rwanda - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu rwanda, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V boji s onemocněním covid-19 v Polsku zřejmě pomohou bezpilotní letouny. Chystá se je využívat jedna z největších sítí diagnostických laboratoří v zemi. Tento týden má být podepsána smlouva, která může významně pozměnit přepravu lékařských vzorků v Polsku. Polský výrobce dronů firma Spartaqs, která loni zkušebně vytvořila letecký most mezi dočasnou nemocnicí pro pacienty s covidem-19 na Národním stadionu a nemocnicí ministerstva vnitra ve Varšavě, plánuje zahájit stálé vzdušné zásobování, píše list ...
Hlavní příčiny propadu Česka v indexu vnímání korupce jsou podle české pobočky organizace Transparency International tři: ohýbání pravidel ve prospěch určitých ekonomických skupin, rozklad státní správy a případy politické korupce. Česko si v roce 2020 pohoršilo oproti předchozímu roku o pět míst a mezi 180 sledovanými zeměmi mu patří 49. příčka.
Web E15 přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Lékař Benjamin Uwamahoro pochází z Rwandy, ve svých jedenácti letech zažil genocidu jako následek občanské války mezi etnickými skupinami Hutuů a Tutsiů. Třináct let žije v České republice, kde vystudoval medicínu. Pracuje jako kardiolog v táborské nemocnici. Je ženatý a má dvě děti. Mluvili jsme o jeho vzpomínkách na genocidu, smíření mezi dvěma etniky, ale i o kulturním šoku a životě v České republice.
Státy Evropské unie se shodly na seznamu 15 zemí, jejichž občané budou moci od středy cestovat do unijních států. Jsou mezi nimi například Austrálie, Kanada, Japonsko, Korea, Srbsko či Černá Hora. Podmínečně na seznamu figuruje i Čína, která musí nejprve povolit vstup občanů unijních států na své území. Na listině bezpečných zemí, kterou chtějí státy upravovat každé dva týdny, naopak chybí kvůli nepříznivému vývoji koronavirové nákazy Spojené státy či Rusko.
Události roku 1994 se vryly hluboko do paměti nejen rwandským občanům, ale kvůli své krutosti se zapsaly i do světové historie. Během tří měsíců, od dubna do června, ve středoafrické Rwandě probíhala genocida, která byla, co do počtu mrtvých, horší než řešení židovské otázky v nacistickém Německu během druhé světové války. Jak to ve Rwandě vypadalo před 26 lety a jaká je dnes?
Ženy za posledních sto let urazily dlouhou cestu. Názory, že žena patří za sporák a muž je ten, kdo udává tempo nejenom domácnosti, ale i okolního světa, jsou dávno pasé. Podle Global gender gap report 2020, kterou zveřejnilo Světové ekonomické fórum, jsou na tom muži a ženy ve většině zemích světa v oblastech jako je vzdělání nebo zdravotní péče velmi podobně. Propast mezi počtem mužů a žen na vysokých postech velkých firem je neustále aktuální a za posledních pár let se zužuje. Stejně tak je tomu i v ...
Organizace spojených národů vyhlásila potřetí za sebou Finsko nejšťastnější zemí světa. Za Finskem následuje Dánsko, Švýcarsko, Island a Norsko. Jak jiný než jinde na světě je život ve šťastném Finsku v době pandemie koronaviru?
Dění, jež před třiceti lety předznamenalo změnu režimů ve střední a východní Evropě, určilo i budoucnost Jana Šibíka – uvědomil si tehdy, že chce být reportážním fotografem. Revoluční události zachycuje jeho publikace i výstava na Staroměstské radnici. „Mám pocit, že jsme na dobu, kdy jsme se k sobě dokázali chovat slušně, tak trochu zapomněli,“ říká autor snímků a válečný fotograf.
Jim Clancy, jeden z nejznámějších novinářů, toho zažil hodně. Viděl pád berlínské zdi i genocidu ve Rwandě, zažil války v Bosně, Iráku i Afghánistánu. Když se hroutil Sovětský svaz, pokrýval zpravodajství ze všech zemích východní Evropy včetně Československa. Nyní je ale ze současného stavu americké televizní žurnalistiky zklamaný. Většina zpravodajských kanálů je obsesivně soustředěná jen na Donalda Trumpa, říká Clancy.