina. Jakou má Sýrie budoucnost? A kam se válka přesunula?
Česko je osmou nejmírumilovnější zemí světa. Došel k tomu alespoň dnes zveřejněný Světový mírový index, v němž si Česká republika oproti loňsku polepšila o dvě pozice. V čele žebříčku vydávaného britským Institutem pro hospodářství a mír je znovu Island, následovaný Novým Zélandem a Portugalskem, na jeho konci je Irák, Sýrie a Afghánistán. U dna žebříčku se umístilo i Rusko.
Turecko oznámilo, že spustilo vojenskou ofenzivu proti silám syrského prezidenta Bašára Asada na severozápadě Sýrie. Ankara tím reaguje na útoky, které ji tento týden v severozápadní syrské provincii Idlib způsobily silné ztráty. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na tureckého ministra obrany Halusiho Akara.
Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Americký prezident Donald Trump vyzval Rusko, aby přestalo podporovat zvěrstva syrského režimu prezidenta Bašára Asada. Během telefonátu s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem vyjádřil Trump obavy ohledně násilností v syrské provincii Idlib a rovněž poděkoval Ankaře za snahu zabránit humanitární katastrofě v oblasti.
Exploze bomby v autě naloženém sudy s naftou na severu Sýrie připravila o život osm civilistů a zranila sedm lidí. Oznámilo to turecké ministerstvo obrany. Kromě toho exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) informovala, že při pokračujících bojích na severu Sýrie zahynulo v minulých 24 hodinách 29 civilistů.