ruské vojenské stihačky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ruské vojenské stihačky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Světovému trhu se zbraněmi nadále dominují Spojené státy. V pětadvacítce největších globálních producentů za uplynulý rok je dvanáct amerických firem, jež se celkově podílejí na 61 procentech světových zbrojních kontraktů. Čínské prodeje nejvýznamnějších výrobců stouply téměř o pět procent, uvedl Stockholmský mezinárodní ústav pro výzkum míru SIPRI ve své aktuální zprávě. Ruští výrobci se naopak propadli.
Maďarsko řadu let provozovalo letouny z Aera Vodochody a má pro ně zázemí, říká expert na obranný průmysl Zsolt Lazar z budapešťského Centra pro euroatlantickou integraci a demokracii (CEID). Připomíná, že pro maďarskou vládní stranu Fidesz je obrana země klíčovou prioritou. Maďarsko by mohlo být vůbec první zemí, která si české proudové stroje koupí. Nabízí mu je společnost Omnipol, která spolu s maďarským finančníkem Andrásem Tomborem, Aero ovládá.
Letadlo Airbus A320 se 172 cestujícími na palubě muselo nouzově přistát na Ruskem ovládané základně Hmímím v Sýrii poté, co ho téměř zasáhla syrská protivzdušná obrana.
Celou dekádu trvalo ministerstvu obrany, než zvolilo vhodnou náhradu za radary P-37 z bývalého Sovětského svazu, jejichž životnost je už v současnosti několikanásobně překročena. Dnešním podpisem smlouvy s izraelskou společností Elta Systems zároveň uplynuly tři roky od chvíle, kdy o výběru těchto mobilních 3D radarů rozhodla tehdejší vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD). Samotné radary budou stát 3,5 miliardy korun, zajištění servisu na dvacet let pak asi další 2,5 miliardy.
Turecku se daří tlačit Spojené státy ke zdi v otázce Kurdů v severní Sýrii. Aktuálně varovalo, že oblast zbaví kurdských milic bez ohledu na výsledek jednání s Washingtonem. Prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana nijak zvlášť netíží ani přetrvávající hrozba sankcí za nákup ruského systému protivzdušné obrany S-400. Věří, že americký prezident Donald Trump nebude chtít poškodit vztahy se členem NATO.
Americké letectvo přidělilo společnosti Lockheed Martin zakázku na výrobu čtrnácti stíhaček F-16 určených pro Slovensko. Hodnota zakázky, jejíž součástí je také logistická podpora, je podle Pentagonu téměř 800 milionů dolarů (18,6 miliardy korun).
V Polsku vznikne armádní objekt pro tisícovku amerických vojáků. Na tiskové konferenci po jednání s polským prezidentem Andrzejem Dudou to ve Washingtonu prohlásil jeho americký hostitel Donald Trump. Šéf Bílého domu dodal, že náklady na stavbu objektu ponese Polsko.
Ruské ministerstvo obrany se chystá uzavřít kontrakty na nákup 76 nejnovějších „neviditelných“ stíhaček Su-57 za až 170 miliard rublů (asi 60 miliard korun). Až 190 miliard rublů (asi 67 miliard korun) má stát pořízení nových bitevních vrtulníků, stovek strojů Mi-28NM a 114 kusů Ka-52. O připravovaných nákupech, největších v dějinách ruského letectva, informoval list Kommersant s odvoláním na své zdroje.
Ministerstvo obrany oficiálně začíná vybírat dodavatele pásových obrněných vozidel pěchoty (BVP) za více než 50 miliard korun (asi 42,7 miliardy korun bez DPH). Informace o dosud největším českém zbrojním nákupu v pondělí předá vládním kolegům ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Obrana následně osloví čtyři vybrané firmy, aby předložily své nabídky, sdělil Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany. Podle dostupných údajů jde o dosud největší veřejnou zakázku v Česku.
... ruský vojenský letoun Il-20. Za ruským strojem... se totiž kryly izraelské stíhačky.... Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany. Vinou... ministerstva zahynulo 15 ruských vojáků. Izraelská armáda... souvislosti se sestřelením ruského letounu vyjádřila lítost...