ryanair - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ryanair, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Největší českou školu pilotů F Air čeká velmi náročný rok. Zahraniční studenti kvůli pandemii sice nedorazili, ale brutální osekávání nákladů jako jinde v letectví se nekoná. „Až krize skončí, musíme být připraveni. Návrat k normálu byl v minulosti vždy velmi rychlý,“ říká ředitel a spolumajitel firmy Michal Markovič. Nedostatek frekventantů ve výcviku profesionálů zatím alespoň částečně vyvažují hobby letci, kterých v pandemii výrazně přibývá.
Po Spojených státech, Kanadě nebo Brazílii už smí Boeing 737 MAX létat i nad Evropou. Koronavirus ale mezitím změnil svět letectví k nepoznání. Má nejprodávanější letadlo od amerického gigantu stále co nabídnout? Ano, shodují se lidé z oboru.
Dosud uzemněné Boeingy 737 MAX se ve Spojených státech smějí vrátit na nebe a vydání obnovené certifikace těchto letadel v Evropě se očekává v lednu. Aerolinky se navzdory propadu poptávky v důsledku pandemie začínají o staronový stroj zajímat. Společnost Boeing, která potřebuje rychle obnovit důvěru ve svůj nejprodávanější letoun a zároveň zalepit rozpočtové díry, jim všemožně vychází vstříc.
Akciové trhy v poslední době rostou. Jak vidíte jejich vývoj v dalším období?
Letecké společnosti musejí od jara vyřizovat velké množství žádostí o vrácení peněz za lety zrušené kvůli koronakrizi. Přestože nečekaný chaos v letectví nastal už více než před půl rokem, na své peníze dál čeká každý pátý klient, který koupil letenky přes některého z největších tuzemských prodejců. Ti dosud zprostředkovali vrácení stovek milionů korun, další peníze se jim ale od aerolinek vymáhají těžko a hlavně pomalu.
Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair se v prvních šesti měsících svého finančního roku propadla do ztráty 197 milionů eur, tedy 5,4 miliardy korun. Je to poprvé za desítky let, co firma vykázala ztrátu v letních měsících, tradičně pro letectví klíčovém období. Společnost uvedla, že v zimním období zvažuje další omezování kapacit kvůli druhé vlně COVID-19 a nově zaváděným protikoronavirovým opatřením.
Čtrnáct let po začátku výstavby a devět let po původně předpokládaném termínu zprovoznění se v sobotu otevře nové berlínské letiště Willyho Brandta. Žádné velké oslavy se neplánují, důvodem je především pandemie COVID-19, která leteckou dopravu srazila na kolena. Letiště, které zatím přišlo podle médií na nejméně deset miliard eur (274 miliard korun) a jehož budování provázela řada politických a stavebních přešlapů, i tak počítá do budoucna s dalším stavebním rozvojem. Kdy se tak stane, ale nyní známo není...
Největší české letiště přejde 25. října na zimní letový řád, jenž potrvá do konce března. Vzhledem k bezprecedentní situaci, jež v globálním letectví způsobuje koronavirová pandemie a s ní spojené omezení cestování napříč státy, musí letiště i cestující dál počítat spíše s improvizací v provozu než s pevně daným plánem nabízených destinací nebo frekvence letů.
Světlo na konci tunelu, přinejmenším z pohledu mnohých aerolinek, je už na dosah. Poptávka po letecké dopravě se sice stále zdaleka nevrátila k úrovním z doby před pandemií, dopravci se ale patrně už za prá týdnů dočkají toho, že budou moci opět létat se svými Boeingy 737 MAX. První stroje by se mohly vrátit do provozu už před vánoční špičkou.