ruské vojenské stihačky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ruské vojenské stihačky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dobré zprávy pro Ukrajinu vzešly ze summitu zemí G7. Na něm se vedoucí industrializované ekonomiky světa dohodly na pokračující diplomatické, finanční a vojenské podpoře pro Ukrajinu, která bude nyní podle vyjádření amerických představitelů taktéž zahrnovat, jak někteří analytici správně předpokládali, budoucí dodávky západních letadel. Zatím jsme se dozvěděli pouze to, že letouny patrně nebudou pocházet ze Spojených států, přestože se bude nejspíš jednat o starší americké víceúčelové stíhací letouny 4. ...
Každá krize má byznysové vítěze. U ruské agrese na Ukrajině je to bezpochyby zbrojní průmysl. Ostatně jako během každého většího konfliktu.
Jižní Korea se postupně stává stále významnějším hráčem na globálním trhu se zbraněmi. Díky moderním technologiím a rychlým dodávkám mohou být korejské zbraně pro řadu zemí zajímavou alternativou k americkým nebo evropským technologiím, na korejské firmy při modernizaci svých pozemních sil vsadilo například sousední Polsko. Jaké jsou nejnovější úspěchy korejského obranného průmyslu a jaká lekce z toho plyne pro Česko?
Válka na Ukrajině vyvolala v Evropě debatu nejen o nutnosti daleko lepší připravenosti na konflikt velkého rozsahu, ale i o roli jednotlivých zemí v bezpečnostní architektuře kontinentu. Pohled se upírá především na východ EU, jenž bezprostředně čelí ruské hrozbě a vnímá ji citlivěji než západněji položené země. Lídrem ve zbrojení je Polsko, které hodlá vybudovat nejsilnější pozemní síly v Evropě.
Když dvě severské země v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu požádaly o členství v NATO, čekalo se, že do aliance hladce a brzy vstoupí. Finsko se nakonec slavnostního okamžiku dočkalo necelý rok od podání přihlášky, v případě Švédska je nyní optimistickou variantou letní přijetí. Jeho přičlenění blokují Budapešť a Ankara, situace by se však mohla změnit po tureckých volbách.
Severoatlantická aliance oficiálně rozšíří své řady. Novým 31. členem se stane Finsko, potvrdil dřívější informaci finského prezidenta Sauliho Niinistöa agentuře Reuters generální tajemník aliance Jens Stoltenberg. Uvedl, že tento krok učiní Finsko bezpečnější zemí a posílí také samotné NATO.
Splácení Mičkových dluhů vázne. Věřitelé si na své teoreticky přijdou za 120 let Zbrojaři jsou přes rok na výsluní. Důvěru bank ale získávají zvolna Územní rozhodnutí pro nový dukovanský blok se už popáté odkládá. Dochází nám čas, varuje ČEZ Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
Obchod se smrtí nebo špinavý byznys. Tvrdá a nelichotivá přízviska, která v posledních desetiletích kazila výrobcům stíhaček, raket, tanků nebo ručních palných zbraní pověst, se vytrácejí. Obranný průmysl už druhý rok pokračuje v růstu. Válka na Ukrajině spojená s obrovskou poptávkou po vojenském materiálu včetně nesmrtící techniky od dopravních prostředků po radary mění zbrojaře ve vážené podnikatele. Platí to však pro vlády. Řada bank je nadále obezřetná.
Švýcarská neutralita se v poslední době opět dostala na mezinárodní pranýř. Nelibost vyvolávají jak přístup země k ruským financím, tak její neochota umožnit reexport zbraní švýcarského původu na Ukrajinu. List Neue Zürcher Zeitung (NZZ) navíc informoval o tom, že Bern aktuálně vyřazuje ze služby britské systémy protiletadlové obrany Rapier, které by napadený stát ještě mohl využít. Švýcarsko je ale podle něj nemá v úmyslu poslat Kyjevu na obranu před ruskými útoky, v plánu je jejich likvidace.
Návštěva předního čínského diplomata Wanga I v Moskvě znovu povzbudila spekulace o tiché, ale výrazné podpoře Ruska ze strany Pekingu. Washington před pár dny dokonce uvedl, že se asijská velmoc chystá dodat zbraně a munici proti Ukrajině a varoval před vážnými důsledky tohoto kroku. Peking nařčení popírá, ale už dlouhé měsíce se spekuluje o tom, že Moskvě poskytuje technologie, které Rusko ve válce potřebuje. Čína pomáhá držet nad vodou i ruský ropný sektor.