rychlotrať do drážďan - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu rychlotrať do drážďan, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) se odhodlala učinit první krok k výstavbě vysokorychlostní tratě Praha–Brno–Břeclav. V pátek vypsala výběrové řízení na zpracovatele studie proveditelnosti, odhadovaná cena činí 58 milionů korun.
Na dnešním zasedání vlády se bude jednat o budoucnosti vysokorychlostní železnice v českých zemích. Od ministerstva dopravy dostala vláda na stůl materiál, ze kterého má budovatelské úsilí vycházet.
Celkem není sporu o tom, že platy řidičů regionálních autobusů jsou ostudné. Zodpovědné a náročné povolání by si zasloužilo lepší ohodnocení. Na celé situaci je nejsmutnější skutečnost, že řidiče v chudobě udržuje soc-dem strana, která by se měla nejvíce drát za jejich zájmy.
Správa železniční dopravní cesty učinila první krok k vysokorychlostní železnici v tuzemsku. Po několikaměsíčním rozvažování se železničáři rozhodli zadat zpracování studie proveditelnosti k vysokorychlostní trati z Prahy do Drážďan konsorciu CEDOP a Egis Rail.
První krok ke zbudování vysokorychlostní tratě z Prahy do Drážďan se zadrhl. Soutěž o zhotovení studie proveditelnosti zamrzla na tom, že se jeden z účastníků obrátil na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
Německá spolková země Sasko chce urychlit výstavbu nové železniční tratě mezi Drážďany a Prahou, která by měla zkrátit dobu cesty mezi oběma městy na méně než hodinu, řekl saský ministr hospodářství Martin Dulig. Trať, na které se Česká republika a Sasko dohodly letos v dubnu, by mohla být hotová kolem roku 2030.
Správa železniční dopravní cesty dokončuje svůj první krok ke zbudování vysokorychlostní tratě z Prahy přes Ústí nad Labem do Drážďan. Před vyhodnocením je soutěž o zhotovení studie proveditelnosti, podle informací deníku E15 přitom s nejnižší cenou přišla francouzská Egis Rail ve sdružení s Centrem pro efektivní dopravu.
Na letiště se bude vlakem jezdit nejdřív z Veleslavína. Nová železnice z pražského Masarykova nádraží na Kladno s odbočkou na letiště má nový termín dokončení. Vyjít by měla zhruba na 20 miliard korun.
Čas od času se v médiích vyskytne skutečný železniční objev a všechny weby obletí zpráva o tom, kde se zase bude stavět vysokorychlostní trať.
Příliš nízké ambice, nebo reálné zhodnocení možností státu? Taková debata aktuálně s nebývalou intenzitou víří mezi politiky, odborníky a stratégy ministerstva dopravy nad plány vysokorychlostních tratí (VRT). Podle zjištění deníku E15 povede první takzvaná vrtka z Prahy do Lovosic, hotova bude do roku 2030 a vyžádá si na 30 miliard korun. V budoucnu by měla pokračovat dále na Ústí nad Labem a do Drážďan. Rychlost vlaků zde bude vyšší než 200 kilometrů v hodině.