ryanair letadla - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ryanair letadla, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Koronavirová pandemie tvrdě zasáhla i soukromého železničního a autobusového dopravce RegioJet, který hlásí za loňský rok pokles tržeb o šedesát procent. Navzdory kritické epidemiologické situaci v Česku věří majitel firmy Radim Jančura v rychlý obrat. „Češi chtějí cestovat, peníze na to mají,“ je přesvědčen. Letošní rok vnímá jako možnost digitalizovat služby a investovat – firma proto nakoupí nové vagony a lokomotivy za dvě miliardy.
Největší českou školu pilotů F Air čeká velmi náročný rok. Zahraniční studenti kvůli pandemii sice nedorazili, ale brutální osekávání nákladů jako jinde v letectví se nekoná. „Až krize skončí, musíme být připraveni. Návrat k normálu byl v minulosti vždy velmi rychlý,“ říká ředitel a spolumajitel firmy Michal Markovič. Nedostatek frekventantů ve výcviku profesionálů zatím alespoň částečně vyvažují hobby letci, kterých v pandemii výrazně přibývá.
Po Spojených státech, Kanadě nebo Brazílii už smí Boeing 737 MAX létat i nad Evropou. Koronavirus ale mezitím změnil svět letectví k nepoznání. Má nejprodávanější letadlo od amerického gigantu stále co nabídnout? Ano, shodují se lidé z oboru.
Dosud uzemněné Boeingy 737 MAX se ve Spojených státech smějí vrátit na nebe a vydání obnovené certifikace těchto letadel v Evropě se očekává v lednu. Aerolinky se navzdory propadu poptávky v důsledku pandemie začínají o staronový stroj zajímat. Společnost Boeing, která potřebuje rychle obnovit důvěru ve svůj nejprodávanější letoun a zároveň zalepit rozpočtové díry, jim všemožně vychází vstříc.
Letecké společnosti musejí od jara vyřizovat velké množství žádostí o vrácení peněz za lety zrušené kvůli koronakrizi. Přestože nečekaný chaos v letectví nastal už více než před půl rokem, na své peníze dál čeká každý pátý klient, který koupil letenky přes některého z největších tuzemských prodejců. Ti dosud zprostředkovali vrácení stovek milionů korun, další peníze se jim ale od aerolinek vymáhají těžko a hlavně pomalu.
Největší české letiště přejde 25. října na zimní letový řád, jenž potrvá do konce března. Vzhledem k bezprecedentní situaci, jež v globálním letectví způsobuje koronavirová pandemie a s ní spojené omezení cestování napříč státy, musí letiště i cestující dál počítat spíše s improvizací v provozu než s pevně daným plánem nabízených destinací nebo frekvence letů.
Světlo na konci tunelu, přinejmenším z pohledu mnohých aerolinek, je už na dosah. Poptávka po letecké dopravě se sice stále zdaleka nevrátila k úrovním z doby před pandemií, dopravci se ale patrně už za prá týdnů dočkají toho, že budou moci opět létat se svými Boeingy 737 MAX. První stroje by se mohly vrátit do provozu už před vánoční špičkou.
Letní sezona představuje pro česká regionální letiště klíčovou část roku. Koronakrize ji však nekompromisně zdevastovala. Cestujících ubylo o osmdesát a více procent letištím v Brně, Ostravě, Pardubicích a Karlových Varech. Obdobně drasticky se propadly příjmy letišť, jejichž ztráty čítají desítky milionů korun.
Letecký průmysl letos přijde až o 100 miliard dolarů. Taková je prognóza, kterou nedávno zveřejnila Mezinárodní asociace leteckých dopravců. Podle britského týdeníku The Economist se letecká doprava vrátí do stavu před pandemií nejdříve v roce 2023. Krachující společnosti se proto snaží s hospodářskými problémy bojovat různými kreativními řešeními.
Lákavost z Chorvatska z pohledu českých turistů letos ještě vzrostla. Na rozdíl od jiných přímořských dovolenkových míst je pobřeží Jaderského moře poměrně snadno dostupné autem. Kdo ale nemá auto či řidičský průkaz, dostane se do země i vlakem.