rychle zdrave recepty - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu rychle zdrave recepty, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Už vám dochází nápady a síla s vymýšlením obědů pro sebe nebo celou rodinu? Vítejte ve světě, kde se vaření stává zábavou! Díky Cookitu máte možnost objednat si čerstvé a předpřipravené suroviny až k vašim dveřím a vy tak nemusíte trávit hodiny v obchodech hledáním receptů nebo přemýšlením nad tím, co si dnes uvařit. Staňte se členy naší komunity a užívejte si snadného a zdravého vaření každý den!
Zdravotnictví není byznys. To bylo heslo především levicových odpůrců reforem financování a organizace zdravotní péče v dobách Topolánkovy a Nečasovy vlády, které se ještě pokoušely o nějaké racionální změny v systému. Dostaly napráskáno, protože veřejnost na toto heslo prostě slyšela a slyší stále. Proto se politici jakýchkoli reforem zdravotní péče dodnes bojí jako čert kříže.
Do New Yorku přišla původně jako au-pair na jeden rok. Zůstala, vystřídala několik zaměstnání včetně práce pro českou společnost Lasvit. Po profesním vyhoření se ale rozhodla, že chce udělat něco „šíleného“ a otevřela restauraci. Dnes její byznys obnáší restaurace tři, dvě s vietnamskou a jednu s mexickou kuchyní. „Pracuju i jako chef, ale nerada se tak tituluju. Jsem spíš chef z donucení, protože jsem měla určitou představu o svých restauracích a nebyl nikdo, kdo by ji naplnil,“ říká Petra Rickman.
Deník E15 přináší ve spolupráci s fondem J&T Arch Investments čtvrtý a zároveň poslední díl ankety s výraznými osobnostmi tuzemského byznysu, které odpovídají na otázku, zda je kapitalismus v krizi a potřebuje reformu.
Žádný obor neprošel za poslední dva roky tak náročnou zkouškou jako zdravotnictví. Byli to právě lékaři, zdravotní sestry i výrobci léků a vakcín, kdo se pokoušeli zastavit nejhorší pandemii posledních sta let. Tato krize však pro odvětví znamená také obrovskou příležitost. Vždyť jen v roce 2020 se do výzkumu nemoci COVID-19 celosvětově investovalo kolem pěti miliard dolarů. A inovativní start-upy, které okamžitě naskočily na nové potřeby pacientů, se objevily i v Česku.
Nesmrtelnost přestává být jen námětem sci-fi filmů a stává se lákavou oblastí investic do výzkumů. Bank of America odhaduje, že by celková hodnota trhu zaměřeného na dlouhověkost měla v roce 2025 činit 600 miliard dolarů, což je šestinásobek oproti dnešku. Strmě rostoucí trh už teď nabízí řadu možností, ale i s nimi spojených etických otázek.
Už druhý rok trápí lidi kvůli pandemii nového koronaviru nejen strach o zdraví vlastní i blízkých, ale i celková přepracovanost a vyčerpání. Není proto překvapením zvýšený zájem o přípravky na posílení imunity, produktivity nebo dlouhověkosti. Zatímco prodejci doplňků stravy nově nabízejí balíčky vitaminů na míru nebo zdravější přípravky na zvyšování pracovního výkonu, výrobci potravin sázejí na staletími ověřené zdraví prospěšné bakterie nebo dokonale vybalancované futuristické jídlo v prášku.
Kdyby v minulosti všichni investoři seděli na penězích, nevznikl by ani parní stroj, ani železnice. Protože banky takové projekty nemohou profinancovat kvůli velkému riziku, říká Marek Ditz připravující poradenskou Partners Banku.
Struktura lékárenského byznysu se během pandemie proměnila. Lékárny zaznamenaly propady až v desítkách procent při prodeji léků proti chřipce. Naopak jim pomohla poptávka po respirátorech či antigenních testech. „Zatímco skoro zmizela kategorie chřipka, objevila se nová kategorie covid,“ říká Daniel Horák, šéf řetězce lékaren Dr. Max, který se v minulých letech rozšířil do řady evropských zemí a v počtu lékáren se stal celoevropskou trojkou. Nedávno také uzavřel exkluzivní partnerství s hypermarkety Globus...
Česká vláda se chlubí tím, jak v koronavirové krizi pomáhá firmám. Ty to ale často vidí jinak. „Je nám jasné, že pomoc není samozřejmá a kasa neomezená. Ale u podpůrných programů, stejně jako v případě řady krizových opatření, narážíme na zmatky, projevy nekompetence a alibismus. Nejhorší ale je, že pomoc přichází pozdě,“ říká prezident Svazu léčebních lázní ČR Eduard Bláha.