rychlostni rekord auto - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu rychlostni rekord auto, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Tuatara, hypersport vyrobený americkou společností SCC (dříve Shelby Supercars), překonal světový rychlostní rekord sériového vozu, když dosáhl průměrné rychlosti 455,3 km/h, aniž by využil všechen dostupný výkon. Tuatara je poháněna motorem V8 s dvojitým přeplňováním V9 o objemu 5,9 litru a výkonem 1750 koní. Produkce je omezena na 100 kusů a základní cena je kolem 1,9 milionu dolarů.
Před sedmdesáti lety se Jaguar po pauze zapříčiněné druhou světovou válkou vrátil na scénu sportovních vozů. Tehdejší sporťák byl úspěšný na závodní dráze i oblíbený mezi zákazníky.
Rychlostní rekordy automobilů nepadají příliš často. Od toho posledního, kdy Andy Green na voze ThrustSSC překonal výkonem 1 228 km/h rychlost zvuku, uběhlo už dvacet let. Proto je tady Bloodhound SSC – projekt, který chce překročit rychlost 1000 mil za hodinu (1609 km/h).
Ve 20. letech minulého věku soupeřilo několik pilotů a vozů o absolutní rychlostní rekord. Prim hrála značka Sunbeam, které se dokonce podařilo jako první prolomit dvousetmílovou hranici.
Když se řekne superrychlá tatra, mnozí si představí superport od MTX. Zapomenout ale nesmíme ani na dílo firmy Ecorra.
Myšlenka na vznik prvního českého supersportovního auta se začala přeměňovat ve skutečnost právě před 30 lety. Duchovními otci byli zejména designér Václav Král a tehdejší i dnešní šéf firmy MTX Petr Bold.
Jako první přivítali rok 2017 lidé na Samojských ostrovech. Toto tichomořské souostroví ale rozetnula datová hranice, což přineslo kuriózní časové paradoxy. Silvestra tu slaví dvakrát a na sousední ostrov doplujete dřív, než jste vůbec vyrazili na cestu.
Jako první přivítali rok 2017 lidé na Samojských ostrovech. Toto tichomořské souostroví ale rozetnula datová hranice, což přineslo kuriózní časové paradoxy. Silvestra tu slaví dvakrát a na sousední ostrov doplujete dřív, než jste vůbec vyrazili na cestu.
Zakladatel největší středoevropské sítě autobazarů AAA Auto Anthony Denny se po 24 letech v Česku loni vrátil do rodné Austrálie, kde odstartoval novou etapu svého podnikání. V zemi rozjel developerské projekty a také investoval přes miliardu korun do otevření největšího muzea aut na jižní polokouli. Denny zároveň díky výnosu z lukrativního prodeje svého bazarového řetězce pronikl mezi nejbohatší Australany.
Uplynulo již bezmála čtvrtstoletí, co vodní slalomář Lukáš Pollert prodal svou zlatou olympijskou medaili a utržené peníze dal na charitu. Chtěl tak devalvovat hodnotu olympiády, která se podle něho příliš přeceňuje. Tento názor nezměmil dodnes. „Upřímně řečeno mě výsledky na olympiádě moc nezajímají. Zajímá mě problematika dopingu,“ říká Pollert, nyní lékař pražské motolské nemocnice.