ruské bojové vrtulníky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ruské bojové vrtulníky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Armádní vrtulníkové letectvo zřejmě čeká další zásadní změna. Po amerických víceúčelových a bojových strojích Venom a Viper mohou být zavedeny do výzbroje další americké helikoptéry – ikonické CH-47 Chinook, které byly nasazeny v mnoha ostrých akcích. Poprvé je Spojené státy použily během války ve Vietnamu.
Válka na Ukrajině zásadně změnila bezpečnostní situaci v Evropě. Země na starém kontinentu se cítí ohrožené a masivně investují do svých armád. Důležitou roli ve výzbroji jednotlivých států hrají stíhačky. Na jaké letouny evropské země spoléhají a které se rozhodla zvolit Česká republika?
Ukrajinské síly pronikly až 50 kilometrů hluboko do ruské obrany a osvobodily dvě desítky obcí v Charkovské oblasti, oznámil generál Oleksij Hromov z ukrajinského generálního štábu. Pod kontrolou ukrajinské vlády se tak vrátilo území o rozloze přesahující 700 čtverečních kilometrů.
Agrese Ruska proti Ukrajině vyvolala nebývalou poptávku po zbraních, kterou Evropa od studené války nezažila. Po rozpadu bývalé Varšavské smlouvy podceňovaly výdaje na obranu s výjimkou Polska a Pobaltí všechny země východní Evropy. Ze „starých“ členů Evropské unie má mezery i Německo, nejsilnější ekonomika sedmadvacítky. Ve srovnání se Spojenými státy jsou podinvestované ozbrojené síly drtivé většiny zemí EU. Celková částka podle odborníků dosahuje bilionů korun. Dokládá to vnitřní dluh středně velké ...
..., ale i legendární bojové vrtulníky Mi-24. Hodnota... na pomoc proti ruské invazi zahájené 24...
Západ se snaží stále novými sankcemi přimět Kreml k zastavení útoku na Ukrajinu. Postihům se přesto poměrně úspěšně vyhýbají ti, kteří ke krveprolití přispívají nejvíce. Řada v ruském obranném průmyslu působících firem a zbrojních magnátů na sankčních seznamech stále chybí. A legendární společnost Kalašnikov, která je na černé listině už od roku 2014, si zřejmě našla cesty, jak dále prodávat své zboží do desítek zemí včetně západních.
Češi a Poláci podle bývalého ministra pro evropské záležitosti spustili budíček pro Evropu, která si ruskou agresi proti Ukrajině nepřipouštěla. Obě země jako jedny z mála pomáhají ukrajinské armádě dodávkami těžké vojenské techniky.„Potřebujeme více polské ráznosti a méně české opatrnosti,“ míní europoslanec Alexandr Vondra
Nakoupit pro vojsko dalších dvanáct víceúčelových a bojových vrtulníků Venom a Viper americké firmy Bell Helicopter může stihnout už současná vláda Petra Fialy. Zřejmě by ani nemusela počítat s vyšší investicí, než bylo 14,6 miliardy korun bez DPH, které za první tucet strojů v roce 2019 zaplatil předchozí kabinet Andreje Babiše. Přestože ceny materiálů od té doby výrazně vzrostly, celkové náklady by snížil méně objemný balík logistického a výcvikového vybavení.
Máme za sebou krásný slunečný víkend, ne každému se ale zjevně vyvedl podle představ. Třeba takový Vladimír Vladimirovič moc pěkné chvilky nezažívá, a tak se rozhodl, že znepříjemní život i všem v okolí. Více se dozvíte v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv.
Skupina miliardáře Michala Strnada dodává už druhý měsíc těžkou vojenskou techniku, munici a další vojenský materiál na Ukrajinu. Finanční ředitel a místopředseda představenstva Czechoslovak Group David Chour očekává enormní poptávku po zbraních v celé Evropské unii. Například česká armáda chce urychleně doplnit počty obrněných vozidel Pandur a Titus za miliardy korun. „Vlády se budou tvrdě přetahovat o výrobní kapacity firem. Pokud se deset nebo patnáct zemí rozhodne nakoupit nové tanky nebo bojová ...