ruské automobily - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ruské automobily, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jurij Karpinskyj řídí společně s otcem a bratrem skupinu Ekran, která působí v západoukrajinském městě Stryj. Až do loňského roku zaměstnávala stovky lidí. Pak ale začala ruská invaze, jež otřásla jejich podnikáním i soukromým životem. Jaké je dělat byznys uprostřed války a za jakých podmínek si dokáže představit uzavření míru s Ruskem, říká ukrajinský podnikatel v rozhovoru s e15.
Exploze nákaz covidem-19 v roce 2020 znamenala pro Škodu větší milník, než se mohlo manažerům v Mladé Boleslavi i Wolfsburgu zprvu zdát. Pandemie jednak skosila celosvětové prodeje automobilky a jednak stála na počátku série těžko předvídatelných událostí, v jejichž důsledku Škoda ani letos nepřekoná hranici milionu prodaných vozů. Ještě před rozšířením nového koronaviru přitom zaznívaly i takové hlasy, že by Škoda měla být ambicióznější a cílit rovnou na miliony dva. Důvodů, proč letos třetí rok v řadě ...
Již druhým rokem se původem brněnská podnikatelka Michaela Macharik a její obchodní i životní partner Markus Ciupek vypořádávají s následky válečného konfliktu na Ukrajině. Ze země přesto v žádném případě odejít nechtějí, a dokonce do ní plánují přilákat české byznysmeny. Závod jejich společnosti Time & Space, která vyrábí kabelové svazky pro světové výrobce automobilů a domácích spotřebičů v západoukrajinském městě Stryj, na přelomu srpna a září navštívil redaktor deníku e15.
Jde o jednu z nejsledovanějších transakcí na tuzemském mediálním trhu. Novým majitelem vydavatelství Mafra ze svěřenského fondu Andreje Babiše je miliardář, lobbista a podnikatel Karel Pražák. Sám sebe popisuje jako fanouška i sportovce, myslivce a nadšence do automobilů značky Porsche. Kdo je a za čím vším stojí muž, který spravoval soukromé finance Petra Kellnera?
Čínský výrobce elektromobilů BYD, který loni skoncoval s produkcí spalovacích aut, se v letošním prvním pololetí poprvé vměstnal mezi deset největších automobilek světa dle prodejů. Skvělé výsledky gigantu z Šen-čenu, jenž v pololetí ztrojnásobil zisk a tržby navýšil o 73 procent, se však mohou ukázat jako noční můra zkostnatělých evropských koncernů. Čilý exportér BYD se totiž poohlíží i po vlastní továrně na starém kontinentu.
Nedávný požár průmyslové haly společnosti Novares v Žebráku způsobil, že automobilka Toyota musela odstavit provoz v Kolíně. Auta se přestala vyrábět tento týden v noci z pondělí na úterý. Odstávka podle mluvčího potrvá minimálně do 1. září. Společnost Novares dodává automobilce plastové díly. Její výrobní a skladovací prostory v Žebráku na Berounsku však zničil minulý týden rozsáhlý požár, což ovlivnilo i samotný provoz automobilky. Nyní není jasné, kdy se výroba obnoví, uvedl mluvčí Tomáš Paroubek. ...
Soukromé letadlo, na jehož palubě byl i šéf žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin, ve středu večer havarovalo v ruské Tverské oblasti severně od Moskvy. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na úřady. Zemřelo všech sedm cestujících a tři členové posádky, příčina pádu letadla je předmětem vyšetřování.
Zatímco ostatní velké světové trhy se čím dál více uzavírají a ochraňují domácí produkci, Evropa zůstává zcela otevřeným trhem. Využívá toho hlavně asijská konkurence, varuje generální ředitelka Asociace sdružující podniky českého železničního průmyslu Marie Alžběta Vopálenská: „Do tendrů se zde může přihlásit kdokoliv. Vzniká tak nerovnováha. Využívá toho hlavně agresivní asijská konkurence, především čínská.“
Provozní zisk tuzemské automobilky Škoda Auto v letošním prvním pololetí vzrostl o více než třetinu na 911 milionů eur, téměř 22 miliard korun z 676 milionů eur před rokem. Za růstem zisku stál podle firmy příznivý vývoj objemu prodeje a cen. Tržby Škody Auto se zvýšily na 13,75 miliardy eur, zhruba 330 miliard korun z 10,22 miliardy eur před rokem. Mateřskému koncernu Volkswagen se nicméně už tolik nedařilo. Zisk německé společnosti zůstal za očekáváním a snížila i své celoroční cíle.
Z očekávaných dvanácti soutěžících, s nimiž ještě na jaře počítalo ministerstvo obrany v otevřeném tendru na útočná vozidla pro výsadkáře, zbyla jen třetina. Výrobci těchto vozů přednostně určených pro speciální a výsadkové jednotky ze Spojených států a Velké Británie nakonec nabídky nepodali, i když jsou jejich platformy roky nasazovány do bojových operací. Důvodem jsou podle informací e15 nejasné, nebo dokonce nesplnitelné požadavky v zadání. Týkají se změn důležitých parametrů, počtu zbraňových systémů ...